Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Keи

метаморфоза по потреба
Член од
8 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
Рипли верувале или не еуфоријата започна.
Комшииве ја накитиле и првата елка. Украсите се тука, џинглот белува, уште улиците да почнат да се белеат и се ќе е :pipi:. The weatherman рече дека утре ќе снежи. Ако лаже, ќе го стаса казната.
Годино Нова, немој да ме изневериш. Те чекам со arms wide open.
Кајгано, за да не се почувствуваш инфериорно : да и тебе те сакам.
Слободна си да сјојш.
Спиј убо.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Очајно ми треба промена!! Некое ново место, нова боја на ѕидовите, нов, изводлив распоред во собата, некоја новост у мојот живот.. Не викам дека до сега е лошо, напротив, ама, мамата, ме убива монотонијава, мислам дека од кожа ќе си излезам, не можам да се додржам на едно место!
И не е фер, ни зимава нема да научам да лизгам, сите ме откачија/ќе ме откачат со нивни Џ причини :toe:
Толку од паузата, се враќам на правење проекти, пишување лектири, учење..
 
K

Kicky

Гостин
Дуња,

толку сум среќна....не знаеш колку многу!
Среќата е во малите нешта велат. Е баш кога ќе прочитам едно такво нешто, добивам наплив на среќа....Е сега во овие моменти серотонинот ми е на максимум! Верувај!
Некои луѓе едноставно знаат да ми го разубават денот!

Те сакам.....:back:
Ма сите ги сакам....:back:
 
T

TaMчЕ

Гостин
КајганурајкооооУ...утре 2 месеци маа :pipi::pipi::pipi::pipi::pipi:
тоа само сакав да ти пишам онака...колку да ти се пофалаам
Те сакаааамммммммммммммммммммммммммм ...и него онака нај нај :wub: :back:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Здраво Шеќерзад.
Решив после долго време да ти се исповедам....
Се случија многу работи деновиве....

Тешко ми е...А не сум крив за ништо...Се осеќам бедно, а не чувствувам никаква кривица, ниту пак сум виновен за тоа што се случи...Понекогаш мислам дека едноставно така требало да биде...
Знаеш, има луѓе кои доаѓаат во животов, оставаат голема трага, а остануваат кратко време, и потоа заминуваат..бурно...сосем спротивно, од тоа како навлегле во твојот живот...И попусто некого сметав за помал брат, се грижев за него, и бев спремен сопствениот живот да го дадам во замена за неговиот...правев и за него, и за останатите, се, за да се среќни и задоволни.Дека на тој начин. мојата душа беше исполнета и мислев дека сум стигнал до небото.Верував во пријателството, верував на пријателите, на оние кои ги сметав дека се блиски....беа првото нешто на што помислувам кога ќе се разбудам, ми беа како добро утро, за денот да тргне убаво.Беа последното нешто на што помислував пред да заспијам, за да имам мирен сон...И единствено што барав е да ме ценаат и почитуваат, онаков каков што сум со сите мани и доблести...и ...им беше тешко....
И ќе слушнам сега за мене дека имам пречки во менталниот развој и сум луд.НЕ!Јас сум сосем нормална личност, а се правев глу(п)(В) за некои работи.Намерно замижував поради некои работи.Намерно газев одредени работи...со една единствена цел...луѓе сме грешиме, не е битно што било, најбитно е пријателството...попусто
И ќе слушнам сега дека сум бил опседнат со некои од вас.НЕ!Тоа беше само грижа за пријателите кои ти значат, и кои ги сакаш...Имам јас свој живот, свои проблеми, надежи, работи кон кои се стремам и сакам да ги остварам...толку ми е исполнет животот и активностите во него, што залудно е да некој рече дека сум бил опседнат со вас...
Ке говорите за моите недостатоци, дури сега, од кога се е готово...Каде бевте, да говорите за нив, и да ме исмејувате ради нив, кога ми се претставувавте како пријатели, велејќи да си имам на ум дека сум ви важен и сте среќни што ме имате како пријател?Лицемерни суштества...Единствено важно ви беше да го добиете она што го сакате од мене, а после тури му ку*от.
И седам сега, а додека го пишувам ова, прелетуваат во главава еден куп слики...спомени стари...кои ме враќаат на некои времиња славни...
Лутина, гнев, тага....се испомешано во едно...Слушнав зборови за кои никогаш не се ни надевав дека ќе ги слушнам...
Ме повреди многу пријателе...можеби не ми е криво што во автобус ке вртам глава и нема да ти кажувам Здраво...криво ми е што си таква кукавица, и постапи доста пичкарски(да ми простите на изразов)..и што немаше храброст да дојдеш во фаца и да ми кажеш, поради тоа и тоа не сакам веке да сме другари, туку се курчеше како никад до сега по мсн и пораки...а вака, единствено што можам е да гатам на гравчиња и да се прашувам што ли направив за да го заслужам ова...не..јас не направив ништо...само што тебе те дрма пубертет па не знаеш што сакаш...ќе дојде денот, кога ќе се каеш поради многу работи, и ќе сфатиш кој стварно ти мислел добро...само пази да не е касно....и немој да мислиш дека тие што се сега околу тебе навистина те ценат како што ти се претставуваат...тркалото се врти,ке сфатиш и ти еден ден како сум се чувствувал.....
И не, парите ми немаат удрено во глава...јас сум истиот секогаш насмеан Стефан, спремен да помогне на секој кој ќе го побара тоа од мене...а јас сум тука...барем за сега никаде не идам...во моментот кога ќе сфатиш дека си згешил, ке го победиш твоето его, ке ја спуштиш главата доле и ке бидеш спремен да го кажеш тој толку тежок збор за изговарање , мојот број го знаеш....

Со посебна посвета....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.567
Поени од реакции
69.663
Кајганооооо ми дојавија дека неделава ќе паднел снееееееееееееег:drk::drk::drk::drk:
Многу се радувам:vozbud::vozbud: Денес се изнаучив. Хмм интересна ми се виде физикава:pipi: Утре малце на факс, малку шетња со саканата (се надевам нема да врне:tapp:) и пак учење:wink: Јебига време е за нови колоквиуми:toe:
Идам да спијам. Чаос:back:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
zdr

Убо си пројдов, ја баталувам песнана од Миле Китич.
Го скинав кабелон од каблоскана.Како ми успеа неам појма, битно гледав Шехерезад е така да си знајш!
Брат ми по грешка фрли добитно ливче за 300 000 денари,а му остана уште една утакмица.
Создравје нека си го носи.
Ајде,ајде нека ни дат распуст од 15ти,кај животов ни го скратија,сега и оцениве.
Будали.

mwa
 
M

M del Mar

Гостин
Лејди
:vozbud: другар ми вика снег ќе да имало :vozbud: едвај чекам...ау...(се радувам како мало дете) седиш дома покрај камин пиеш чајче и гледаш како врне снег :pipi::back: патем...еден снешко :baeh: забегав...

остани во добро расположение лејди
Чао, пријатно :helou::back:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Драга

Најмногу на свет мразам настинки. А таа настинка најде баш мене да ме здрви:tapp:Цел ден сум никаков едвај седам по компјутеров:(Едино добро е шо утре нашколо нема да одам-бар ќе се напсијам по којзнае колку време:vozbud:
Инаку ако не си знаела на вестите викаат дека снег ќе врнело деновиве. Ауууууу ќе би интересно нема шо:vozbud:Едвај чекам, мислам дека мало дете оволку не му се радува на снег:):pipi:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Кајгано, отидов да легнам пред скоро 2 саати, и ете го пак тоа нешто што не ми дава да заспијам.
Пак ќе се повампирувам до 5 сабајле?!
Нешто не е во ред со мене штом кога ќе легнам одма се чувствувам непријатно. God damn it, толку ли нечистотии сум си собрал на душа?
Утре тапа ден. У петок вакцина па кафе. Сабота роденден.
Што потоа... Ќе видиме.
Али едно е сигурно. Сигурно и следните денови нема да можам да заспијам до 5 сабајле.

п.с. Знаеш Кајгано, денес нешто навистина малку ме расположи. Секое лошо за добро е... Буквално е така. Си се пресмеавме прееска и свативме дека детелинката и не носи баш толкава среќа колку што се верува.:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Добро утроооо еври бади семки јади...туку шо јадам ја па во овоа време коа нема никој...денеска ја 3 смена а...ако ако ќе видат они шо исполегнале....а мене тука несоница ме маа и сеа ќе дремам тука на форумов...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Еј Драга ...

не отидов денес на факс. Не дека не ми се идеше туку си го наместив алармот еден саат покасно да ми ѕвони и кога станав сфатив што сум направила. И не ми се идеше само за еден час. Топ ми е дома. Три дена одмор си имав :) закон4е.
Ај сеа малце да се пожалам. Ги гледам како реагираат на моите зборови, кои фаци ги прават, и знам дека ме обвинуваат за тоа што го кажувам. Ама никој незнае како ми беше мене кога ги дознав сите тие работи што ги правеше он, и никој незнае колкава болка беше тоа и колкава рана остана од тоа. Не сфаќаат дека премногу го сакав, и може нема да сфатат. Не го посакувам тоа што ми се случи на никој, зошто има многу послаби луѓе... Само нека престанат со тој поглед да ме гледаат и нека престанат да ме обвинуваат за се што ќе кажам. А особено е тешко што не ми го кажуваат во фаца.
Понекогаш и сама си се чудам што сум толку добра со него, ама што можам... го сакав, тоа не се заборава. Сега не чувствувам ништо спрема него. Ни го сакам, ни го мразам. А, треба да го мразам ... треба да го мразам од дното на душата, затоа што многу ме повреди и остави големи последици. Неможам да се заљубам повеќе и он е крив за тоа. Доволно се лажев дека го заборавив и дека не е ништо заради него. Само задоволна сум што ги излажав другите дека не е заради него. Тоа е.

Се надевам дека се ќе помине. :smir::smir::smir::smir:
 
T

TaMчЕ

Гостин
Кајганааа :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: помагај
аааааааааааааааа :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
историја ..бизнис..музичко :tapp:...македонски аааааааааа уставно :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
лелееееееее шо ќе праам денееееееееееес аааааааааааааа :nesvest::nesvest:
па за греота сум бе Кајгии..ае држи среќа да поминам без ни еден кец денес :(


ааа да иначе денес праиме 2 месеци :pipi:
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Исчанчено некако. Стварно.
Малоно е нервозно постојано. Јас шарам-барам со поглед.
Збунето.
Денес ќе се надмудрувам со Елиот. Ех...може и кафе ќе падне со Паунд.
После ќе заглавам со економија и даноци.
Лексикологија ми е за ситните саати.
Требаше и на психологија да се шибнам на едно интересно предавање, ама еден ум имам побогу.
Пред некој ден ме сликаа кај Дарко Мораитов. Не лажам.
Денес изглеа ќе ме објават.
Малите се мили, разгалени, мали. Ме засакуваат полека.
Градов е ужасен деновиве.
Исфрустрирани чичковци-шофери, тетки што мрчат, пензионери што пцујат и деца што растат наопаку.
Чисти тела, загадени души.
Ум, слабо.
Страшно.
Ми се бега некаде.
На пола пат.
Meet me.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кајганче!
Добро што не отидов денес на факс, конечно ги напишав двете статии и можат да одат на принтање.Фала богу ги завршив, живците ми ги искинаа.
Кога сме кај живци скинување, си ја мразам нервозата:(.Секогаш мора да има некој кој ќе упадне кога сум нервозна и сака да ми помогне, и место да се смирам јас уште повеќе се дерам и се нервирам:(.Сега вака ми се враќа се..
Надвор дува, времево студи, мене од дома не ми се искача освен ако некој не ме убеди да одам во Пијаца и да пијам топло чоколадо.
И сакам шал, пекам за него веќе две години и никако не можам да најдам време и да купам:(.
Постов место да биде весел и позитивен, на крај испадна трагедија.
Можеби не сум добро друштво денес.
Ајт, бар имам време сега собата да ја средам:/.

Мартина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom