Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Драга,

denes e 14.11.11. Ova se slucuva samo ednas vo 1000 god. I utre mislam deka isto ednas se slucuva. Postiraj go ova ponatamu i ke imas sreka 1000 god.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Каков почеток на денот. Утрово си ги скршив наочарите за гледање а потоа таков без наочарите одејќи по пат најдов 50 денари.
Вечерва одам дома и наоѓам 10 денари по пат :icon_lol:

Можеби сега да излезам од дома пак ќе најдам уште некоја денар по пат.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.499
Thoroughly unprepared, we take the step into the afternoon of life. Worse still, we take this step with the false presupposition that our truths and our ideals will serve us as hitherto. But we cannot live the afternoon of life according to the program of life’s morning, for what was great in the morning will be little at evening and what in the morning was true, at evening will have become a lie....
 
Ф

Флеш

Гостин
Драга ....

Она спремна крената горе,а јас спремен со спуштен долу. Нече бато.

Иначе ојдов до продавница.


Кока кола,политанки, мајонез и кило брашно 1.407 денари.
Сега купив брашно и никогаш повеќе..


Не ми е за шмркање .
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Сакам да ја искористам оваа прилика и да го поздравам @Sussaro со оваа песна од овој очаен, преценет бенд. Бенд за кого Шабан Шаулич и Аца Лукас се институции.

 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.253
Поени од реакции
7.949
И јас сум глуп, ама овие што коментираат на фејсбук по спортски постови ја претерале.

IMG_20221115_174824.jpg

Ај ако ништо друго, ме потсети дека треба да одам забите да ги поправам.
 
Последно уредено:

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

И газдите се тапа и работниците се тапа. Муабетов е као политичарите не чинат, а гласачите од одамна си го имаат продадено задникот да не речам газот.

П.С Сите што ги оговараат газдите би им препорачал да отворат бизнис и да конкурираат т.е да бидат добри газди.

П.С2 Не ги бранам газдите ама во Македонија има еден куп г*мнојадачи што имаат еден куп изговори за да не отворат бизнис и да конкурираат со постоечките газди.

На еден куп луѓе врв на амбиција им е работа во администрација.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Многу се наслушавме за огромни плати (неколку илјадарки евра, 2, 3, 5) што ги земаат луѓе на позиции каде ништо не сработуваат за да ја заслужат платата, некои дури и не знаат до каде смеат да се плеткаат во местење на „нечии деца“ на одредени работни места без да ја стават во опасност безбедноста, на пример.

Повеќето луѓе бараат голема плата, а да има малку за сработување, и ако може да забушаваат. Ретко кој би влегол во фирма каде треба да си ја заработи платата пред да ја земе, тоа би значело дека треба навистина да работи.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
^ сега е време да се фрлаат нуклеарки. Таман ќе се преброиме на заокружена бројка. А нумеролошки осмицата е многу интересен број.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom