Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Zboruvate gluposti toa e zakon na prirodata be luge, ti imas alat ona ima kanal i normalno premnogu druzba i bliskost ke natera alat da kopa niz kanal, toa e nesto immposible da se kontrolira.
А шо ако ете ти имаш друг канал каде ораш а оваа има друг мотокултиватор? :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Освен ако не пиеш ирско кафе во големи количини, друг начин не знам као ќе се очукаш :pos:
(во контекст на постот за кафе и машко=женска дружба)
Зависи шо цигара ќе пушите за време на кафето и со турско може да се „изгубите“ па „на грешка“ да се напрај работата :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Ajde be, mnogu bliski prijateli!?!?!? nikogas ne ste razgovarale za intimni raboti so takvi prijateli ili da se zurkate pa da ne ti se vlazila p....? toa e nesto sto ne mozes da kontroliras isto ko ne mozes koga imas potreba za da odis na toalet ili potreba za jadenje,son itn
Разговараме и за интимни ствари и не, не сум се влажнела затоа што ми се другари и не ми е океј такво однесување. Ако се навлажнам, значи не ми е другар/ка. ;)
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.861
Ти мора да си феминизирано-импотентен Хипстер ако мислиш дека можно е другарство помеѓу машко и женско или си педер. Ај женско ќе разберам да гледа другарски на машко ама обратно?
Џиззз...
Ne be, ne mora da si feminiziran i impotenten, pazi sega moze ova ke te shokira ama ima mnogu mazeni, zeneti luge pa duri i so deca vo svetot, milioni i milioni koi imaat drugarstva i prijatelstva so lica od sprotiven pol, a ne se ni pederi ni lezbejki, ne e toa nisto nevoobicaeno, ne mi e jasno kako moze nekoj vo 2016 da reagira tolku idiotski na eden sosema ednostaven fakt.

Toa sto toj fakt ne si go sfatil do sega, a verojatno imas poveke od 18 godini e zagrizuvacki. Dokolku dogodina ova vreme seuste ne mozes toa da go razberes treba ozbilno da razmislis za samoubistvo.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Погледнете ги Кејт Винслет и Леонардо ди Каприо, па кажете дека не може да постои чиста, голема и силна другарска љубов помеѓу маж и жена.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Ne be, ne mora da si feminiziran i impotenten, pazi sega moze ova ke te shokira ama ima mnogu mazeni, zeneti luge pa duri i so deca vo svetot, milioni i milioni koi imaat drugarstva i prijatelstva so lica od sprotiven pol, a ne se ni pederi ni lezbejki.
Пријателства има само што обавезно едниот потајно сака да го клецни другиот а често желбата е взаемна само што си ќутат пошто нели заошто да си расипуваат пријателство, па драми и ѓурултии со плачки.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Погледнете ги Кејт Винслет и Леонардо ди Каприо, па кажете дека не може да постои чиста, голема и силна другарска љубов помеѓу маж и жена.
Аман бре девојче, како ги кажа, како да сте први комшии па знаеш дали се другари или повеќе од тоа :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Аман бре девојче, како ги кажа, како да сте први комшии па знаеш дали се другари или повеќе од тоа :)
Другари се гарант. Само вистинска другарка ти дава да и ги видиш цицките :pos::pos::pos:(кога ти е најтешко)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom