Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
31 јануари 2011
Мислења
20
Поени од реакции
2
Зошто сексот би направил да се изгуби другарството? Уствари, зошто искажување на емоциите (не мора со зборови, а и пожелно не со зборови) го ремети другарството? И со секс, и со искажани емоции може убаво да се договараат луѓето, да не беа предрасудите за улогите во сексот (кој е машкото, кој е женското и све по селски што си иде со тоа).

Јас мислам дека машките општо се покул за договарање, така да на ваква тема само женски имаат за размислување. Женските од мали треба специјално да се тренираат за рационално размислување.
 
T

Tetro

Гостин
Другарска љубов?
Има, само зависи кој како ја сфаќа љубовта.
Постои и другарски секс, тоа е послаткото. Барем на тој начин се искажува взаемното почитување помеѓу другарчињата.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
полека другарството преминува кога тогаш на секс краен исход :vozbud:
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
Да мислам дека постои другарска љубов...но во секој случај ако зборуваме за она вистинско безрезервно другарство мора да има симпатии .....мое мислење базирано на лично искуство
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.510
Поени од реакции
6.148
Нема бе, таман ќе помислам дека конечно имам вистинска другарка излева дека таа била влубена во мене :toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Секогаш постои, и стварно не ги разбирам женските кои тоа не го сфаќаат, и мислат дека мора секој со секого да се...сите го сакаме тоа, ама животот не е порнич :).
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Нема шанси за такво дугарство..ако жена кажи дека тој му бил “другар“ тој муабет во вистинската форма би било дека му е ебач или во крајна смисла сака да се му биди секс бади.Разлики тука не постојат.Залудно е времето да се троши да се убедуваме дека таков мит постои.
Јас не признавам такво другарство,а и за куро ми е!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
13.133
Постои.... се` до оној момент кога кај едната страна не се појават посилни чувства. Ако во пријателството се задоволни, нема причина за страв од таквите чувства.
 

milky

битолчанка
Член од
20 август 2009
Мислења
39
Поени од реакции
2
Definitivno deka nema od licno iskustvo jas i mojot soprug bevme 5 godini nerazdelni drugari bez nikakvi zadni nameri i posle 5 godini vlegovme vo vrska i zavrsivme so brak:baeh:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Се разбира дека постои другарство меѓу машко и женско, Не ми е јасно зашто не би постоело!? Поблиските другари ги гледам како браќа и никогаш не би можела да чувствувам повише од другарска љубов спрема нив.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Се разбира дека постои другарство меѓу машко и женско, Не ми е јасно зашто не би постоело!? Поблиските другари ги гледам како браќа и никогаш не би можела да чувствувам повише од другарска љубов спрема нив.
А они тебе како те гледат?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
А они тебе како те гледат?
Како потенцијална секс жртва.
Израснати сме заедно, буквално ги знам како дишат, знам каков им е односот со девојките кои им се свиѓаат...и односот спрема мене е сосема различен. Се приметуваат такви работи.
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Како потенцијална секс жртва.
Израснати сме заедно, буквално ги знам како дишат, знам каков им е односот со девојките кои им се свиѓаат...и односот спрема мене е сосема различен. Се приметуваат такви работи.
И како тогаш тврдиш дека “се разбира дека постои другарство помеѓу машко и женко“?
еве еден цитат..и замисли многууу вистинит
Пријател: Личност од спротивниот пол со некоја очигледна физичка мана заради која сексот со тоа лице е незамислив, што секако ја прави таа личност погодна за разговор и заедничко оговарање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom