Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Јануари, месец на празници, слави, одење на гости или период кога Тајлер традиционално ги поправа забите. Бидејќи нема подобро нешто од тоа да присуствуваш на празнични софри откако ќе те бомбардираат во устата како Ирак од НАТО и неговите сојузници, па сето јадење и пиење ти има вкус како комбинација од бајат гипс и лек за сува кашлица. What can i say, забите ми имаат добра смисла за хумур и тролање.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Никогаш нема да не биде, можи ни тогаш. Сабајлево бев да правам крвна слика во приватна лабораторија. Наредени 50 души пред влез, собрани како сарма да даваат гратис, ни растојание ни курци ни палци, а дел од нив според информации од докторката со температура. Нека, си почекав во кола 1 саат да помине плебот оти синкир му се брза за во кладилница, или за дома да месат зелник. Земам тоа чашчето за да остам мокрача, внатре во вц-то мочале на плочки, тоалетна расфрлано... Стока племето да му го изнаебам плебијанско. Јас да имам приватна лабораторија, ќе наместам камера во вц, и надвор ќе клам бокс, како шо ги пикаат коњите за да му стават потковици.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.640
Драа

У едно маалско продавниче, кд и да улегну да купу нешто, ама увек еј скроз увек продавач ме праша "Тоа ке биде?"
Седамсто пут сам бија, седамсто пут ме прашуе увек кд ке ги искуца сфи артикли,ама увек дали тој ке биде сфе.Кој ти кур бе старче, много глупу навику имаш, што си ми ти потсетник дали нешто сам забравија или што? Земеш леб, тоа ке биде? земеш пиво грицке, тоа ке биде? земеш седамнаес работе, натоварија си се и те прашуе дали тоа ке биде се, е не бе овој е почетак ке се врату још ке купују.
Интересира ме, дали ако му искешираш колко кошта цела продавница, ама бш букфално сфе да му купиш, дали па ке праша
Тоа ке биде?
ццццц по јајца да те апеф гњиде!!!
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Драга,
вечерва одмарам малце.. Си направив една кајганџиска ретроспектива. Отворив конверзации д видам која зеленика сум била Боже мили. :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: младост лудост, маратонски муабети, маки студентски, љубовни секакви. Поштено си се изнасмеав со глупостиве. Јбг скоро 10 години поминаа. Не филозофирам многу по темиве, неам многу време, ама доста читам..
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
Драга
Тие шо првпат одат во болница или лабараторија, треба да дадат и мислење за решение како тоа да се реши?
Кој ја ствара гужвата?
Зошто има/нема термини?
Како тоа ред /преку ред?
Дајте доста го критикуваме народот.
Што му даде државата на народот ,го испочитува за да биде тој како шо треба?
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
да не е џинот и било кој друг алкохол одењето втора смена на работа ќе беше многу потешко.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Кајги...
Ако ме прашаат по што ќе го памтам владеењето на лебаркиве на власт дефинитивно ќе биде укинувањето на забрана за пушење во затворени простории...затоа и долната облека ми мириса на чад.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
@filoksenos Да не треба докторката к*рот да му го држи шо мочаат и серат на плочки? Која држава ко се психијатриски оболени случаеви без култура и разум? 2 години трубат растојание да се држи, мутави се, не знаат 1.5м колку се? Термин да му закажеш, пола нема да се појават. Знам дека боли тоа што не не бива и сме лузери, али е вистината и тука нема дали ти се допаѓа или не.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Никад не ја разбрав модата на постарите власи.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.804
Поени од реакции
33.627
Драга,
Помина и тоа! Па се надевам дека навистина важи она: што нема да те убие, ќе те направи посилен.
Трет ден во болница веќе, и со огромна надеж дека денес си одам дома. Keep your fingers crossed! :semolam:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom