Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Кајгана, се заситив. После 5 години,веќе не те кликам.
Фала за убавите работи што ми ги даде.Една од нив спие до мене во моментов. Фала за одговорите и тешењата. Ама некако почнав да чувствувам дека немаш душа. Како да ти ја одзеле бројачите на кликови. А јас ти оставам парче од душата, кое се брои во единица кликови.
Фала, не сакам. Мојата душа е за душа луѓе.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
03:15 - 03:30 сакам и ја да можам вака да се издерам, да ми излези цела нервоза и болка од мене...ама не оди некако. :/
 
I

[In]kognito

Гостин
Кајг,
го знаеш чувството кога одиш јако кон врвот и стигаш на едно скалило до крајот ...паѓаш и ете си на дното пак?! Епа јас го знам.
Мизерија сум бе жутке..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Работичката си фуче а и на факултет ме примиле:cool:

Мераци:LOL:
Еден комшија има журка дома,набавиле микрофон и сеа глумат дека се на митинг:pos::pos::pos::pos:

Не се нормални жими се:pos::pos::pos::pos:
 
П

Пепси_

Гостин
преголема е таа желба за одмазда која ме обзема уште пред 3-4 години кајг,а се надевам еден ден ќе станам толку моќен што ќе им се одмаздам до 3то колено :нинџ:
 
В

Вештерот

Гостин
Кајгано,
Се дружевме неколку месеци и ни тргна муабетот, катаден се читавме и допишувавме. Но ќе треба и офлајн малку да се поработи на некои цели идеи желби. Се гледаме за неколку месеци или години кога ќе сме понапредни и јас и ти.
 
D

Deleted member 55587

Гостин
Многу убаво се чувствувам и стварно би сакала ова чувство да потрае.:D После толку време можам без двоумење да кажам дека убаво се изнадружив со добри луѓе што знаат да ценат,да почитуваат,да уживаат,да не потценуваат ниту да прават поделби според години,култура,верување,луѓе кои не материјализираат,спремни на дружби и авантури. Секоја минута ни беше правилно искористена,не случајно се здруживме,три дена теравме без план и беше одлично.Некои од нас се знаеа од порано,некои од сега... Денеска се вратив и еве уште сум под импресии. :D :D :D:vozbud:Сакав да си го запишам ова негде за да можам после да го прочитам за да сликите во глава ми станат по свежи,но бидејќи не пишувам споменар ниту пак,си ги запишувам негде убавите моменти на среќа,се решив да го напишам овде барем во најкратки можни црти. Не сакам да зборам пред време за да не кудам,но некако се си доаѓа на свое место и тоа баш при крај на летото,но нема врска и онака крајот го краси делото :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
У парадизо бев, ме натераa! Првпат ја на такво каша место!
Потсети ме утре да ти кажуем ако иам време..
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Бичч.... телефонот не ми заѕвонил два дена, никој не мисли на мене :( ...убаво му кажав јас кога ке ти е досадно јави ми се, секогаш сум расположена за тепање муабети а тој го нема ни да пријави дека жив е бее :unsure:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.818
Хладно пиво биле бенд за рајата, ма немој :D господа паметњаковци кои слушате строго музика од 60ти и времето на дедо ми, некои бендови дури и кога би бил камен напраен не би ги пуштил.
Иначе први беа Фолти, интересни како и секогаш, втор Рамбо Амадеус, буфташе џезот исто јака музика, и трети Хладново Пиво. Мислев дека ќе прават еден вид на презентација на новите песно но погрешив. Ги изрокаа добро познатите стари песни кои благодарение на Апореата ги знаевме од А до Ш и скокавме ко ретардирани али ич не ми е гајле, се осеќав фантастично. Новите патики кои си ги купив пред некој ден, како да ја сменаа бојата, беа маслинести, сега се црни. Додека младите прилепски децаа доживуваа нирвана, дел од народот се пулеше наоколу и анализираше. Премногу сме закочени во глобала за вакви работи, зошто си ја стегаат душата? Јас повеќе никој од нив нема да видам и токму затоа к... ме боли, лудници беше. Додуша тоа белото вино ме отепа малку директ в гла како да еруптираше, но се издржа. Се на се, вечер за паметење.
п.с и јас сум раја веројатно која знае едно 43634534 бендови повеќе од тие паметњаковците кои ги спомнав , а искрено не знам зошто...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Забрането е да се плаче, без да се научи нешто,
да се разбудиш во денот, а да не знаеш што со себе,
да се биде уплашен од своите сопствени спомени.

Забрането е да не им се смееме на проблемите,
да не се бориш за она што го сакаш,
да се откажеш од се поради сопствениот страв
да ги оствариш своите соништа.

Забрането е да ги оставиш своите пријатели,
дури пред да се обидеш да разбереш што се сте проживеале заедно
и да ги побараш само тогаш кога ти е неопходно.

Забрането е да не се биде свој пред другите,
да се преправаш пред лугето за кој не ти е грижа,
да изигруваш кловн за да те паметат,
и да ги заборавиш сите кои навистина се грижат за тебе.

Забрането е да не направиш се за самиот себе,
да бидеш уплашен од животот и од она што животот го обврзува,
да не го живееш секој ден како тоа да е твојот последен здив.

Забрането е да ти недостасува некој без радост,
да заборавиш нечија насмевка и очи,
се затоа што твојот пат повеке не го опфаќа неговиот,
забрането е да го заборавиш неговото минато
и да го замениш со неговата сегашност.

Забрането е да не се обидуваш да ги разбериш другите,
да мислиш дека нивниот живот е повреден од твојот,
да не осознаеш дека секој има свој пат и слава.

Забрането е да не создаваш сопствена приказна
да немаш време за оние, на кој им си потребен,
не разбирајќи притоа дека животот е оној што дава, но и оној што зема.

Забрането е да не ја бараш среќата,
да не го живееш животот со позитивен став,
да не помислуваш дека секогаш можеме да бидеме подобри,
Забрането е да заборавиш, дека без тебе
овој свет не би бил ист...

Пабло Неруда

Само на другарот Тито му било све дозволено ( следи нецензурирано суптилно фаќање за грудест дел)

534656_4445076723812_51677237_n.jpg

Тито Мадафака.!. ми е ваерлес конекција со работникот. А у денешно време едноставно РАБОТНИКОТ НЕ Е ЧОВЕК! Од која агол да ја погледнеш оваа теза – нема смисла, али пак некако е точна. Работникот не е човек! Бизарен факт. Во просек осум часа, 6 дена во неделата, он не постои како човек. Половина од својот животен стаж он постои како шугаво куче, како френетичен хулиган на аминологијата, како бескичмењак со неверојатни акробатски способности.

Али едноставно нели, ние имаме политичари со карактер кои немаат време за "ситни" души.

Срце ме боли кога го гледам трепетот на рацете на работничките со 40 годишен работен стаж и браздите на чело на чичковците на градилиште.

Но не е доволно. Нашите политичари велат дека рано им е за во пензија и дека они можат да прогураат барем до 60
години работен стаж. Мајката, барем уше некој споменик да направиме!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Се спремам нза н натпревар си ја потпевнувам мојата омилена за на фудбал песничка :icon_lol::

Јас силен јас сум јак
јас сум прилепски манијак :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.

 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Драга Моја ...

Абе имам за правење цел проект, а не ми се фаќа ич ништо, ме јаде мрза, абе коските ми ги испили.

Не знам што е работава.

Aјде, може недела како недела, таков е денот. Али Кајг, ако едно нешто денес би можел цел ден да го правам, ќе биде ова:Баш вака се осеќам.

Биди ми поздравена :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom