Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.861
Пак ќе речам, не ме чуди женско да гледа другарски на машко ама кога машко ќе рече дека гледа другарство во женско, другарство како помеѓу две машки, или е педер или е импотентен(хипстер).
Какви побогу би биле заедничките теми и начинот на дружба помеѓу машко и женско?
Муабетов вака би течел: „Ејј види ја другарке онаа пичкана како би и го закопал сосе мадиња, пичната жила ќе и ја превртам“ или „Ај собери ги комшиките да напрајме еден баскет“ и слично!?
Vidi go be hahah Karl Pilkington ne ti e ramen, toj kazuva vakvi muabeti ama toa mu e rabota nemu, kaj tebe doaga samo od sebe.
Ti izgleda si od onie so rakata vo gaki vo avtobus koi se zverat po sve zensko sto mrda, obrati se za pomos nekade duri ne e prekasno.
Ili vo Idrizovo vi stavile net, druga opcija ne gledam.

Mnogu se jaki vo drustvo vakvi tipovi, kako target za zaebancii dusa si dalo.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Vidi go be hahah Karl Pilkington ne ti e ramen, toj kazuva vakvi muabeti ama toa mu e rabota nemu, kaj tebe doaga samo od sebe.
Ti izgleda si od onie so rakata vo gaki vo avtobus koi se zverat po sve zensko sto mrda, obrati se za pomos nekade duri ne e prekasno.
Ili vo Idrizovo vi stavile net, druga opcija ne gledam.

Mnogu se jaki vo drustvo vakvi tipovi, kako target za zaebancii dusa si dalo.
images.jpg
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
38
Поени од реакции
26
Пак ќе речам, не ме чуди женско да гледа другарски на машко ама кога машко ќе рече дека гледа другарство во женско, другарство како помеѓу две машки, или е педер или е импотентен(хипстер).
Какви побогу би биле заедничките теми и начинот на дружба помеѓу машко и женско?
Муабетов вака би течел: „Ејј види ја другарке онаа пичкана како би и го закопал сосе мадиња, пичната жила ќе и ја превртам“ или „Ај собери ги комшиките да напрајме еден баскет“ и слично!?
Е баш вој муабет со мадињава го правиме со другарот мој, што и не е така чудно пошто ми е другар веќе 5-6 години. А и друго е кога другарка ти ќе ти каже кога ќе се сретнете се понаша како од психијатрија да е излезен, се гледа дека му се свиѓаш, пошто нели исто размислувате. А на истата ситуација другарот вака би ти одговорил: “Не го гледаш колку е заладен? Кој се понаша така пред женско? Плус женска има, не гледаш дека само сака да ти го збамбори растурикуќо?“
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Jas realno imam takva drugarska ljubov, i bas go gledam kako drugar
Ти го гледаш како другар ама дали и тој те гледа како другарка? Не велам дека не е можно и дека нема другарство помеѓу машко и женско, но тоа е многу поретко одколку што мислите. Во повекето случаи се работи за френдзонирање и немање храброст да се изнесат вистинските намери..... Еве ако имаш таков другар тестирај го, заврти му го муабетот на тоа што чувствува за тебе, што би било кога би било... или ако имаш повеке простор за маневар пушти му рака, па види како ке реагира.....
 
D

Daedalus

Гостин
Не можам да зборувам за друго освен за моето лично исксутво и од тоа што го гледам у пракса, не на муабет, другарска љубов помеѓу машко и женско е ретка. Динамиците на машко - женската хетеросексуална комуникација е тешко да бидат пријателски.

И најверојатно, во повеќето од случаите, еден од „другарите“ има други намери кон другиот. И дури ако не постои никаква физичка привлечност помеѓу машкото и женското, постои шанса да се роди таква со тек на време, а ако не, најверојатно нивното пријателство никогаш нема да биде исто како пријателство со припадник од истиот пол.
За женските, машко не може да ви биде „другар“ како што може да ви биде женско другарка и колку да трубите, не можете да се опуштите и да зборувате све пред него. Честопати, жени чуваат машки другарчиња за да добиваат внимание и да се чувствуваат посакувани од нив, али тоа се само его трипови.
Машки не може да се опуштат пред женски и да зборуваат со нив како со машки другари. Тоа што го прават е лице, со цел да се постигнат одредени цели како легнување на другарката.

Е сеа, иако ова не важи за мене бидејќи ја нејќам да негувам такви другарски односи со жени, сум сведочел за неколку такви пријателства, наспроти останатите 1 000 000 пријателства во кои едниот минимум (ако не и двајцата) сакал нешто повеќе од другарство.
Ама не можам да зборувам за тие пријателства пошто не знам дали некој од нив осеќал нешто, а го криел тоа или не.
 
B

beaverknight

Гостин
Ти го гледаш како другар ама дали и тој те гледа како другарка? Не велам дека не е можно и дека нема другарство помеѓу машко и женско, но тоа е многу поретко одколку што мислите. Во повекето случаи се работи за френдзонирање и немање храброст да се изнесат вистинските намери..... Еве ако имаш таков другар тестирај го, заврти му го муабетот на тоа што чувствува за тебе, што би било кога би било... или ако имаш повеке простор за маневар пушти му рака, па види како ке реагира.....
Или тоа или е грда ко...
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Ти го гледаш како другар ама дали и тој те гледа како другарка? Не велам дека не е можно и дека нема другарство помеѓу машко и женско, но тоа е многу поретко одколку што мислите. Во повекето случаи се работи за френдзонирање и немање храброст да се изнесат вистинските намери..... Еве ако имаш таков другар тестирај го, заврти му го муабетот на тоа што чувствува за тебе, што би било кога би било... или ако имаш повеке простор за маневар пушти му рака, па види како ке реагира.....
imam probano i nisto ne se izmeni[DOUBLEPOST=1473177325][/DOUBLEPOST]
Ти го гледаш како другар ама дали и тој те гледа како другарка? Не велам дека не е можно и дека нема другарство помеѓу машко и женско, но тоа е многу поретко одколку што мислите. Во повекето случаи се работи за френдзонирање и немање храброст да се изнесат вистинските намери..... Еве ако имаш таков другар тестирај го, заврти му го муабетот на тоа што чувствува за тебе, што би било кога би било... или ако имаш повеке простор за маневар пушти му рака, па види како ке реагира.....
imam probano i nisto ne se izmeni
 
A

Antigona

Гостин
Постои.

Во мојов живот имам само 4 многу блиски другарки ( тетовчанка- работи Дубаи, една од Дојран, а другите 2 се штипјанки ), тоа се женски кои се облекуваат спортски како мене , значи нема лигавење , нема разголување ,плус нив ги интересира работа и само работа , ептен ми одговараат , не ме замараат со банални муабети.

Што се однесува до блиски другари, значи зборам за блиски другари со кои се знам многу години и ме знаат каква сум како личост , имам 8: двајца од Штип, еден од Велес- работи во Германија , еден од Гевгелија , 3 албанци од Тетово , еден од Прилеп кој работи во Ирак.

Значи тоа се тие 12 пријатели кои секогаш се достапни за мене , посебно кога им се жалам и им плачам на Скајп во тешки периоди , сета поддршка , нивното време кое го одделуваат за мене , зафркавање и помагање на било кој начин.

Секогаш ќе им бидам безрезервно благодарна на оние кои не ме гледаат од корист , бидејќи во денешно време е многу тешко да се склопи некое ново пријателство кое ќе остане на база пријателство и ништо повеќе.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Постои.

Во мојов живот имам само 4 многу блиски другарки ( тетовчанка- работи Дубаи, една од Дојран, а другите 2 се штипјанки ), тоа се женски кои се облекуваат спортски како мене , значи нема лигавење , нема разголување ,плус нив ги интересира работа и само работа , ептен ми одговараат , не ме замараат со банални муабети.

Што се однесува до блиски другари, значи зборам за блиски другари со кои се знам многу години и ме знаат каква сум како личост , имам 8: двајца од Штип, еден од Велес- работи во Германија , еден од Гевгелија , 3 албанци од Тетово , еден од Прилеп кој работи во Ирак.

Значи тоа се тие 12 пријатели кои секогаш се достапни за мене , посебно кога им се жалам и им плачам на Скајп во тешки периоди , сета поддршка , нивното време кое го одделуваат за мене , зафркавање и помагање на било кој начин.

Секогаш ќе им бидам безрезервно благодарна на оние кои не ме гледаат од корист , бидејќи во денешно време е многу тешко да се склопи некое ново пријателство кое ќе остане на база пријателство и ништо повеќе.
едно прашање за тебе. еве теоретски да им понудиш секс на машките пријатели..
Ке одбијат? особено тие тројцата Албанци, од Тетово, ќе те одбијат? :)
 
A

Antigona

Гостин
едно прашање за тебе. еве теоретски да им понудиш секс на машките пријатели..
Ке одбијат? особено тие тројцата Албанци, од Тетово, ќе те одбијат? :)

Немам потреба да им нудам секс на другари со кои се знаеме од далечната 2004/2005 год. кога се запишав на студии на Штул.

Тоа ми се ептен блиски пријатели. Дури и моите дома се знаат со нивните дома , си одат на гости, на викенд на ручеци некаде, си честитат празници итн.

Значи постот што сум го пишала е максимално искрен. Тоа се луѓе кои ми се ко браќа/сестри - да не претерам , ама те до толку блиски.

Ниту тие мене ми се пуштаат , ниту јас нив. Сите овие години до ден денес се имаат покажано ептен фер за различни ситуации и проблеми во кои јас знам да заглавам.:)
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Немам потреба да им нудам секс на другари со кои се знаеме од далечната 2004/2005 год. кога се запишав на студии на Штул.

Тоа ми се ептен блиски пријатели. Дури и моите дома се знаат со нивните дома , си одат на гости, на викенд на ручеци некаде, си честитат празници итн.

Значи постот што сум го пишала е максимално искрен. Тоа се луѓе кои ми се ко браќа/сестри - да не претерам , ама те до толку блиски.

Ниту тие мене ми се пуштаат , ниту јас нив. Сите овие години до ден денес се имаат покажано ептен фер за различни ситуации и проблеми во кои јас знам да заглавам.:)
Теоретски кажав. Како мислиш дека би реагирале тие? Би те одбиле или прифатиле?
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.678
Немам потреба да им нудам секс на другари со кои се знаеме од далечната 2004/2005 год. кога се запишав на студии на Штул.

Тоа ми се ептен блиски пријатели. Дури и моите дома се знаат со нивните дома , си одат на гости, на викенд на ручеци некаде, си честитат празници итн.

Значи постот што сум го пишала е максимално искрен. Тоа се луѓе кои ми се ко браќа/сестри - да не претерам , ама те до толку блиски.

Ниту тие мене ми се пуштаат , ниту јас нив. Сите овие години до ден денес се имаат покажано ептен фер за различни ситуации и проблеми во кои јас знам да заглавам.:)
Не ги привлекуваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom