Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
AuRoRa напиша:
Знаете што? Почнувам и јас да го менувам мислењето дека навистина не постои другарство меѓу машко и женско, посебно поради тоа што машките секогаш го расипуваат.Тоа ми се случи баш денес, и тоа еееј од мојот најверен другар.Давајте вода,ќе се онесвестам.Остави тоа, истото му се случи и на другарка ми пред недела а тогаш сеуште верував во искрено другарство....И ај сеа?
Ustvari ja ne znam kolku malecko si ti i drugarti..... mozda i ne treba da go krivish.... ako e nekoja PUBERTETSKA faza..... veruvaj mi mashkite vo pubertetska faza i na drugarite bi im se pushtile.... a ne pak na ubavite drugarki.... :wink:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
divine напиша:
Аурора, сама си рече дека сме биле големи батковци и треба да не слушаш понекогаш ... а ние кажавме дека нема другарство (можда некои тешки исклучоци) меѓу машко и женско :wink:

Е то е Дивине,досега сепак длабоко веруев дека постои ама ништо,отсега само вас ќе ве слушам,друго чаре нема...

Eko1 напиша:
Ustvari ja ne znam kolku malecko si ti i drugarti..... mozda i ne treba da go krivish.... ako e nekoja PUBERTETSKA faza..... veruvaj mi mashkite vo pubertetska faza i na drugarite bi im se pushtile.... a ne pak na ubavite drugarki.... :wink:
Еко верувај ми не ќе да е некоја пубертетска фаза,зашо 18 и не е баш пубертет,добро сеа машките поспоро ги фаќа,па можи и е,шо знам? И фала за она убавите другарки :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
има другарска љубов барем според мене оти јас имам другарки со кои сум цел живот другар и до сега сме се нашле и многу пијани и слични ситуации каде во секој момент е било можно да се деси нешто, а сепак не се случили. тоа е сепак до двајцата ако некој од нив двајцата почне да чуствува нешто спрема другиот тогаш другарството ќе биде прекинато само ако се обиде да направи нешто. јас лично ако некогаш некоја од моите другарки проба да направи нешто знам дека ако го направам тоа заврши нашето другарување
 
С

Сатори

Гостин
Другарство помеѓу момче и девојка?!?!?!

:wub: Епа вака сега , искрено сакам да верувам дека такво другарство може да постои , ама фактите и моето сопствено искуство ми противречат.Тотално ги подржувам сите тие што го поделиле искуството , да го изгубат најдобриот другар поради тоа што тој еден убав сончев ден се решил да дојде и да им рече :love3:и што тогаш , до вчера тој бил оној на кој си му ги кажувала сите тајни , тој што те тешел кога некој ќе ти го скрши срцето и наеднаш , не знаеш како да реагираш , тешко е тоа , ама ако навистина ти е до тоа да останате пријатели , тогаш мора да се почека да се изладат чувствата зш. нема пријателство , ако и двете страни не се гледаат како пријатели , е ако не се излади работата , тогаш или ризикувајте или баталете се!:coffee:
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Ubava tema.Moe mislenje e deka kolku i da kazeme deka sme drugaari na kraj ke izleze deka edniot e zaljuben vo drugiot....a toa e mnogu glupo zs celo vreme si mislel deka ti e drugar/ka a na kraj izleguva neso drugo,a seto ova se slucuva samo zaradi sto celo vreme si ste zaedno i si gi znaete site raboti eden za drug...
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Другарство меѓу машко и женско има и може да има само кога нема физичка привлечност и поинакви чувства од ниедна страна. Ако само кај еден има нешто слично....порано или покасно ќе излезе на површина.:coffee:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не верувам во другарство меѓу машко и женско. Не може да се каже дека постои се додека не почнат да се појавуваат чувства кај барем еден од двајцата, затоа што тоа може да се нарече пријателство.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Член од
13 март 2006
Мислења
38
Поени од реакции
0
Nema,definitivno.Kolku i da go barav vo godinite nanazad sekogas na krajot ,,jas vo tebe sum zaljuben uste od osnovno,,.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
I jas mislam deka postoi drugarstvo megu masko i zensko. Vprocem imam nekolku drugarcinja uste od detstvo i seuste sme samo drugarcinja, nisto poveke. Vo sredno celi 4 godini ja delev klupata so masko i den denesen mi e samo drugar i nisto poveke. Vo princip poveke mi odgovara da se druzam so maski otkolku so zenski.:pipi:
 
Член од
13 март 2006
Мислења
245
Поени од реакции
1
па да има другарска љубов и се е супер онака другарски.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
mislev deka postoi..sepak iskustvoto drugi rezultati mi nalozi...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom