Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Драга пресреќна сум, морам да ти кажам. И сакам цел свет да знае!!! И сакам цел живот да се осеќам вака!
Ќе дојде на свечен ручек:love: Го обожавам, онака, знаеш...:pipi:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Има некои избори за кој чевек незнае за кого да гласа.Такви се и овие денес избори. А човекот сум јас.
Ти даваат листа со двајца или дваесетина кандидати,а треба еден, па ти потоа туписи го мозокот кого да заокружиш.
Абе што убаво си беше со маршалот,тогаш некое време,еден ако се бира,еден има на листата,ако се бира двајца, двајца има и.т.н.
А за маршалот ќе ви пишам друг пат,тоа време го слушавме Џими Хендрикс и Џенис Џоплин,а гледавме Сутјески,Неретви и Козари.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Јас сум го средил мојот љубовен живот па и сега туѓи треба да срдувам. Од каде да знам јас дали има друга сега ајде, а и жениве будали се :icon_lol:, па искрено одговорив дека го немам видено со друга со К. цело време се заедно и? И тоа...

Кај мене зборот збор е, кога ќе си дојди ако сака да биде добредојден дома кај мене ако разберам покрај кладилница да помини а не да влези внатре, да не видам преку праг да ми помини ете тоа има да му го речам...


Ајде турчинот малку да ме тажи:

 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Драга, крај ова не е можно што го видов пред 20 минути. Седам со другари пред гласачко место и доаѓа една стара баба со комшијата (12 години) и од толку луѓе внатре влегува детето да гласа со бабата за да и покаже (татко му е вмровец затоа) и место 5ка заокружил 4ка оди кај татко му и му вели, готово завршив со комшиката, заокруживме 4ка. Го капна од пцуење детето. :pos:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
леле какви цицки драга сум загледал на свадба кај 17,5 годишна лелелелеелелелелелел :D
сваќа се фаќа драга :D
у меѓувреме ме поздравила постара црвенокоса две години постара леллелелелеле
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
@Subjekt12 Втор пат ти бришам мислење со политичка содржина.
Првиот пат помина без казнени, ама очигледно не се разбираш.
Следна твоја објава со било каква политичка содржина ќе биде санкционирана со бан од форум.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.723
Драга си беше еден Зајко и се викаше Калимеро.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
изгледа ја сум го напишала ова пред неколку години, пошо гугл не го наоѓа :))

Life is just worst than existentialism explains it. It's not only not having a purpose, but also not having anyone to share that with.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Кајгано ти пишав пред две недели дека победивме. Некој модератор се направил паметен и ми го избришал мислењето па не можам да се цитирам. Во тоа мислење пишав дека се читаме за две недели со уште една победа.
И еве две недели подоцна...српрајс српрајс..победа. Можеби многумина на форумов не не сакаат, можеби многумина и надвор од него велат дека не сме им најсимпатични. Можеби многумина сакаат да не видат од поразената страна, но вистината е поинаква. Пред 2 недели славевме победа. Оваа вечер повторно. И убаво ми е. Оваа победа е двојна за разлика од таа пред две недели. Некои можат да велат дека тоа што ние го правиме не го прават во други земји или пак не е нешто што е популарно помеѓу народот.
Денеска се покажа дека тоа што сме го правеле, го правиме и ќе продолжиме да го правиме носи резултати.
Радувај се Македонијо заслужи. А од утре натаму тргнуваме во нови победи. Првата можеби веќе во Среда.

Стиви Ги <3
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Не ми се верува дека преживеав...кога и да замижам ќе ми светат тие два фара пред кои ми помина животов пред очи.
Другар, никогаш нема да можам да ти се оддолжам за ова, за брзата реакција со која не' спаси сите. Една секунда е потребна и се' да се промени. Овој пат ние имавме ангел чувар со нас, за жал многу други го немале.
Затоа пијани кретеништа ако сакате да возите и да гините, фрлете се во некој ендек со се мерцедесите, не да страдаат невини поради вас.

Животот ми даде втора шанса. Со солзи во очи го пишувам ова, сум немал и нема да имам пост за кој ќе бидам посреќен дека сум го напишал.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Како што минува времето се задоволувам со сè потешко и потешко. Ваљда и вие така...
 
Последно уредено:

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Драга,
Што кога ќе сфатиш дека не останало ништо и тој факт те ослободува, а чувството на слобода ти е слатко, ама и жари, боли, ти ја врзува душата во јазол?
Fuck...
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Решив да порачам една фамилијарна пица... Ми се отвори апетит.. пица со моцарела и многу кашкавал. Таков каков што се растекува.
Гледам и резултатите, и си терам сеир..:icon_lol: Интересни се тие кои се зезаат на сметка на кандидатите.. Секој има по нешто да каже...
Сите полни со критиќи без да се погледнат самите себе.. Ќе видиме како ќе одат работите. Ко божем поуспешни се. :rolleyes:
Нешто ме прави среќна.. Нешто ме држи во добро расположение. Таму надвор е убаво, таму надвор е убав мирисот на крофни и врело кафе..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom