Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
Епа уствари ја неможам да не кажам збор два (или три)

Другарската љубов е нешто најубо, ама јас мислам дека кога веќе се развила та, сигурно не се развила оти си немал кој да сакаш па ете ти текнало другар(ка)ти да ја засакаш. То значи оти другар(ка)ти е стварно нешто посебно за тебе па зато се родила та љубов. Е сега ако е до толку голема, а и двајцата се сакат ептен многу најмногу, ееее ондак можи да летнат искри... Јас знам дека моите друарки си ги сакам најмногу на светот и не ги менвам за ништо (за викедница на Хаваите би размислил) :D . Не бе се заебавам, за ништо не си ги давам!
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Ако имаш добар другар/ка - среќен човек си! Реткост е.
Немој да ја зезнеш работата со „легнување“. Ако веќе сакаш да го зезнеш другарството, направи го тоа со стил и екстремно -
Заљуби се во својот другар имај љубов наместо другарство!
Секогаш нешто се жртвува, се губи.
Или другарството или љубовта.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Epten retkost ... na prstite od edna raka mozam da si gi izbrojam :(
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тоа дека уште не сте се бапнале, инаку и тие нема д аможеш после да ги броиш. Имам и јас другарки, ама што им мислам господ да им/ми даде. Затоа ми се сеуште другарки. Или се ептен грди па нејќум (барем не трезен, а и да се разбудам покрај нив, пих), ама не знам они што си вртат во главата за мене.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ete kazi im na Nikola i na StenmarC vaka kako masko, deka od kako ke se bapnete ne ti se veke drugari-ki :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Vaka sega.... ke vi recham so dva zbora: Ako bilo koja drugarka moja (od mnogute shto gi imam) mi se slece i mi se namesti vo onaa pozata V (ama naopaku).... i jas vleguvam vo soba i ja prashuvam shto barash ma?... a ona mi vika: baram eden K*r..... epa.... procente sami dali ima bi i prostil deka mi e prijatelka :wink: .... inace prijatelstvo pomegju mashko i zensko postoi i sekogash ke postoi...... osven ako mislite deka na toj shto vi dava ili shto mu davata... t.e. so toj shto imate odnosi ne vi e prijatel...... to e veke druga prikazna.... :?:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Eko1 напиша:
Vaka sega.... ke vi recham so dva zbora: Ako bilo koja drugarka moja (od mnogute shto gi imam) mi se slece i mi se namesti vo onaa pozata V (ama naopaku).... i jas vleguvam vo soba i ja prashuvam shto barash ma?... a ona mi vika: baram eden K*r..... epa.... procente sami dali ima bi i prostil deka mi e prijatelka :wink: .... inace prijatelstvo pomegju mashko i zensko postoi i sekogash ke postoi...... osven ako mislite deka na toj shto vi dava ili shto mu davata... t.e. so toj shto imate odnosi ne vi e prijatel...... to e veke druga prikazna.... :?:
Prvo pa musko ... i ti li ? :lol: :lol: :lol: Se slozivme site deka pred se treba da ti e drugar partnerot za da vi trgne sto i da e ... ama ne ti e drugar toj sto ti dava ili zema :lol: A ako si ja najdes taka drugarka ti ... da znaes deka ne ti e drugarka ... saka samo da te iskoristi :lol: :lol: :wink:
p.s. Zdravo, stigna konecno? :P
 
Член од
8 април 2005
Мислења
14
Поени од реакции
2
Тоооо младичу! Мужиште! Растури у ребра! И уште два три бокса да и зделнеш и некој зуб да и истераш. Ма и нога да и скршиш, ќопава да оди, мајку и ... женску. Така ептен ќе остаиш незаборавен спомен на својата машкост. Цел живот ќе те памти :twisted:[/quote]

drugarke, ti izgleda pogresno go svakjas zborot " rasturanje". Ne e toa fizicko nasilstvo nad poslabiot pol, tuku mislev na vistinski seksualen akt vo koj dominanten princip ke bide uzivanjeto... da ja izludis zenskata vo krevet, da ja nateras da svrsi, to make her come for more... znaci, da napravis da uziva isto kolku sto i ti ke uzivas vo toa pa da vidi deka ne si i samo "maska drugarka" koja ke patetizira so nea vo sentimentalni muabeti, tuku deka si mazjak podednakvo dobar kako bilo koj od nejzinite fantaziranja...
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
mladic напиша:
Тоооо младичу! Мужиште! Растури у ребра! И уште два три бокса да и зделнеш и некој зуб да и истераш. Ма и нога да и скршиш, ќопава да оди, мајку и ... женску. Така ептен ќе остаиш незаборавен спомен на својата машкост. Цел живот ќе те памти :twisted:
drugarke, ti izgleda pogresno go svakjas zborot " rasturanje". Ne e toa fizicko nasilstvo nad poslabiot pol, tuku mislev na vistinski seksualen akt vo koj dominanten princip ke bide uzivanjeto... da ja izludis zenskata vo krevet, da ja nateras da svrsi, to make her come for more... znaci, da napravis da uziva isto kolku sto i ti ke uzivas vo toa pa da vidi deka ne si i samo "maska drugarka" koja ke patetizira so nea vo sentimentalni muabeti, tuku deka si mazjak podednakvo dobar kako bilo koj od nejzinite fantaziranja...[/quote]

A ti shto mislish zenskite fantaziraat za nekoi isusheni decki..... ili za nekoj MUSKULEST CRNEC :?: (ako veke sme do fantaziranje)
Poznat fakt e deka vo fantazii mashkite fantaziraat za nekoja JAKA zenska.... a zenskite fantaziraat za nekoj JAK maz (bukvalno).... taka da... nekoe boxche po bubrezi aktot na seksualna represija ne bi bil tolku losho primen.... :lol:
 
Член од
8 април 2005
Мислења
14
Поени од реакции
2
Uste ednas ke naglasam deka drugarstvo so zgodna devojka e mnogu tesko da se odrzuva, zosto sekogas ke se prasuvas kako bi izgledalo da ja probas, da vidis kako se odnesuva vo krevet itn... do tebe e samo dali ke uspees da ja zavedes ili ke prodolzis so foliranjeto na drugarstvo i razvivanje na skrieni misli nabieni so strast i erotika. Seksualnata privlecnost nikogas nema da umre, veruvajte, pa duri i ako taa stapi vo brak ili se vrze samo so eden partner, se razbira, samo dokolku za seto toa vreme uspee da si zadrzi svojata seksipilnost. So grda devojka lesno e da si drugar, nemas takvi pretenzii kon nea i druzenjeto si tece slobodno isto kako da se raboti za masko, no kaj ovaa ubavata sekogas ke se vrtkas, ke flertuvas, ke se trudis da i ugodis, postojano da se dokazuvas ored nea itn.. Jas licno sum gi imal i dvata vida " drugarki ".
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
E pa mladicu, na vakov muabet da te prasam ... sto da pravat ubavite devojki za da imaat drugari? :lol: :lol: :P
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
divine напиша:
E pa mladicu, na vakov muabet da te prasam ... sto da pravat ubavite devojki za da imaat drugari? :lol: :lol: :P
Fajkaat grdi drugari..... :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
A takvite nema da im se pustaat?
 
Член од
8 април 2005
Мислења
14
Поени од реакции
2
divine напиша:
E pa mladicu, na vakov muabet da te prasam ... sto da pravat ubavite devojki za da imaat drugari? :lol: :lol: :P
se duri mu davaat na drugarot, toj ke im bide najbolji drugar
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
divine напиша:
A takvite nema da im se pustaat?
Na takvite nema da im se pushtat tie (zenskite) poshto sekogash zenskoto go pravi prviot cekor.... pa vtoriot.... pa tretiot.... i tnt
Mashkoto samo prati chekor..... :oops:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom