Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.323
Поени од реакции
17.774
Татко ми ме остави во кола, ми рече: Поседи ти, одма ќе се вратам.
Се' беше во ред, се' додека не сконтав дека на радиото ми оставил некоја радио станица со опера. 25 минути слушав опера у кола, 25 проклети минути! Глава ми пукна.
А има некое радио чкуљаво, шпанско село за мене. Минатиот пат се изнервира зошто сум му сменила нешто.
Викам сега не чепкам... па мајка Јана да е. Не знам ни како да го стишам звукот. Можеби треба да се слуша опера, не знам.
Можда немам вкус, ама одвај издржав, пискање, врискање, ечи. Ќе ескплодирав у затворен простор. :eek:

Догодина, кој не му купи за роденден радио за у кола... Таблета да не се викам.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Од милијарди прекрасни песни, мене в глава ми се заглави време е за бебееееее од мтв. Мореее глупа емисија нека си иби..:mad:
 
B

Blade Torch

Гостин
Што е тоа , знае да влезе - а поим нема како да излезе ?

Глупа црна мува од тие големите . Жмм - жмммм . 10 минути . А и го тргнав и пердето полесно да излезе , ама нее бе . И од шо е глупа еве ја во нокдаун на подот . Ја начекав со влечкава на смеч , како Борис Бекер на мрежа што смечираше во 90тите.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Преку глава веќе од сите мои емотивни испади и напади на малодушност. До туј! Крај!
Утре. Што биде нека биде!
Или смртно ќе се разочарам, или ќе славам. Се надевам дека второто ќе биде.
Секако нема да спијам вечер. Никогаш не можам да заспијам кога нешто важно треба да се случи следниот ден. Само се превртувам во креветот, мислам на тоа што треба да се случи. На моменти ми доаѓа да скокнам или вреснам од некоја возбуда и чувствувам слонови и диносауруси во стомакот. Подобро ич да не си легнам.
Само нека заврши учебната година и регионалниот физика(утре)! И републичкиот ако стигнам до него!
Чао!

И што е финтата со овие вештачки бебиња?
Каде по ѓаволите отиде светот?

И ај со здравје!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Драга Ќајгана

Денес...денес имав една убава прошетка на ќеј со моите братучетќи (ќерќи на тетќа ми)...а воедно и плаќав сметќи...сепак обврсќите мора редовно да ѓи подмируваме...
Чекорев под сенќите на јасиќите, обуена во моите нови балетанќи кои ѓи купив од ќинеската продавница и размислував за убавините кои ни ѓи нуди животот...единствено човек мора да има храброст да ѓи зграпчи можностите...без ризик нема добивка...тоа е една од моите омилени изреќи...
Ми се јадат ќисели краставичќи:vozbud: ...а подоцна ќе подготвам и палачинќи...вкусно изненадување за моите најблисќи...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Кајги, тажнојни и жалојни втор ден, пиши таму. Вечерва ќе се проба да се излечи со ракија и салата, најсилното оружје. Дрш се.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.405
Зошто не кажуваш која тема е со најповеќе избришани мислења, а кажуваш која е со најповеќе допаѓања.
Не кри кажи - ајде колку ги имаш во администрација,нека го сработат ова.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Imase edna interesna konverzacija ama nekoj gi izbrisal mislenjata , e sega sakam edna kletva da upatam do toj/tie so brisele.
Da dade gospod kaiser dever na svadba da ti bide.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom