Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Мала слушај, еден ден батко ти ќе земе РАДОВИШАНКА. Да, убаво напишав. Не држи ни литро вода муабетот дека од Радовиш ни куче не се земало, а камо ли жена. Ѕверки се, еротски еликсир у мои очи. Ведри, позитивни и издржани во муабетот - идеалка. А тоа што секоја втора е ореол е друго дваесет. Никои други не ме фрлаат така на колена, слатка играчка немоќ. И не, не ќе да е таа старата 'Туѓото е послатко'. Тука има нешто повеќе, многу повеќе. Толку ми се направи филм што на 16 годишно девојче ќе и правев move при крајот :eek:. Арно на време ја прашав кое годиште е, а после и ми кажаа дека е сестра на другарката поради која и бевме таму синоќа.


ПС - Лоша навика ми се има увртено на новиот телефон. Штом примам и прочитам нова СМС, одма ја бришам - на видно место е дилитот и автоматски ми оди палецот. Без веза е, оти во денешново време една зачувана порака може да ти заврши повеќе работа од бугарски пасош.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
К, какви комедии, какви вицеви, какви скечови, ти си законот, драга... Што ми требаше да отворам на „Пост на кој сте се изнасмеале“, неможев воздух да земам. :X3:
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Драга Кајгана,
Денес сфатив дека никој не ми пишува на мојот профил
дали тоа значи дека не сум се зближил доволно со никој на форумов или.. ?
:pos:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Драга Кајгана,
Денес сфатив дека никој не ми пишува на мојот профил
дали тоа значи дека не сум се зближил доволно со никој на форумов или.. ?
:pos:
Welcome to the club.
I'm the founder.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Меланхолично среќна сум. Можна е таа комбинација, нели? Чудна, ама очигледно постои.
Збунета сум некако овие денови, како падната од Марс сум, а имам толку многу обврски.
И ме нервира летово. o_O Сериозно, разбирам да е две недели изгор, па после недела оладување, малце дожд, ама ова ги премина сите граници на култура од страна на времево. :cautious:
Чудно е како порано живеев за лето, сега одвај чекам да помине. Дали летото не е тоа што беше или можеби јас сум се променила? Прашање на кое се уште веројатно не сум спремна да одговорам.
И така, одам јас уште малку да лутам со мисливе и да си се затворам во мојата реалност... која патем, е многу поубава од оваа во која што живееме.
Ко што прочитав една узречица:
Keep your reality away from me...
Барем во мојата реалност, љубовта е алфа и омега и сите луѓе се сакаат меѓу себе, а не вака, поделени, разгорени од омраза и полни со негативизам и циничност.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
У парадизо бев, ме натераa! Првпат ја на такво каша место!
Потсети ме утре да ти кажуем ако иам време..
Е да!
На роденден бев прво у кафана Кеј..
Супер си пројдов! Ептен :) Класот си го видов, се изнапраивме муабети, му влегов на џинот, па пафнав после со славеникот да му го напраам кејфот, па пак му влегов на џинот, и .. моеш да замислиш, камен. :D И нема везе, увек после такви дешавки си продужуем афтери у маало, ама врти сучи ме натераа, а и мене некоја носталгија за класот ме пукна, па ај, идам у Парадизо.. демек, шемата е таму...
Мајко мила :D
Среќа иам огин од пички другарки па под рука и ме пуштија да влезам..
Унутра.. Ја и Мумин најниски..
Све остало набилдано, раскопчано, гелосано и запотено..
Гужва у пизду материне..
А првпат иначе влагам у живот на такво фенци место.. Се смеев првите саат време шо се дешава ама после ми прекипе искрено :D
Не им го сфаќам филмот бе пеер.. Значи у позадина фрчи некој you didin't have to cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut me oooooooooooooooooof гаден хаус ремикс, сите дремат како ташаци некои и климаат со глава и демек шизици се..
Прво немоеш муабет да напраиш, ама океј, тоа го сфаќам, диско не е за муабет. Она што не го сфаќам е што е Диско, а никој уствари не игра :D Или стојат, или се тргнати некаде и те гураат со набилдани рамена или ти бришат кило пудри од кошула... Цело време ми се вртеше у глава Тунајт од слаткиот и неможев да прекинам уствари да се смеам колку е типот у право.. Собрани 10 души ко куртони, у она ставот мангупски, го знаеш? Исправена кичма, градите напред исфрлени, стомакот вовлечен, и доле стапалата разделени како пајо паторот! И некој поглед таков "најачи сам у граду" со вештачки поткрената веѓа, тегне едно пиво шес саати.
Значи ужас у секоја смисла. Прво за да влезеш тие батките со 4то одд на врата мора да им го истрпиш курчот, а у моментот ти се повраќа пошто уствари знаеш дека им го трпиш курчот за да влезеш на тежок шљам од место.
Друго треа да платиш стопеефче само за влез.
Тоа ти се шес леба по на татко ми математиката.
Или мрсна двојка, по мојата математика.
У секој случај, нареден пат да ми ги даваат, невлагам!
Нема везе, битно фрчат танги и пуш-ап прслуци! Измањачив ко пичка да не сум видел.. Ама јебига..
Мислам пеер со фул артилерија дошле! Не сме out numbered али дефинитивно сме out-gunned, онака очигледно е. Муживе се лигават ко кучињата Павлов, ржат и чешаат ташаци на све живо и диво шо ќе пројде... А веруј ми унутра има поише диво него живо.
Нема везе, битно случајно вржав една постара.. И Добра.
Оние јадните девојчиња што шиткаат цигари по клубови? Давидоф? Епа ми доаѓа и ми почиња нешо да ми збори да ме поти и у старт ја сечам:
- Не, не, фала ти :)
- Треба да ме оставиш да докажам!
- Извини, несакам да те замарам непотребно :)
- Нема врска, секогаш треба да оставаш да ти докажат, можеби имаат нешто да ти дадат...
- Извини, од учтивост те прекинав, несакав да бидам напорен да ти го трошам времето.. :)
- *ми се насмеа* Фала богу некој да ме поштеди вечерва..
- *И се насмеав и се осетив ко Stef Angel*
Имала нешо да ми дае еј... :D Седиии :D
И нема везе, продолжи уште едно 5 секунди да ме глеа во очи и да ми се смешка, ваљда чекаше да ја вржам да и продолжам со муабет, али ја сум женет чоек и не шаљам наоколу!
И, нема везе... Бев со двајца другари шо уствари сликаат за за забава ил као и да се вика сајтот... Абе... свашта хахаха :D Ми збореле, ама првпат сведочев колку се палат луѓево на сликање хахаха :D
- Dojdi dame slikash so brat mi!
И се гушнале со другар му, бицепсите у први редови и пресреќни го чекаат блицот очи да им истера :D
Јао па пичиња као позираат хахаха :D Страшно еј...
И после како да не ги кубеш и шљакаш дур ги ебеш? ај?
Свесни се дека тоа иде на сајт кај што жени оговараат а мажи дркаат, и пак се местат и позираат како да се продаваат за Плејбој а не за локална сељачана...
Мислам ако више се продаваш, бар продавај се за пари.
И нема везе, се прошетав ја низ ZooParadizo каде што на животните им се одвржани ланците, видов уствари што се дешава у скопската шема, анализирав и рекордирав, па утре као правник кога ќе треба да им ја цицам крвта, бар ќе неам милост!
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Sakav da ti pisuvam ama mi se unisti inspiracijata :D
Uzivaj :D

Eve ja mi se vrati. Mora da e do komsijava :DD
Tresti turbofolk, a ovie se derat hahaha :DD
Jas fino raspolozena sum, se smeev epten denes :DD
Me nerviraat muskulite site. I baska, ne stojam so nervive dobro, pa zatoa na momenti se prskam od smeenje, na momenti se nerviram, a na momenti JUNI sakam da e. Juni mesec.
Mnogu go underrate letoto koga ke pocne. Ama vikaat 'lugjeto sfakjaat sto imale otkako ke go zagubat toa' hahah :D srceparatelno :D
Sega fudbal gledaat, roknale do daska. Sto I'm e? Ova detevo izglea sam e doma :DDD hhahah budali :DD
Idam da se smeam neso aj :D

E GLUPOSTI!
Ne mozam ni da se smeam ko sto treba!!!
Sto si be vakva nedobra?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.224
Поени од реакции
16.183
Кајгано,
недела дена од дома неам излезено, НЕДЕЛА ДЕНА. Освен вчера на 2 саати, фудбал да поиграм и тоа за атер на другар ми. Не се важи тоа.
Ама утре, утре идам ваму и ќе пијам дур можам и не можам. Aко сака некој да ме тепа, таму ќе ме најде :icon_lol: Мора да се издувам више.
После, пак 2 недели од дома нема излагање.
Ај, да напраам муабет на телефон и идам на спиење.
Ајт.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Бичч.... немам веќе зборови.
Јас сум само уште еден човек несреќен во љубовта...
.........и се останато. :unsure:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom