Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.661
Поени од реакции
11.676
Drugarstvo megju masko i zensko bilo bolest. Covek sekoj den uci po nesto.
Ти мора да си феминизирано-импотентен Хипстер ако мислиш дека можно е другарство помеѓу машко и женско или си педер. Ај женско ќе разберам да гледа другарски на машко ама обратно?
Џиззз...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Malo sutra drugarstvo takvo.
Odnosno, ok e.
Nekoi ljubovni vrski tokmu taka i zapochnuvaat.
Kako ke bidete ljubovnici ako ne ste drugari?
јас не можам да сум другар со некој кој го ебам бе
како можеш да почитуваш некого кого го ебеш??
тебе некој да те еби ќе се дружиш со него??
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.661
Поени од реакции
11.676
Јас не се разбирам многу, но хипстери и емо не е исто?
И јас не се разбирам многу и едните и другите ми се одбивни :pov:

Во врска со темава, емовците фаќаат женски а хипстерите имаат другарки...можи не сите ај да не генерализирам ама појчето :)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
мислам дека увек значи или машкото или женското осеќа нешто повише кај другиот али зашто има партнер и нејке да го сјебе другарството го става тоа нез на авеј или стенд бај како и да е. Има пријателства кај што значи само пријателство али мислам дека се тие многу ретки и не толку јаки пријателства
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
И интересите имаат голема улога во склопувањето другарство, не дека стереотипно размислување ама женските генерално имаат различни интереси од машките (што секако не е правило) па така и машко / женските дружења се поретки, затоа и секогаш ќе постои мал процент на енигма у однос на ова прашање затоа што не е доволно испитано у пракса за да се докаже. Има неколку можни варијанти за да опстои такво другарство у вистинска смисла:
-Едниот или двајцата да се геј.
-Двајцата да се асексуалци, по можност машкото.
-Да не се свиѓаат физички меѓусебно иако се стрејт.
-Да имаат дистанциран однос.

Мада ја би прашала дали уопште постои било какво другарство пошто за жал ретко е these days.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Еј, јас имам еден куп убави другари и другарки кои не сакам да ги легнам, а не сум асексуална воопшто. Дајте ми анализа. :unsure:
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Еј, јас имам еден куп убави другари и другарки кои не сакам да ги легнам, а не сум асексуална воопшто. Дајте ми анализа. :unsure:
Sekogas postojat isklucoci. I jas imam ubavi drugari i drugarki koi ne sakam da gi legnam no gledas deka povekjeto razmisluvaat poinaku i vrz baza na toa se generalizira.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Epaja pod drugarstvo podrazbiram zblizuvanje.
Ne znam vie sto podrazbirate pod drugarstvo, ama sigurno ne e od tipotse sretnuvaat drugarot i drugarkata u grad "Eeej aj da se vidine na kafe" "Vazi ajde" i nikad ne se ni dogovaraat.
Ili ke se dogovorat ama kafeto se desava ednas u 2 meseci.
Ja zvoram zadrugarstvo the real thing.
Од лична перспектива ти кажувам дека постои. Често пиење кафе не е некој фактор ризик да прејде работата у друг правец. Оноа мемено со фотка од 18-19 век како еден тип клеца жена на диван а она вика „а рече дека ќе пиеме кафе/глеаме филм“ е чиста генерализација и е фактор само ако еден од нив има цел поставена way before кафето било испланирано.
Ризикот 2ца разумни пријатели (машко=женско) да се клецнат настанува оној пат коа разумот ќе им се помати - коа ќе бидат и двајцата начукани. Во никој друг случај.
Се` друго као што повторив погоре, е фактор типот/типката била затрескана у него уште пред да се зближат, но преќутно ја чекал/а шансата да ја зграби.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Од лична перспектива ти кажувам дека постои. Често пиење кафе не е некој фактор ризик да прејде работата у друг правец. Оноа мемено со фотка од 18-19 век како еден тип клеца жена на диван а она вика „а рече дека ќе пиеме кафе/глеаме филм“ е чиста генерализација и е фактор само ако еден од нив има цел поставена way before кафето било испланирано.
Ризикот 2ца разумни пријатели (машко=женско) да се клецнат настанува оној пат коа разумот ќе им се помати - коа ќе бидат и двајцата начукани. Во никој друг случај.
Се` друго као што повторив погоре, е фактор типот/типката била затрескана у него уште пред да се зближат, но преќутно ја чекал/а шансата да ја зграби.
А оти на двајца другари не му текнува да се плеснат ко ќе се начукани?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.649
Поени од реакции
34.920
Реков ризик, не нешо 100% шо се дешава :D
Е тоа е тоа што ги ебе нашите кокошки, а не е нашиот петел, во принцип да функционира другарството помеѓу машко и женско, ама овие ваквите моменти се многу веројатни, а после нив има многу исходи :)
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Zboruvate gluposti toa e zakon na prirodata be luge, ti imas alat ona ima kanal i normalno premnogu druzba i bliskost ke natera alat da kopa niz kanal, toa e nesto immposible da se kontrolira.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Е тоа е тоа што ги ебе нашите кокошки, а не е нашиот петел, во принцип да функционира другарството помеѓу машко и женско, ама овие ваквите моменти се многу веројатни, а после нив има многу исходи :)
Освен ако не пиеш ирско кафе во големи количини, друг начин не знам као ќе се очукаш :pos:
(во контекст на постот за кафе и машко=женска дружба)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom