Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

^amfibija^

vodozemec
Член од
31 јануари 2012
Мислења
38
Поени од реакции
14
искрено? кога би прекинала со некој, би сакала да е на колку ке дозволи ситуацијата фин начин. но дека потоа со таа личност ќе се дружам често, малку потешко. зошто? да речиме после долга врска или брак доаѓа до прекин на истата(овде не збораме за лесни и минливи врски).,таа врска се базирала на љубов, не на интерес. тој прекин најчесто е од некакво несогласување, неверство од страна на едниот партнер, или било кои икс причини... која е таа логика да бидам потоа другар со таа персона, кога ме повредила во блискост? нема шанси! можи да одржавам контакт ако морам (да речиме деца или сл.) или од култура ке кажам едно здраво кога ке се сретниме.
Зошто ? Ако некого некогаш си сакала, си поминала дел од животот со него, логично е таа личност да ти е блиска.
- таа личност ми била блиска, ама веќе не. ако се уште е логично според тебе да ми е блиска, тогаш врската ке била успешна и немало да се брои во бивши.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Доколку ти тоа го сваќаш како да те мерка во тој случај не ти е другар, или барем тој не те гледа какод другарка. А тоа што во случајов те гледа во задникот немора да значи дека те замислува како девојка или слично.
Никој не спомна такво нешто, напротив. Не значи дека ако те гледа на тој начин и сака нешто повеќе со тебе од другарство, просто Очи за гледање. Од друга страна, потенцирав Вистинско другарство (кое за жал денеска ретко се среќава од која и гледна точка да гледаш). Трето, постојат исклучоци! ;)
 
B

Black Guard

Гостин
Има,па уште од забавиште се знаеме а потоа и со нејзините другарки ќе бидам реален ми беа секс бади,ама јас ги почитував и ценев а сексот беше само...механика и еве сега омажени се,имаат деца и јас повторно си живеам со нив дури и им помагам...накратко сакам да кажам дека полот не е пресуден за добро другарство.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.684
Имам два најдобри другари, кои имаат врски од 2 години, што значи нема никакви чувства ниту од нивна ниту од моја страна. Едноставно имаме заеднички интереси, имам доверба во нив и некогаш навистина повеќе сакам да разговарам за некој проблем со нив отколку со другарка затоа што другарката може да ти е љубоморна или нешто слично и да не е објективна при расудувањето. Можеби тоа е и причината што се согласуваме - секогаш се болно искрени со мене, а јас тоа најмногу го ценам.
Значи, постои !
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Во моментов најдобар другар ми е другарка.Не ја сакам како партнер , а ни таа мене , имам девојка , таа дечко ,заедно сме уште од мали , како брат и :pipi:сестра сме!
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Nema be, sto se furaat site.
Ima samo ako ste drugari od mali, pa da ne se razvile nikakvi simpatii megju vas, tuku da se custvuvate kako brat i sestra.
Otkako ke pocnat da rabotat hormoni pa do krajot na zivotot, nema da sretnete drugar sto ne bi ve :)
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Све зависит колку време трошиш со личноста, и разговорот шо го водиш.И според ова мојш да заклучиш.
 
Член од
19 април 2012
Мислења
37
Поени од реакции
15
Абе какви другари машко и женско, не зафркавајте, кога ќе ја гледам во градите или не знам каде по телото, какво другарство е тоа? А колку и да сме од раѓање заедно, еден ден тоа мора да се случи затоа што е НОРМАЛНО! Само ненормални млади луѓе нема да се погледнат со „други очи“.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Нема и никогаш нема ни да има!За тоа најкриво е машкото ама тоа ни е во природа :confused:.Кога,тогаш ќе осетиме привлечност или веќе не привлекува ‘‘другарката‘‘ па и се правиме демек другар,за што повеќе време да поминеме со неа! :pos:
 
Член од
26 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
37
Пријателство да. Другарство не. Блиско другарство не. Зошто? Бидејќи во секој момент едниот го гледа другиот како нешто повеќе. Имаше едно видео на YouTube мислам околу ова (анкета беше).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom