Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Драга,

Се селам за два дена , тука во близина , не дека сакав, не дека морав , туку ми беше сеедно.А знаеш што е најлошо во животот ? Кога ти е сеедно.Е така мене на пример ми е сеедно за се што се случува околу мене.Ми беше сеедно за неа,за нив,за него,ама како викаат тркалото се врти.Кога на нејзе ќе и биде сеедно за тебе,тогаш тебе ќе те удри тоа од земја, малце појако од земјотресот у '63,малце послабо од бомбата у хирошима.Порано знаев да кажам животот иде даље , ќе помине и ова,ама животот иде даље ако имаш некој во него,ако си зацртал нешто и сакаш да го оствариш.А јас што имам зацртано ? Не знам што сакам да бидам во животот, не знам која ја сакам и дали ја сакам , не знам буквално ништо.Буљашка работа ти е тоа кога не ти работи совеста,морам да признаам.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Посакувам да имам барем еден часовник на кој ќе можам да ги свртам стрелките на часовникот и да се најдам во јули/август месец. Ме уби ова чекањево, секогаш јас нешто чекам и некого... ама добро, не се жалам.
 
Член од
25 декември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
32
Драга Кајгана, овој форум е одлично место за дружење. Самата близина на толку авторитативни ликови ме исполнува.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
212
Поени од реакции
238
нема ништо полошо од тава да правеш маабет со кучка шо мисли само на партии и сл. глупости... кој кур чоече...
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Dragaaa I can feel the new year coming :vozbud:
--- надополнето: 26 декември 2013 во 09:11 ---
Dragaaa I can feel the new year coming :vozbud:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Напишав маратонски статус на фб за една битна "професионална" тематика, се надевам повеќе луѓе ќе го прочитаат!

Во спротивно, не постирам ништо више таму туку само на кајгана, само што тука сакав да сум по-икогнито за такви професионални (и лични) прашања.

 
A

AnFem

Гостин
Ете зошто нагло ми опаѓало iq-то и не сум способна за посериозни дискусии... Додека сите читаат книги, јас го читам форумот на Фемина:

„едно прашање... сите диети или совети за правилна исхрана пишуваат треба јаболка, ме интересира дали има врска какво јаболко: зелено, или...
знам дека зелените се т.н. "диетални" ама дали се ефикасни и другите јаболка?“
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Ме праша дали сакам да одам свицерланд и дали сум се премислил, одговорив потврдно ако има место за мене, имало место за мене за други немало секој по заслуга :icon_lol:. Инаку убаво ми се објасни дека амали ќе бидеме, тоа ми е јасно и тука нема двоумење :icon_lol:.


 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Под прозор мачоров плачи, за да и се качи на некоја мачка.
Другана соба ја расфрлале со влажни марамици со сперма.
Овај одозгора расфрла мебел, а можда и тој да паѓа, имаше едно 10тина шишина исфрлени низ дворов.
А мене денешна дестинација мие вц, и пред печка со генетиката.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom