Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Can't wait for friday! :-D
Znaci odavno ne sum posakuvala volku silno da izlezam :-D
Ima....abe ne znaes sto ima da ima! :-D
I zaso notifikacii od tebe ne mi stigaat?
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
Колку е убаво да можам да гледам во твоите очи се додека не згасне последниот фотон од светлина што безобразно се рефлектира од шареницата. Ненаситно како некој манијак да се насладувам од таа насмевка. И без осет да те гушнам толку силно, а тоа да трае доволно долго за на крај да почувствувам како твоето срце почнува да резонира со моето.

Па тоа мора да е љубов.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
ДОБРО УТРО 2 : 1
читам во присатни членови и не ми е јасно,
секогаш имаш многу гости,повеќе него ли домаќини,
колку ли кафе трошиш месечно, да ми е да знам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ION

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ај гледам сите ставаат клипови од YT на темава, што и да пишат, па ќе ставам и јас.


Баш да видиме што било толку интересно, може и ќе ми се отвори некој нов хоризонт.
 
П

Пепси_

Гостин
види а бубамарата се сокина :icon_lol: мене една не скината ми остана (хемија) друго се со 9ка алал да ми е.....сеа нареден семестар ќе ми се ебе мамето :icon_lol:

друго да се пофалам оти изметив со правосмукалката,сеа и јадење ќе си направам.... и воа не е реклама за барам жена да не се подаде некоа. :свиркам: :pos:

романтичен дел немам

дел кај шо хејтам немам

дел кај шо се р`чкам со друг член немам
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Одам да се шишам.
Пуштам радио.
Слушам: „Вечерва во 14 часот...“
Исклучувам радио.
Здраво бербер, шишај кратко.
Ме шиша како куртон.
Се доаѓам дома - нема вода.
Седам со влакна како животиња.
Е така.
 
S

StormRage

Гостин
Кајг, чудно што некои луѓе мислат дека воопшто се замараш за некого, некоја небитна фигура која дошла да ти скрши нешто во животот и да испари. По твоја вина секако (и тоа што скршил и тоа што си заминал и се останато, сам си правиш ;) ) , дури ти е криво што сакаш повторно да се извиниш понекогаш, во некоја непреспана ноќ или нешто слично. Шознам, чудно е.
Друго, малку грдо е кога почнуваш да зборуваш во стихови и код... многу рап и програми, професионална деформација или шотизнам. А животот не работи како еден рекурзивен циклус со многу if услови, ноуп, рандом е, тие If-ови не важат секогаш... поточно не важат никогаш ама нема таков кој ќе го дебагира тоа. Кажување работи во хаику додека ноќта завива, посабајлечката мизерија и веќе дупките на тастатурата од пишување све и свашта ми станаа навика. На вампирот му паѓаат забите, очите не се толку црвени колку некогаш, кожата е пак бела... Ама пак ништо не осеќа, пак е тој одвнатре, или можда некоја варијација на тоа што бил. И ужива во тоа! :)

I'm just waiting for the moment I can break away
The only reason that I stay, so I can save the day!

нема потреба од глумење херои, луѓе сме наводно, некој постои, некој измислен, некој замислен, некој му избегал паметот... а некој уште се дави и се осеќа среќно на своите измислици на розевите наочари, знам како е, ама не значи дека ако глумиш дека е океј, се е океј... Не, не е и не ги лажи останатите :D
Live with it!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom