Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кајгано, ќе им кажеш ли на овие со „маскирани“ аватари од други членови дека не е први април? А ни струмички, ни вевчански ни Рио де Жанеиро карневал? Ја би то све испобанирао!
 
P

parvati

Гостин
Кајгано
Тато вечер опет ке си даа вечеру, ама ск у кафану
Не дека му се слави Спиридон, него сака да си пине и кусне човек,значи вечер алкохол дринкинг волуме двојка(оцебе)

Еи Спирос брате, хепи ти имендн : ) Изглеами те запозна ичера, устфари ти доваѓа куде мене на работу на капучино
Прокелаф* ли си и носиш ли сиви трењарке? По еврејски књиге дебели те препозна дека си ти
А ти си ли он ?

И да, прееска малце чита за сфето тројстфо
Па тој су Џизс,Спирос и Ѓурѓевак зелени
Значи биле си сфета тројца и дошла сфета петка и биднале осам душе :ROFLMAO: ма душичке бре

*Да се разберемо, прокелаф е нешто као малце келаф, а не нешто као профи келаф
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Драга,
утре сабајле ми е последниот колоквиум за оваа година и едвај чекам да помине и уште во истата секудна ми почнуваат плановите за искачање, дома нема да се приберам до после Нова година, е така да знаеш!
А тек плановите за утре вечер..ако се оствари се како што планирам и се надевам, утре ќе биде ноќ вредна за паметење хуху :P
Can't wait :vozbud:

Ајт отидов да си ја загњурам главата у книга :(
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Urge to kill....rising.
Одвај чекам да дојди сабота !
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Драга,
За НГ на плоштад Нокаут, па пријатечињата почнаа да споделуваат песни. Најсподелувана нормално Би се викал Те сакам. Јас мала искрено би се викала Сакаш чоколада. Знаеш... за НГ може и ќе тркнам да го фотнам фејк Џони Деп. :X3:
Годинава бев добро дете, се надевам ќе добијам некое пакетче. Не мора Робин да е внатре, само нека има чоколади. Бар 3-4, 5-6...
Tуку

:place:
И то.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
драга се занесов во компјутеров нешто и ми изгаснал огнот :mad:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Драга моја кајганче :love::love:

сакам и јас да се приклучам во оваа аватар забава. И вечерта ќе си ја поминам слушајќи фино музиче ах колку убав ден поминав сретнав двајца кајгано моја од кои едниот ја сакаше едната а и она него. :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618

Стара приказна. Во 2005 година графити артистот David Choe (на сликата) бил повикан да ги наслика ѕидовите на првите Фејсбук канцеларии.

Цукенберичичу тогаш му понудил да бира: неколку илјади долари во кеш или акции во Фејсбук во истиот износ.

Дејвид ја избрал опцијата со акциите. Иако во тој момент бил еден од оние кои го делеле ставот дека Фејсбук е „глуп и бесмислен”, сепак прифатил да се коцка.

Во 2012 година, кога Фејсбук излезе на берза, на Дејвид му биле исплатени 200 милиони долари.

П.с Времето во Скопје - ведро. Кому ја продадовте маглата бе, кому!? Лоповска држава!
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Драга,

Спиев цел ден.
Си ветив лани дека од годинава ќе одам наспана на полагање, колку да не ми се сврти и да не се лупнам негде, оти верувај, со саат спиење го имам тоа чувство.
Но, не, јас изгледа обратното го правам, ич не спиј пред полагање. Ќути, имав сила да решам се.

Ми се темни кога ќе ми текне на јануари. Тоа се страници што треба да се поминат, не е шала. :(
Среќни ми празници.

Со овие аватариве, ја претерувате.
Читам и си викам зашто Ио зборува за Валандово, и кога гледам наркоманот бил тоа.
Сега треба и да ви ги читам никовите, а јас визуелно си се ориентирам. Лоша ви е модава. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Драга,
Кога некој ќе направи нешто без врска, интересно е.
Кога уште некој ќе го направи истото нешто без врска - си велиш: he is wannabe овој првиот.
Кога уште мал милион во следните неколку денови ќе го направат истото што и овие двајца - иритантно е.
Кога гледаш дека секој втор го прави истото и тоа (временски) многу по првиот - е тоа веќе станува глупаво! Facepalm не е доволен!
 
Член од
26 август 2013
Мислења
212
Поени од реакции
238

стари добри спомени... и да кајги: понекојпат стварно мислам дека ми треба доктор...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom