Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
2

~2A

Гостин
Денешниов ден покрај тоа што го положив првиот предмет, ме усреќи ( дупло повеќе!) и подарокот како изненадување што го добив!
Пресреќен сум фала ти @коцка !
 

Attachments

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Знаеш дека цело друштво е шворц кога немате пари да купите било каква топка, па со играте ракомет со топка за одбојка на плажа.

Знаеш дека ти се ближи испит, кога место да учиш идеш кај другар и на неговиот антички лап топ играте НБА 98, притоа наместено да нема никакви правила (без фаули, аути, време за напад).

Знаеш дека непознатиот посетител е над 70 години, кога место да ѕвони, едноставно си отвара врата и си влегува, и во случај кога не знае точно во која куќа живее тој што го бара.

Знаеш дека живееш во Македонија, кога прво прашање на разговор за работа е "Имаш ли партиска книшка".

Знаеш дека си најдобар во pool на Miniclip кога комшиката ја победуваш 20-0, а во турнир во кој учествуваа цело друштво, освојуваш, притоа елиминирајќи ги сите другари :icon_lol:

Знаеш дека си следбеник на Калеизмот кога викаш ЈЕДИ БУРАНИЈУУУ БРАТЕУУУУ, а ти самиот последен пат си јадел боранија во прво одделение.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
@UberFacts: Courage the Cowardly Dog was nominated for an Academy Award in 1996.

Ова го прочитав сабајлево и цел ден разгледувам епизоди на јутуб. Ми беше најзабеган и најомилен цртан филм. Знам кога подоцна ставив интернет ги најдов сите епизоди на некоја срање снимка и ги спуштив, а цедето уште ми стои во фиока. И тоа омот му направив со слика исто така од 2 пиксела. Грбавкото од нигде е најубавата епизода во историјата на цртаните филмови. На гугл ми излезе видео од vimeo со македонски превод, секоја чест за тој кој се потрудил да ја има на интернет.
 
Член од
26 август 2013
Мислења
213
Поени од реакции
245
кајги, 50 поена за кој ке погоде македонската верзија на та песна? :D хахах
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.160
Поени од реакции
13.763
Драга ќе можеш да и пренесеш на @blue ladybug супер се со ова тапа талков арно ама не можам да пратам пп ниту па да си зборам кај мене на профил...толку ми сече или има некој штос?

дај те молам штос нека е жити се
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Д
сакав да го споделам со тебе ова( иако е доста старо видеово) сепак ќе се изнасмееш асално добри 10 минути
Види ги само греотиве македонски заглавени и препотени :(

успат и да те прашам - колку се сигурни обичните лифтови ?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Мери крисмас фор ми! Да драга, сеа. Нова даска за сноуборд, џелитка нова. Леле, рипам како ненормален дома!

:vozbud:

Графиката е толку психоделична шо парвати ќе сака да ми го земе.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
ДК
Сабаље се успав и пак ненаспиен, кај 5-6 саато викам ќе си ја земам вересијата. Легнувам и сонувам една личност е трудна. Се смеам и си викам поарно да не се смеам оти може и на мене да ми се навее :D Се разбудувам гледам било само сон. ОК.
Отварам фејсбук и дознавам една личност стварно трудна ( не истата од сонот) и пак почнувам да се смеам. И пак си викам самиот себе, будало не се смеј сега не е сон, може и на тебе да ти се навее :D
И така кајги, не се смеам веќе :)
 
B

Blade Torch

Гостин
диар , Моите мисли целосно се сменија после сесијава. Ако до вчера се прашував што/како/дали по некој испит , денес главното прашање кое ме мачи e :

- Кога си подготвувам чајче дали е ист квалитетот ако
1 прво ставам шеќер , чај и да ги полиеш со топла вода
2 прво ставам чај , па топла вода па на крај шеќер.

Хемичари , помагајте.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
Еј младост, ах младост
ми поклонуваше,ама и крадеше
но неверна си беше ти,
а премногу и не ми даде
Ех младост,ах младост
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom