Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Infra

Мојот Пастир
Член од
26 ноември 2005
Мислења
141
Поени од реакции
2
Не сакав да пишувам постови од пола страна, па затоа и го цитирав Мандрак, пошто исто мислам и јас, ама пошто не бива, еве ќе пробам вака: значи, сметам дека постои другарска љубов помеѓу машко и женско, затоа што јас „истата„ ја „упражњавам„ :icon_lol:
Конкретно, иам многу другари, и до сега бар, не се десило да осетам нешто поинаку од тоа што било. Ми се доверуваат (јас поретко), и им давам „женски„ совети. Со други зборови, шо би се рекло ги чувствувам како браќа, и затоа нема место за поинакви размислувања.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
јас ќе кажам дека најголемо другарство е помеѓу машко и женско другарство меѓу женско и женско не оди зашто мора едната на другата да и љубомори а често викаат дека дека другарството помеѓу машко и женско не одело зашто морало еден да се заљубел мене тоа не ми е реално зашто ако кажеш дека ти е другарка тогаш ти е другарка а не да чуствуваш нешто спрема нејзе ете го моето размислување
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Слабо... Не верувам многу во другарство помеѓу машко и женско. Обично едниот паѓа во искушение...:kez:
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
imam drugar, 7 godini veke. i mozam da kazam deka postoi drugarstvo. iskreno drugarstvo.
nit sme glupi, nit ruzni, nit ne-znam-sto; AMA: nema hemija!
toj e edinstveniot covek ( m.p.) koj moze da me nasmee do solzi; za ubavo ili loso, za seriozno ili za smeenje, tuka sme eden za drug. AMA: nema hemija!
sum pomislela na nego kako za ljubovnik ( normalno deka ke mi preleta taa misla!) sum fatila negovi pogledi, furi i sme spiele vi eden krevet na odmori, AMA: nema hemija....
i od moja i od negova strana- vo toa sum sigurna. ednostavno sovrseni sme za drugari, se pocituvame mnogu, AMA pustoto "fali" i uste nesto, za da bide nesto drugo...
Ne e toa sto mi treba, ne sum toa sto mu treba; i funkcionirame sovseno!
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Postoi drugarstvo pomegu masko i zensko!!!!Jas imam poveke drugari nego drugarki...zavisi i kakvi karakteri imaat.Imam i najdobar drugar i mozam da mu veruvam a iisto i toj mene zasto me nema izdadeno.A drugarki neznam da biram zaso sekokogas me izdavaat :(
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Drugarstvo pomegu masko i zensko postoi i ponekogas znae da bide poubavo od ona drugarstvo pomegu lica od isti pol.Licno jas imam najdobar drugar i ponekogas mi e polesno nekoi raboti da mu gi kazam nemu otkolku na drugarkite
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Ima ima drugarska LJUBOF ..... ali na SON :)
 
Член од
23 мај 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
DALI, PAMISLAM T.S. NE MISLAM TUKU SU SIGUGEN DEKA NEMA PRIJATELSTVO VO MOMENTOT ME ASOCIRA NA KORIST ,LJUBOMORA NEFER BEZCUVSTVITELNOST I PREDATSTVO I NA NISTO DRUGO. PORANO IMAV MNOGU GOLEMO PRIJATELSTVO SO ZENSKO VO KOE I MNOGU VERUVAV NO SE IMA NA SVETOT , NA KRAJOT GO DOBIV OD TRITE POGOLEMOTO, NE ZASLUZIV I DA MI RECAT NI EDNO'ZDRAVO

[Напомена од FortunE: во иднина пишувај со нормални букви, исклучи CapsLock. Читаме и нормални букви. Фала.]
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
помеѓу машко и убава девоајка нееее , а иначе ако не е многу симпатична може. искрено јас неможам да бидам другар со убава девојака зш знам кога тогаш на пијано ке и се пуштам
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Definitivno postoi drugarstvo megu masko i zensko.Jas imam drugar i so nego mozam da razgovaram mnogu pootvoreno otkolku so drugarkite i toj mi ima pomognato,koga nekoi drugarki mi go svrtija grbot.Mislam deka to drugarstvo e vistinsko zasto dvajcata sme preterano iskreni i nema prepravanja i pravenje lice,kako so cesto se slucuva megu drugarkite,najcesto od zavist.Nikogas ne me privlekuval,a i jas nego i sekogas ke ostaneme drugari.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
love напиша:
Nikogas ne me privlekuval,a i jas nego i sekogas ke ostaneme drugari.
Од кај знаеш дека не го привлекуваш ти него? Си разговарала за тоа? Ти рекол „Не ме привлекуваш“? И на една друга членка на темава и го поставив прашањето, па сега и тебе. Ме интересира.
Што ако после некое време ти признае дека чувствува нешто повеќе од другарска љубов кон тебе? Што ако те шокира на тој начин? Значи не можеш никогаш да знаеш зошто тој со тебе така се однесува, зошто секогаш ти помагал, зошто секогаш без завист бил поставен кон тебе.
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
Mislam deka postoi.
Do pred nekoi 4 godini imav drugarka so koja se druzev kako so drugar( non stop kaj nea na rucek, spienje kaj nea doma druzenje do stoeden i nazad) i nikogas ne sum pomislil na nesto drugo osven drugarstvo.I taka se druzevme nekoi 5,6 godini dodeka ne dojde vreme da mi priznae deka me saka uste od prviot den ama nikogas nemala hrabrost da mi go priznae toa neznaejki kako ke reagiram.I se si ostana samo na muabetot bidejki ne deka ne e ubava ama sto nikogas ne sum osecal nesto poveke za osven drugarstvo.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
ragazza напиша:
Nevozmozno e to , gi znam site negovi finti na zaveduvanje , site igrii negovi sve .A i toj moite. Znaci treba dvata ili da mizime na prolost i da se lazime deka sme eden za drug ili ke se prajme budali so sila. Nemom da zamislam nisto so nego a ni toj so mene . To bilo kako na drugarkami Biljana da e pikam jazik , nema razlika!
Ke se samocitiram i ke si go smenam mislenjeto .
NE POSTOI , vo nikakva forma ni pod razno . I ako mislef deka licese na sovrsheno drugarstvo to bilo nesto sosema drugo i zavrshi so probvanje na zalapuvanje i zavsrshi so sekundaren shamar. Sega e se razlicno , toj e ustramen a jas sum luta , taka da tolku od to druguvanje .Sega vremeto ke si kazi so i kako vo idnina...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Значи рагаца, ме сфати што сакав да кажам со постот кај што те прашав некаде назад 2-3 страни? Затоа истото прашање и го поставив и на love.
Никогаш не се знае.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Imam najdobar drugar,se razbirame nevideno, site sitnici gi znae okolu mene i znae kako disham, ne me privlekuva i nikogash ne sum gledala na nego taka, samo kako postar brat, za nego neznam dali ja sum go privlekuvala ili ne, ama znam i da e taka go znam mnogu dobro kako funkcionira i znam deka nikogash ne bi se osudil na napravi cekor bidejki moze da go zagrozi nevidenoto prijatelstvo izmegu nas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom