Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
_ZlObNiCa напиша:
Imam najdobar drugar,se razbirame nevideno, site sitnici gi znae okolu mene i znae kako disham, ne me privlekuva i nikogash ne sum gledala na nego taka, samo kako postar brat, za nego neznam dali ja sum go privlekuvala ili ne, ama znam i da e taka go znam mnogu dobro kako funkcionira i znam deka nikogash ne bi se osudil na napravi cekor bidejki moze da go zagrozi nevidenoto prijatelstvo izmegu nas.
Bas takvo drugarstvo imamafme i nie 10 god , spiel kaj moite , jas kaj nego , sme delele sve bukvalno , na odmori sme bile niz Azija , imase ogromen pocit megu nas i jas mislef deka e sovrsheno drugarstvo ama ete ne bilo taka od negova strana , zato Zlocke drzise na min 30 cm dalecina da ne setis nekoj jazik :P) Shala na strana se nadevam deka vasheto e cisto drugarstvo ma da cisto sumljam .
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Sigurana sum deka postoi prijatelstvo megu masko i zensko..
Jas imam nekolku drugari i nikogas ne sum pocuvstvuvala nisto za niv..
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Imav drugarka so koja se razbiravme nevideno i nemase nisto pomegu nas(a od nekoi privarni pricini ja nemam videno 2 god).sega so edna druga so koja se zblizivme mnogu dobro,a jas ja gledav kako sestra doznav deka taa malku poveke cuvstvuvala za mene pa neznam so da pravam,a jas se pravam na TOSO demek nisto ne znam:)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Dj_Madness напиша:
Imav drugarka so koja se razbiravme nevideno i nemase nisto pomegu nas(a od nekoi privarni pricini ja nemam videno 2 god).sega so edna druga so koja se zblizivme mnogu dobro,a jas ja gledav kako sestra doznav deka taa malku poveke cuvstvuvala za mene pa neznam so da pravam,a jas se pravam na TOSO demek nisto ne znam:)
Е презимај нешто навреме о*нија.

Нема теорија машко и женско долго време да се само пријатели ке се измешаат чувствата и тоа ке премине во нешто друго
 

Lord Vader

The dark side
Член од
10 јуни 2006
Мислења
95
Поени од реакции
0
MIslam deka moze da ima ama mnogu retko zasto sepak ako ste postojano zaedno normalno e da se razvie nesto poveke od drugarstvo ama posle zavisi od dvajcata dali ke go kontroliraat toa ili ne.Sepak mislam deka moze da ima.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Definitivno postoi drugarstvo megju masko i zensko. Drugarite si gi gledam kako brat4inja :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
drugarska ljubov sekako deka ima... no od taja golema drugarska ljubov da premine onaa vistinska ljubov ne veruvam... bidejki ako ti e toj/taa najdobar drugar togas taa bi trebalo da gi znae site tvoi tanji i.. no ne velam deka ima i isklucoci mozno e se.
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Sekako deka postoi,eve na primer ja imav drugar dolgo vreme pa posle bevme decko i devojka,pa sega sme maz i zena ali u sushtina uvek ke sme drugari ko nekad.:pos2:
 
Член од
22 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
A deckoto da ti stane drugar koga ke prestanete da se sakate ONAKA???
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Drugari imam mnogi, drugarki isto taka, no vistinski prijatel mi e samo eden i go gledam bas kako brat!! Nikogas ne bi go poglednala na drug nacin........
 
N

n/a

Гостин
Aaa da...ima be...Veruvajte mi..
Pogotovo tuka kade sto ziveam se mnogu druzeljubivi...
Sve si spodeluvaat..
Narocito ako drugarka ti mu kaze na mazot i za vaseto `drugarstvo` i ti na zena ti....
Posle super se druzat...za merak.
Ne mi veruvate?Otvorete Emili1976.com. i odete na prijateli od Bulgaria..
(od levata strana na stranata)..Ke vi iskocat edno 350 druzeljubivi familii..

Ubav pomin na saitot.:kez:
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Mozno e ako se pomine drugarskiot test

Sto e sea pa toa ?


Edna vecer legnete goli eden do drug vo hotelska soba 24 casa , ako ne padne sex garant ste stvoreni za drugari ili edniot od Vas dvajca e homos treto nema.

Sve drugo e prazno filozofiranje...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
najfraer напиша:
Mozno e ako se pomine drugarskiot test

Sto e sea pa toa ?


Edna vecer legnete goli eden do drug vo hotelska soba 24 casa , ako ne padne sex garant ste stvoreni za drugari ili edniot od Vas dvajca e homos treto nema.

Sve drugo e prazno filozofiranje...
ако ништо не направи при таква ситуација 100 % педер
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
IMa be zasto da ne.Jas imam mnogu drugarki koi gi gledam samo taka iako mora da priznaam deka ima nekoi sto nemate poima sto bi im napravil.Ama sepak mislam deka postoi drugarska ljubov pomegu masko i zensko iako normalno ima i isklucoci.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom