Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.973
Драга,

Си го гризнав јазикот. Седнувајќи на кревет, ај сфати го ти тоа. Коленото ми е криво.
Ми потече крв и имам рана сега, ме боли кога зборувам. Кој идиот сум.

Утре треба да се тепам за потписи. За овие четири години, ниеднаш не ми завршил индекс во глава, иако кај нас тоа често се случува.
Изгледа сум имала среќа. Да не се подречам, па утре да ме шлакне некој во лет, уште и со модро око ми фали да се шетам. :cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Само шљам народ може да се радува, свири со коли и урла на победа на партија. Квичете, пријавувајте го постов, I don't care.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Заминал странство 'ради што животот бил трул овде, али битно ја честита победата вечерва и се потсмеваше на губитниците...
Ако ако, така за вас...


#truestory
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.255
Поени од реакции
16.249
Кајгано,
каква кола иам у двор еј, ко лаѓа си грми :D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Драга,
Љубов е кога ќе му кажеш на кучето дека не го шеташ многу денес, ама пак идеш и го шеташ многу :D
Дојде сезона на мувите :mad: Колку ги мразам значи, не е нормално. Па уште една денес ми се пикна во уво! Најгрозните и одвратните 2 секунди во мојот живот :sick: А да те прашам, зашто само околу уши ни летаат? Или само таму ги слушаме а уствари си летаат секаде?
Си ги добив првите казнени иначе :icon_lol: И тоа на @Liviu кривица! :icon_lol: Стаи јака слика и скроз заборавив дека не се цитира тука :icon_lol:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Mислам дека подобрите мозоци се во постојана битка за хранење на егото и како тоа паметот нивни не го заслужува ниту еден оти се нели нај нај по дефиниција, па така не им преостанува ништо друго освен да плукаат по системот и толку. А така работи не се менуваат, зато шо и плунката е потрошна работа и ограничена како некој ресурс со замислен обем кој се црпи црпи и чао пријатно. Постоечките правила на игра се тие, или ги играш или чекаш болја ко во фудбалот. Во меѓувреме болјата е најдобар набљудувач на теренот и знае онака од страна шо се случува така? Али кој кур ако знај шо се случува и постојано анализира, проучува начин на игра ко само чека чека....може да плука плука по грешките на екипите кои си играат на терен.....и така дури да и дојди времето ако воопшто и дојди да заигра, може да се заеби да речеме времето, пример дожд/грмежи и сите по дома, или да се дупни топка и тн и тн.

Или ај поедноставно. Титулата доктор на науки во кожата на работник кој е подреден под шеф не те прави пошеф, само затоа што образовните/мозочните капацитети ги јадат неговите ко ништо. Биди си ти мудар, и помогни со мудроста ефективно, а не само мисловно, затоа што од куродрвење нема никаква корист :)
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Почнаа да се враќаат од славење.Од утре се продолжува со кукањето.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.042
Поени од реакции
36.424
Тоа Кајгано , се друго е небитно моментално. :cuc:

 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... напишав подолг пост, ама го сменив, колку и да беше сеопфатно, не можам доволно да го објаснам со зборови. Тежок удар, потежок од било што. Мора да се држиме, за ништо друго веќе немам емоции.


Толку засега, до 11ти мај ништо друго не ми е битно.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Драга, сокот ми е над мене ставен, ама толку сум флегма што ме мрзи да ја пуштам раката, ај ти малку поблиску си дај ми го :D

Абе едно браво за народов наш, ко нас си нема држава нема ни да има. А бе Македонче, ќе си умриш со тој ум, избравме еве и Претседател и Влада, и сега кај ќе одиме? Нормално пак околу круг, ама не се секирајте, пак истите ќе си гласаат за истите и за наредните избори, колку и да се добри и лоши владеачката партија и опозицијата. Кај нас народот гледа како магарето кога ќе има оглавник околу глава, само право, ни лево ни десно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom