Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
ima da ... nekoj vikaat deka toa e nevozmozno .. jas licno sum ubeden deka ima!
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Има,има ама откога ќе се смуваш со неа/него дури после тоа таа/тој ти останува другар/ка ама баш како што треба.
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
koa ke ima drugarska ljubov megu masko i zensko da mi se javite ke vi ostaam br imav drugarka ama ona bas dobra mn se druzevme i posto mnogu ni bese ubavo druzenjet se fativme taka da ne posto drugarska ljubov megu masko i zensko
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Другарска љубов помеѓу машко и женско нема. Се е личен интерес.
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Ima drugarska ljubov megu masko i zensko. Bez razlika so e mnoooooogu retka veruvajte POSTOI!!

Dzordz напиша:
koa ke ima drugarska ljubov megu masko i zensko da mi se javite ke vi ostaam br imav drugarka ama ona bas dobra mn se druzevme i posto mnogu ni bese ubavo druzenjet se fativme taka da ne posto drugarska ljubov megu masko i zensko
Aj daj mi broj da ti se javam i da ti dokazam deka ima drugarska ljubov. Jas imam eden najdobar drugar use od 5 godini se druzime zaedno i do den denes sme si ostanale taka kako sto sme si odsekogas : NAJDOBRI DRUGARI!!!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
filip_sk напиша:
ima da ... nekoj vikaat deka toa e nevozmozno .. jas licno sum ubeden deka ima!
е браво за тебе само глеј со тек на време да не ти се пројават чувства и симпатии спрема таа девојка
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
i jas sum ubedena deka ima, so drugarce edno veke edno 4-5 godini si se druzime, kako brat i sestra sme.ON si iskaca so devojka jas so decko i ideme negde na kaVe zaedno!!!!
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
ima zosto da ne. iako malku e cudno na pocetokot ako veke se desi ali samo neka tecat rabotite sami po sebe ...............
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Jas sum sigurna deka postoi zatoa sto taa ljubov veke prerasnuva vo ljubov na brat-sestra koja jas taka ja imam doziveano.Isto taka sakav da kazam so mojot drugar sme izrasnati od deca kuka do kuka sekogas sme bile sami doma sto sozdavalo mnogu uslovi da se sluci nesto a sepak toa nikogas ne se sluci,za nase iznenaduvanje roditelite nasi postojano pravea sala na nasa smetka kako bi bilo da se zasakame ,da se zememe deca ,komsii.....tintiri mintiri itn.No kako sto megu brat i sestra ne moze da ima nisto taka i megu nas ne se sluci naprotiv toj mi davase soveti kako da izlezam na kraj so problemite vo mojata vrska normalno gledano od negova strana i obratno jas nego mu kazuvav isto kako polesno da ja pridobie taa sto ja saka.I sega toj se ozeni a jas i negovata zena sme isto taka bliski bideejki jas bev dosta zasluzna za nivnata vrska,no zivotot nosi obvrski i sega bas i nemame dovolno vreme da si posvetime sto e navistina zalno.
A DEKA POSTOI DA POSTOI DRUGARSKA LJUBOV SAMO E NAVISTINA RETKA -PRED UMIRANJE:)
 
Член од
28 април 2006
Мислења
154
Поени од реакции
4
definitivno nema zs jas si ja peglam drugarka mi redovno
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
pa jas imam drugar..i mnogu si go sakam..i podobar drugar mi e on.odkolku mojata najdobra drugarka..zaso sepak..zensko e drugo...zaso nekat znae i da ljubomori...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Дефинитивно сум убедена дека другарство меѓу машко и женско постои, и не само што постои туку е и подобро. Другар никогаш нема да се заљуби у твојот дечко (освен у екстремни услови:pos:), никогаш нема да ти љубомори зошто си поубава, попосакувана итн. од него и никогаш нема да ти сврти грб за машко, за разлика од другарките.
Јас имам многу другари, двајца најдобри за кои никогаш не сум размислувала како за партнери, секогаш се тука за мене, другари сме со години итн. Додуша не викам дека не може да се случи да заврши другарството со врска или нешто така; баш напротив може, и мене ми се има случувано, ама таквите другарства уште од почетокот се гледа како ќе завршат. Вистинските другарства можат да опстанат без разлика на полот!
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
86
Поени од реакции
5
DA...imav edna drugarka ednas se " @#$%&* " i sega pak si sme drugarcina si odime na kafe i slicno...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Flik напиша:
е браво за тебе само глеј со тек на време да не ти се пројават чувства и симпатии спрема таа девојка
А Аватарот на типот??? Не сака девојки ми се чини, или лошо гледам???
А изглеа лошо глеам ама сепак, бара телефон на Џорџ... хм, сомнителноооооооо...
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
mrrrr vo mojot zivotlicnostite koj anjvise gi sakam drugarski se maski i misalm deka nikogas nema da prestanam da gi sakam na drugarska baza a i baska nikogas ne bi mozela da bidam u lubovna vrska so niv kako braka mi se i dvajcata...taka da mozno e
 

Kajgana Shop

На врв Bottom