Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга си седам јас така надвор лабаво, грицкам семки, глеам како врне и слушам нешто поп музика на радио, заврршува една песна и добри 15 секунди нема ништо и кога одеднаш се алушна ВМРО, ВМРОО, химна некоја си.

Која е теоријава што пуштат парриски химни на радио?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Македонија - течна.
Само тоа имам да го кажам во врска со денешниот ден.

Инаку многу е интересно како некој се жали дека не си викнал на кафе, а ни таа личност некад изразила желба за кафе, ама нејсе, секој со своето во животот.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Од Градска болница до ЈБТ 30 мин. Затоа што кога врне скопјани имаат непишано сообраќајно правило, кој ги ферма семафорите, што ако работат нормално, ќе возиме од сите правци на раскрсница и ќе направиме хаос. Какви карикатури од луѓе управуваат со автомобили. Срамота. Никогаш нема да не биде, никогаш. Светлосни години сме од култура.
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Градски џукели - шоферите во Скопје...

Утре давам отказ :X3:

Кога некој ти го деградира твоето знаење, те смета за обично парче мебел, ондак после пола сат размислување ти текнуе: -Чекај бе, зашто да се докажувам, за да ме шутнат после некој месец?

за туѓи бели дворови, више ЈОК.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Сите читам се жалат од дождот, а ја денеска цел ден дома си седам. И убаво ми е. Ни сум наврната, ни испрскана, ни заглавив у сообраќајот. Малку ми е ладно, ама сега џемперот ќе си го облечам. Се надевам утре времево ќе се управи. Не сум ич по дождот.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Кеј,

Позната си била те зборат по кафиќи,а јас мудро си ќутам и се смеам под бркови.Поинтересно е кога ги знаеш сите , а ти си како илегалец налик црнцине у грција на плажа што викаат хакуна матата и ти врзуваат врвки.Времево го обожавам затоа што ретко кој поднесува дожд и му се радува.Сретнав и други луѓе како нас кои се знаат од 5 години и сеуште се дружат.Кога некој ќе ме праша дали иам брат или сестра ми иде да му речам иам 6 браќа , ама ептен кој ќе се објаснува после дека уствари сум сам дома.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Ех Кајгано Кајгано...
ниту имам фејсбук, ниту пијам кафе, ама во интерес на доброфорумските односи, слогата, разбирањето и мир во светот ќе организирам кафе-собиранка....сепак технологијата неможе да го замени стариот добар кафе-муабет и запознавањето на нови луѓе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom