Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Никола напиша:
Тоооо младичу! Мужиште! Растури у ребра! И уште два три бокса да и зделнеш и некој зуб да и истераш. Ма и нога да и скршиш, ќопава да оди, мајку и ... женску. Така ептен ќе остаиш незаборавен спомен на својата машкост. Цел живот ќе те памти Злобен
Согласен сум дека девојката, жената треба да си ја најде смислата на животот, реализацијата сопствена, преку мажот. Но во никој случај не треба да станува тоа со сила, просто треба самата да си го разбере.
Секаков обид за друго нешто ја прави несреќна. :P :P :P
Никола, да не не се разбравме? Коментарот ми беше саркастичноироничнозлобен и се однесуваше на многу екслоатираниот мачо термин "да ја растуриш" што мене, како некакво женско, ме вади од ритам и такт.
Да нема забуни :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никола, да не не се разбравме? Коментарот ми беше саркастичноироничнозлобен и се однесуваше на многу екслоатираниот мачо термин "да ја растуриш" што мене, како некакво женско, ме вади од ритам и такт.
Да нема забуни Насмевка
е зошто така..? "растурени" не е политички и меѓуполово коректен збор? Што има лошо во мачо пристапот?

Зошто би била злобна реакцијата.? Можеби и дечкото погоре претера со употреба на терминот, но не е далеку од вистината. Зарем не сакаат девојките да бидат "растурени", сега прашање на интерпретација е како кој си го разбира тоа..
Зошто би те вадело тоа од такт? Зарем жените не сакаат да се почуствуваат покорено? Сепак машкото е подоминантно. Треба да постои иницијатива и тестостеронот е задолжен за неа. Инаку ситуацијата станува млака и неинтересна и така се распаѓаат врските. Мистика и посебност треба да си постои. И женското и машкото си имаат сопствени квалитети и нужно е да постои разлика. Ако сме сите исти, нема никаква смисла. :P :P
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Никола напиша:
е зошто така..? "растурени" не е политички и меѓуполово коректен збор? Што има лошо во мачо пристапот?

Зошто би била злобна реакцијата.? Можеби и дечкото погоре претера со употреба на терминот, но не е далеку од вистината. Зарем не сакаат девојките да бидат "растурени", сега прашање на интерпретација е како кој си го разбира тоа..
Зошто би те вадело тоа од такт? Зарем жените не сакаат да се почуствуваат покорено? Сепак машкото е подоминантно. Треба да постои иницијатива и тестостеронот е задолжен за неа. Инаку ситуацијата станува млака и неинтересна и така се распаѓаат врските. Мистика и посебност треба да си постои. И женското и машкото си имаат сопствени квалитети и нужно е да постои разлика. Ако сме сите исти, нема никаква смисла. :P :P
Ж суи дакор скроз. Поштујем доминатни алфа мажјаци, веома многу. Само што таквите, вистинските (исклучително ретки примероци) не зборуваат, прикажуваат, растураат, опињаат, закачуваат, искористуваат... Едноставно, не се кријат зад слабачката, да - меѓуполово некоректна терминологија. Дури ни на форуми, дури ни под лажни имиња. Таквите работат и молчат.
Res, non verba. Псссст....
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ж суи дакор скроз. Поштујем доминатни алфа мажјаци, веома многу. Само што таквите, вистинските (исклучително ретки примероци) не зборуваат, прикажуваат, растураат, опињаат, закачуваат, искористуваат... Едноставно, не се кријат зад слабачката, да - меѓуполово некоректна терминологија. Дури ни на форуми, дури ни под лажни имиња. Таквите работат и молчат.
Res, non verba. Псссст....
Па на некој можеби му дошло да зборува за тоа.. Правиме и зошто не би зборувале?
Нема смисла. Можеби и ќе им предадеме и на останатите кои не читаат нешто.
Сепак тука се работи за размена на информации, очигледно ни јас ни ти не сме скржави.
нема ни зошто да би биле или мислиш дека не треба да се мешаме во природната селекција?
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
И што заклучивме?постои или не?

:?: :?: :?: :?:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Jas uste nemozam da se resam ... :?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
И јас мислам дека постои ... али постои и како онаа што ја кажав во моите постови погоре. Дивајн ду ју агрии ??? :P
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
StenmarC напиша:
И јас мислам дека постои ... али постои и како онаа што ја кажав во моите постови погоре. Дивајн ду ју агрии ??? :P
Тоа со “секс и мување кога ќе се чувствувате лошо“ и сл.?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
StenmarC напиша:
И јас мислам дека постои ... али постои и како онаа што ја кажав во моите постови погоре. Дивајн ду ју агрии ??? :P
Pak ke se fakame od pocetok? Am toa ne e drugarska ljubov! :lol: :lol: :lol: Hereeee we go! ... ti teknuva? Od Glup i poglup? Hereeee we go! :lol: :lol: :lol:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
divine напиша:
StenmarC напиша:
И јас мислам дека постои ... али постои и како онаа што ја кажав во моите постови погоре. Дивајн ду ју агрии ??? :P
Pak ke se fakame od pocetok? Am toa ne e drugarska ljubov! :lol: :lol: :lol: Hereeee we go! ... ti teknuva? Od Glup i poglup? Hereeee we go! :lol: :lol: :lol:
Е каква е таа љубов? Исто како што можеш да гушнеш другарка, бациш другарка (во образ) може и тоа ... за мене е сосем реална работа, а верувам дека и Никола ќе се согласи :P :wink:
Дивајн ... толку, а иначе ќе продолжам на темата за карање :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Toa e realna rabota, ama za vas e realna rabota i da si se opstis od vreme na vreme ako ti se saka i pak da ti e drugarka ... za toa vikam deka ne e ddrugarska ljubov :lol: Prodolzi, prodolzi te cekam :P :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom