Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Кајго, денес (а и претходниве 3-4 дена) бев во Ѓивѓилија. Сум јадел еден од најдобрите чикенбургери што сум ги јадел некогаш во животот. Покрај тоа по една шњ уличка каде што се мававме, помина еден автомобил со сите отворени прозорци и од неа ечеше Motorhead. И уште се чудам, како во моето пос*ано Неготино немам никогаш во ЖИВОТОТ слушнато некој да пушти рок/метал/панк во автомобил, туку само турбери и народњари... Почитувам и добар рап и добар транс, ама и тоа немам слушнато...Катастрофа. Крш. МИЗЕРИЈА.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
13.272
Passed down to you...
Некоја штангла Lindt ми се топи меѓу горното непце и јазикот, мирисот на дожд се провлекува низ коските, тапа болка на метеопатија низ мускулното ткиво, а мислите присобрани како пензионери во 22ка накај Зелено пазарче. Фокусираност на нивоу а целта недостасува. Рикошети од ќорци кои не водат нигде.
А баш ми се реактивира розевиот дел на умот овие денови. Мразам што во дадени моменти немам кому да го споделам сето она што се генерира во овие мигови.
So says Saladin
 
П

Пепси_

Гостин
Јапонците ако не биле примени на факултетот кој го избрале си ја мавале јамката.....а ни сите сме сплотени во едно и сите напред јуриме ебеш го дали бива или не :icon_lol:

Ногу работи шо изгледат надвор од "нормално секојдневие" кај нас за некој се реалност.Времето шо треба да го лапниш туѓото мислење и да се соочиш со ситуацијата е клучна.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.598
Поени од реакции
69.971
Се надевам и после утрешниот ден ќе вадам ваква Гоцева насмевка ustu.png :icon_mrgr:

Како помал на почетокот на средно, сум ги нервирал домашните со тоа што сум викал дека ќе запишам теологија и ќе учам за поп :pos: Со оглед на тоа што се немав шишано 2-3 години, тој детал одлично се клопуваше во приказната.
Сега да си бев поп ќе си лажев луѓе и ќе си се полнев пари од правење ништо, вака мачи се ебате волот :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.120
Поени од реакции
84.808
И ете тие што прееска се бунеле како е лошо што МВР ги претставувала металците во лошо нереално светло постираат како се сељаци тие што се пријавиле на Гранд идолон.... (y) Стереотипи...кул се додека не се почувствуваш навреден (y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Драга, дај нека дознаат некако оние што ги плукаат хомосексуалците и пробуваат да се издигнат на некое ниво над нив а во реалноста газ не знаат да избришат, дека шкљоцаат од машина усовршена од хомосексуалец. Фала.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.835
Поени од реакции
15.950
К.
Бурекот сеа што го изедов ми легна како волејот на Зидан во финалето 2002 против Леверкузен, на Хемпден Парк во Глазгов.

Поминале 12 години, значи мора да се уозбилам :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom