Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.268
Пет сатанистички психопати пет сати се изживувале врз 14 годишно девојче во Велес.Доживотен затвор за вакви монструми е најблагата казна шо треба да ја добијат!Гнаси пореметени!
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Драга бе шо ти направија, ти дозволија цитати?

Изгледа одамна не сум те отворил ...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Знам дека некако дел од нашето битие е да се плашиме од промени и да ни е страв од непознатото, ама мора да кажам дека никогаш во мојов живот не очекував дека конверзвативноста ќе биде олку популарна помеѓу младите.


Млад си. Треба крвта да ти врие. Треба да се бориш за промени. Треба природно да ти дојдат промените и борба за истите, а не да се преправаш деак си пензионер што опасно се држи за минатото и се бори против истата.

Срамота.

Не знам дали е до интернетот или е некое руско влијание и пропаганда, ама згрозен сум од ширењето на конзервативното движење меѓу младиве.

Еве, се собрале минатиов викенд некои млади и наместо да се борат за промени, за нови работи и за иднина... зеле се дерат "MKC NE GO DAFAME!!!11!!!"

Срамота.

А бе промени! Само промени му е мајката! Само така ќе имаме прогрес како општество.

Па како не го давате МКЦ??? Ќе го земе некој? Ќе го руши некој??

Еве, можеби и мене не ми се свиѓа нов директор да има... ама ајде да пробаме.

Еве, вака сме сиромашни и несреќни.
Ајде да пробаме со нов директор на МКЦ, можеби ќе бидеме богати и задоволни?

Ајде да пробаме, па ако не иде, ќе го вратиме стариот.

Па нема стариот директор на МКЦ да не' нахрани. Нема стариот директор на МКЦ да ни ги исполни душите.

Па МКЦ е духот на градот. А духот не е нешто што така лесно се крши.

Па МКЦ не е точак па да ти го украдат.

МКЦ секогаш ќе живее. МКЦ не е место, МКЦ се луѓето и духот.

А промените секогаш се добри за општеството.

Еве, од кај знаеме дека новот директор нема да најави поевтини карти за настани во МКЦ? Од каде да знеме дека нема сите што настапуваат во МКЦ да бидат помалку платени, а со тоа и ние, посетителите на овие настани ќе плаќаме помалку и ќе имаме повеќе пари???

Ако се држевме до "MKC ne go dafame!!11!!!!!!" менталитетот и стравот од промени, немаше да го смениме името и да влезме во ЕУ.


Ама ете, очигледно Грујовата пропаганда цврсто влегла во душата на градот, па дури и помеѓу најмладите.

Срамота.

Со ваква конзервативна младина што се плаши од промена, воопшто не ме чуди што светот го владеат Трамп, Џонсон, Болсонаро и останати конзервативци што местат избори за да победуваат на избори.

А за крај, ќе ве оставам со овој феноменален статус што перфектно ги опишува моите мисли за конзервативната младина која сиромашна и тажна "MKC ne go dafa!!!1!!!" и се собира на протести против промени:

"Замислете ваква ситуација. Ти си млад жител на Скопје. Си чул дека ќе се менува директорот на МКЦ.


Тебе не ти се допаѓа ова.



Си отишол да протестираш против промената.



Си идеш накај дома, во поштенското сандаче те чека опомена за неплатени сметки. Не можеш да стигнеш ниту сметките да ги платиш бидејќи последните пари си ги дал за концерт на ПМГ колектив. Влегуваш дома, фрижидерот празен. Си викаш; барем образот ми е чист. Се борев за правда!!! Се борев против новиот директор!!! Не за долго... Доаѓаат децата ти бараат пари. Живеат во време кога гледаат сешто на социјалнтие мрежи и имаат многу желби. Срцето ти се кине, ама мораш да им кажеш дека едноставно немаш. Главатa горе, интегритет во душата, желбата за правда во срцето... Вреди ли?"
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Кајг,
се воздржувам, ама морам да ти шепнам, кога ќе читам толкава загриженост на НЕмлад човек кој заминал од МКД пред ,,сто години,, токму поради тоа што не се ,,снашол,,, сега со кое право ги куди младите кои се во Македонија за тоа што сакаат во сопствена држава ми е мнооогу трагокомично.

...би му напишала таков фидбек како заслужува ама ме мрзи да му посветам внимание ионака самиот себе се отпишал, нели не постојат Македонци нит во Пиринскиот, нит во Егејскиот нит таму конкретно каде се наоѓа истиот во дијаспора, потпишан со Преспанскиот договор позади кој самиот стои и самоизбришал, само да добие викенд во Хаваи.

...тоа е уште еден доказ за негова неискреност и партиска припадност и тоа во највисоки редови на тој ешалон што ни ја растурија државата, па уште има образ да каже ,,срамота,, , кај ќе му оди душата,

... неактивен, па наеднаш на Кајгана форум има млади ,,пиши,, предомисли ги ...удри пропаганда инаку нема додатоци...Грујо е крив, Русите се криви, конзервативците се криви, Трамп е крив, фрижидерот е крив! :facepalm:

...самиот пишува ,,немаше да го смениме името и да влезме во ЕУ,,

...го дал името и влегол во ЕУ:pos:
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Сите свршуваат на Џоковиќ,а ниикој не зуцна дека Калин е у финале и тепаше Грк ....
Го заболе Џоле за вас .... Појќе гледа за свои Срби



Калин Ивановски успеа да се пласира во финалето во Монастир, Тунис, откако грчкиот тенисер, Стефанос Сакаларидис го предаде мечот, при резултат 6:2, 3:0 во корист на Македонскиот тенисер.

Финалето се игра утре, а турнирот во Тунис е со награден фонд од 15000 американски долари
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.732
Абе да ви ебам пичката комуњарска северџанска, не требало конзервативизам, требало промена на име, на историја, идентитет на вера, на пол, на не знам шо, мозоко треба да си го промените се да ви ебам. Уште со грујова пропаганда да ви ги еби жените грујо, руско влијание, да ви ги еби сестрите Путин. И кур сте влезени во еу ретарди, нема ни да влезите само ве лажат газдите за да продолжите со пушење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom