Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Сатори

Гостин
Знаеш драга од што ми е најмногу страв?
Не од тоа дека ќе доживеам емоционална траума, дека ќе изгубам луѓе кои ги сакам, дека ќе умрам од рак. Не, од тоа не, туку ако испитот не го положам со 10, 9 минимум.
Втора цигара во рок од 5 минути и мислам дека и тоа што го учев, го заборавив. И тоа само за овој испит, цел семестар.
Многу амбиција не е на арно, требаше да си ја земам оценката, а не да преполагам. Ебате дегенката. :(
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
К, денес ми се трола и тоа многу, почнав на работа, ама мораше да заминам на терен, а така ми тргна да изигравам комедијант. Нешто денес сите ги насмевам, ми се допаѓа тоа, дури и клиентот на телефон успеав да го насмеам, кутриот заборави за што ми се јави...
Утре само некој ако ми подари цвеќе, има да му го напикам „каде сонце не го грее“ :D
ааа да.... Знаеш што е разликата помеѓу плавуша и кокошка? ... Нема!....
.... Неса аут...

edit: Лажам, тука сум, само да видам дали ќе ти недостигам... :love:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
драга кајгана, грешките од минатото може многу скапо да чинат,
а ако излеле на виделина она од што се плашам, ќе биде многу лошо....
патем, каков ми е периодов, ништо не ме чуди....
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Kajганче!
Ах бе до кога се негативни личности ќе бидат во мојата околина обидувајќи се да ми ја пренесат нивната енергија? Одбивам Кајганче, одбивам!
Се уште пробувам да најдам светла точка во се ова што ми се деси последниве неколку месеца, ама никако сонцето да искочи и да остане да ме грее.Те го има, те го нема.Нека прекине да си игра играчки и сонцево, а богами и луџево!Нема да трпам вечно и да изигравам добра вила:cautious: Ако не јас, тогаш кармата би можела да ме претрка и да почне да враќа на сите наоколу.А тогаш јас ќе си ги земам пуканките и рамнодушно ќе посматрам.Cant wait!:X3:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Драга,
Офицјално е >3.
Убав денов, убаво ми е.
Иако времево е шкљ, мене ми е сончево во душава.
Лајф ис гуд...
Знаев дека денов ќе ми биде убав, по песната шо сама се пушта се познава :love:


п.с. И топ ми е шо можам да ги сфатам луѓево од друга гледна точка, ко Сатори погоре, на пример....
пс ушееден. Ијам и нова омилена реченица: Секој со своја патологија - :pos: али за ова у некој друг пост
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Кајгич...

1. Кој мене не ме сака, у него е проблемот ( он/а не чини).
2. Никад у живот не испаѓа така како шо си планирал - сега иде делот у заграда ( или е подобро или е полошо).
3. Ако некогаш не помагат молитвите, тогаш постапи како шо би постапил твојот татко.

Дел од мојата идеологија по која суштествувам. И не дека е да си пукаш у десно колено, али како шо мразам генерализации така сакам едноставност. Пфффф....

П.с Због зашто толку љубам маслинки, отиде теглата. Многу маслинки, многу...

 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Драга Кајги

Крајот е мачен. Многу! Посебно кога не сакаш да дојде, ама се’ води кон него...
Се трудев многу, ама за џабе. Кога не оди, НННЕЕЕ ОООДДДИИИ! Пола година нервите си ги искинав...комбинирано со сите други глупости... јасно ми е зошто сите ми велат дека сум сменета.
Али, океј, заеби. Не сакам заради други луѓе јас да се осудам на страдање и на повреди... нека си искршат глава, не ми е гајле! На крај секој ќе си легне како си постелил.

Извини вака што ти пренесувам лошо расположение, ама понекогаш и тоа треба. Ни јас не можам постојано да сум насмеана, како што сите мислат. :)
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Kajgic se vrativ od rabota be sestroo napraiv limonada 2 pici napraviv taman za pred da si legnam
i toa kajgi inace denov onaka deneska mi pomina relax cel den bese malku napnto na rabota ali izgurav nekako nego denovive so odat so ke praam 5 dena po red sum ebana 3 smena
ke me seksaat sea cela nedela so ebanata 3 smena
ali toa e mora neso da se prai aj i ova ke pomine.....
aj dobra nok...
 
Член од
16 јуни 2011
Мислења
684
Поени од реакции
1.193
Јас,некој друг, некој трет. Непознати силуети. Чекаме воз. Планинска свежина.
Сенките од дрвата на лицата ни прават одвратни гримаси. Се плашев да ги погледнам. Стравот ми го прикова погледот на шините. Возот сеуште го немаше. Можеби ќе се откажев од чекање ако можев да се поместам. Се задлабочив во сеќавањето на денот кога возев велосипед не допирајќи го тлото и не знаев за стравот кој сега ме прикова. Не се плашам од непознати, ни од сенките, ни од себе. Се плашам да не го сретнам твојот лик меѓу другите.
Куп куфери преполнети со нас лежи до мене. Не сакав да ги оставам, а не сакав ни да ги земам. Да постоеше дом за остарените денови сигурно ќе го сместев во собата со најубав поглед. Попусто сонував за невозможни решенија. Треба храброст за да повторно да можам да ги гледам другите во очи гордо, со целиот товар до мене.
Пробав да се вразумам.... Во мешавина од тврдоглавост, храброст, адреналин погледнав наоколу... Те немаше... Се срушив! Пробав да ја пополнам осаменоста со спомен од куферите...!!! НЕВОЗМОЖНО!!! Тоа не е доволно да се пополни оваа бездна ....
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
I don't see the point of copying. Faci izgledaat sakaat da bidat lugjeto.
Lalalalaladodoreresidodoreredodosisisisisisisiladosiladosiladosiiisollasolfasollafasolsolsolsolsolsolsoool.
Imame fora Alilujata od hor, imame Bahovi korali ili triglasna ili cetriglasna na povekje pettolinija.
Nekoja cetriglasna za petka do kraj. Horot treba od Alilujata da go svirite! Ne se deri! Da odime site na hor, da ni dade novi kompozicii.
LELE O FORTUNA KE JA PEEME!!!!
I VANGELIS!!!
Aaaaaaaa! :D
Random muabeti, so prva godina dremam u ucilna -.-
Ke odime site vo Rim! I ovoj ke ni drzi seminar narednata nedela. Ti mi rece harmonija deka treba da imame, a ne deka ke imame podgotovka. A toa so ima vrska toa, zaso brises tabla?
Ludi se ovie zimi se, da sedis I da gi slusas.
Mnogu dreamy se osekjam. Ko da ne postojam. Onaka site mi se bledi. Nekoja pesna ke slusaat sea na Frosina.
Idam nadvor aj.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
... најавна шпица.

Интересни работи се дешаваат овие 5/6 дена... убоо е, еј! ... со душа чекам да видам што е наредно! Се надевам повторно позитивно!

... да не заборавам, 1 недела и повеќе да чекаш за да ти активираат .MK домејн, страшно.

... одјавна шпица.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
Драга Мама, ‘‘ среќен ‘‘ 8ми Март. :( Ништо друго неможеш да го очекуваш од твоите синови.
Јас веќе неможам да издржам.
...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Морам да споделам. Отидов до школо кај мајка ми да ја "поземам". Ме претстави вака: "Ова е Ана, помалата ќерка, инаку е пејачка. Сега ќе ви пее".

И ете, Ана со уште триесетина вторачиња пееше "Македонско девојче", а мајка ми ликуваше. Трема ме уби, а никогаш не сум имала.
Што ти прават искрени деца.
Ова е сепак добар четврток.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom