Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Не е баш секогаш таков случајот. И женските во доста случаи први го превземаат чекорот, а машкото се мисли дали да го расипе другарството.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Да,точно не викам не,женските можеби го сакаат тоа,ама збориме кој повише го раскинува другарството,кој има поинаки мисли,капиш?
Пак останувам на своето дека машките мислат дека секогаш има нешто повеќе од другарство и го превземаат чекорот
И двајцата се подеднакво виновни.. Нема тука префрлање на вина и зошто би имало?
никој нема "поинакви" мисли си имаме само природни мисли.. сексот е природен, треба да го почитуваме тоа што го чувствуваме. Нема ништо лошо во сексање со другарки.
Лошо има во воздржување и лажење на себе и на другиот.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
SpAcE_c0wb0y напиша:
Твое мислење, братче. Јас до утре можам да ти зборам зашто не се сложувам со тебе, ама ти пак ќе си останеш на своето. Сепак, луѓе сме, секој има различно мислење.
Ај бе доста не се преправај тука ... како да не ти се сака да се исексаш со некоја другарка а ??? Глупости ... не докажувај веќе докажани работи ... може да не ти дојде само ако си онаков 8)
Е сега ако другарките ти се ружни и не ти ги бива, ондак... те разбирам зашто го браниш тој став, ама ќе стиснеш зуби и ќе замижеш некад :P па машко си :P :P :P :P :wink:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Дај бе луѓе како можело другарски секс?Сексот не е другарство,со тоа границата е одамна замината,значи имало нешо плус.Ви се чудам како можете така да зборите,бакнежот може да значи друго,а не....
 
Член од
8 април 2005
Мислења
14
Поени од реакции
2
Od maski aspekt, cisto drugarstvo e mozno samo dokolku devojkata ne e atraktivna, t.e. ne izgleda nesto posebno. Ako si drugar so ubava devojka, nokogas ne ke mozes da bides ramnodusen i vo sekoja prilika ke se trudis da si gi zgolemis poenite pred nea... premnogu e ubava za da i bides samo drugar...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Дај бе луѓе како можело другарски секс?Сексот не е другарство,со тоа границата е одамна замината,значи имало нешо плус.Ви се чудам како можете така да зборите,бакнежот може да значи друго,а не....
Тоа си е твое мислење. Твој е изборот дали да лажеш и ќе ја прифаќаш дружбата со некого кој ти се допаѓа, само како некоја измислена категорија, или ќе им овозможиш на чуствата, на инстинктот да ти го покаже правиот пат. Најлошо од се е да се срами човек и да се воздржува, кога постои очигледна ситуација.
Друго. Зошто воопшто постојат машко-женските пријателства? Замислете се која била основата за станување на пријатели, не била ли меѓусебна симпатија? И со тоа и можеби сексуална привлечност? Зошто повеќето одбираат, или еве им се случува, да имаат убави другари, другарки? Која е причината за тоа?
Дали е меѓуполовото дружење поради интерес, поради привлечност или поради нешто друго?
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
StenmarC напиша:
SpAcE_c0wb0y напиша:
Твое мислење, братче. Јас до утре можам да ти зборам зашто не се сложувам со тебе, ама ти пак ќе си останеш на своето. Сепак, луѓе сме, секој има различно мислење.
Ај бе доста не се преправај тука ... како да не ти се сака да се исексаш со некоја другарка а ??? Глупости ... не докажувај веќе докажани работи ... може да не ти дојде само ако си онаков 8)
Е сега ако другарките ти се ружни и не ти ги бива, ондак... те разбирам зашто го браниш тој став, ама ќе стиснеш зуби и ќе замижеш некад :P па машко си :P :P :P :P :wink:
Дефинитивно не сум “онаков“. :D Никогаш не сум гледал на некоја добра другарка како нешто повеќе од другарка. А и не се ружни воопшто :D . Сепак не можам јас тебе да ти солам памет, си живеел подолго од мене. :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Space, imas edna pozitivna strana ... prifakas mislenja od povozrasni i ne mavas so glava u zid za razlika od poveketo takvi ... toa mi se svijga, ke bide covek od tebe :lol: :wink:

Mali mali ama gledas deka sve si znaat? :P
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali ima drugarska ljubov? Ima, mnogu pati mi se ima deseno so eden drugar se druzev 2 godini voopsto ne go gledav poinaku se dodeka toj ne mi prizna od toj den pa navaka imame samo edno tesko zdravo, ni samata neznam kako se desi.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кога Хари ја сретна Сали, таму најубаво се објаснува за другарска љубов. Мене барем ми се случило да имам другарки кои сакале нешто со мене или јас нешто со нив. Нема другарска љубов меѓу двајца од различен пол. Хммм, другарки, хммм. Море на ова поледнава другарка што би и правел, а и таа мене....хммммм, убајни. Штета што сега не делат бајаги километри инаку....хмммм. Ај да не се потетувам, ќе забегам.

Поздрав
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Divider напиша:
Кога Хари ја сретна Сали
Најјако изглумениот оргазам у свет. Закон. Мислам дека од тој филм наваму целиот машки род, со исклучок на Делфинот од овој ценет форум секако, длабоко се сомнева во своите достигнувања. Ехехехехе...
Макар што, пак не ми е до крај јасно зошто има потреба да се изглуми :?
 
Член од
8 април 2005
Мислења
14
Поени од реакции
2
Mozno e samo poznanstvo so lica od sprotiven pol ili pak samo povrsno drugarstvo. Ako vekje pocnes da raspravas za intimni raboti so nea sledniot cekor e da se obides da ja legnes, zosto zboruvanje so nea kako da razgovaras so najdobar drugar ne odi, izgleda pateticno, ilzeguvas slabak, pa za da si ja povratis maskosta edinstveno ti preostanuva da ja rasturis vo krevet...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
mladic напиша:
Mozno e samo poznanstvo so lica od sprotiven pol ili pak samo povrsno drugarstvo. Ako vekje pocnes da raspravas za intimni raboti so nea sledniot cekor e da se obides da ja legnes, zosto zboruvanje so nea kako da razgovaras so najdobar drugar ne odi, izgleda pateticno, ilzeguvas slabak, pa za da si ja povratis maskosta edinstveno ti preostanuva da ja rasturis vo krevet...
Ama si go kaza ... citajte vie ostanatite mazi sto ni mislite iskreno :lol: :lol: :lol:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
mladic напиша:
....izgleda pateticno, ilzeguvas slabak, pa za da si ja povratis maskosta edinstveno ti preostanuva da ja rasturis vo krevet...
Тоооо младичу! Мужиште! Растури у ребра! И уште два три бокса да и зделнеш и некој зуб да и истераш. Ма и нога да и скршиш, ќопава да оди, мајку и ... женску. Така ептен ќе остаиш незаборавен спомен на својата машкост. Цел живот ќе те памти :twisted:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Тоооо младичу! Мужиште! Растури у ребра! И уште два три бокса да и зделнеш и некој зуб да и истераш. Ма и нога да и скршиш, ќопава да оди, мајку и ... женску. Така ептен ќе остаиш незаборавен спомен на својата машкост. Цел живот ќе те памти Злобен
Согласен сум дека девојката, жената треба да си ја најде смислата на животот, реализацијата сопствена, преку мажот. Но во никој случај не треба да станува тоа со сила, просто треба самата да си го разбере.
Секаков обид за друго нешто ја прави несреќна. :P :P :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom