Драга Кајгана (виртуелен дневник)

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Види вака ја земам мојата природна смисла за хумор и ја зголемувам за десет пати, постојат техники за тоа кои ги имам научено. Немам потреба да се трујам со дрога или алкохол за да се чувтвувам убаво, смеењето ти е природен хај, најдобро и плус беспатно е. А и сакам работи кои што се бесплатни кој не сака? Смеење, торенти, секс со убави жени хахаха. Никој не сака да слуша колку е животот тежок, се разбира дека е, или ситни некои мали злобни оговарања, капка по капка отрови на душата. Затоа смеј се и уживај, природно е бесплатно е, и кога правам стенд ап комедијантски хаос околу мене и сите се смеат до подмочување, тоа го правам поради себични причини сакам да се чувтвувам убаво и не сакам да слушам дека животот е тежок, затоа што знам дека е.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Драга,
Да, баш токму денес, денот пресвртница за мене можам комплетно да кажам. Тежок ден, психички напорен, изморен од патиштата. Го пребродев и ова. Тешко беше, неподнослив период зад мене, сега да го очекуваме доброто да тропне на врата.
Време е за промени, обнова, за нов почеток. Уште од утре.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946
Во 2002 година во Frasier (епизода The Love You Fake), Niles Crane вози segway. После 17 години во Севердонија во 2019та ликовите што се качија на тротинетите и segway мислат дека ја измислија струјата, а да не спомнувам што има слики уште од 50ти години на минатиот век со електричен тротинет.

Дефинитивно овие со тротинетите јуришаат да ја добијат титулата за најнедисциплинирани членови во сообраќајот, се пикаат по велосипедски, по улица, претекнуваат и на велосипедска од сите страни, возат пребрзо за можноста да се закочи со тие ретардираните тркалца и да не набројувам, култура не се стекнува преку ноќ па и роверот од Месечина да им го дадеш да го возат.

segway.jpg
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Сака да ме носи на северот, таму каде студот царува и пола година е мрак, а во мене врие крвта балканска и душава ми плаче за топлите краишта.
Јебао ме космополитизам.
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Драга, многу сакам оние што се снимаат за на стори како возат џоа само они знаат и имаат коли малце да се лупнат некаде чисто да знаат дека додека возиш двете раце треба да ти се на волан за секој случај.

Имав уште нешто за мрчење али ај...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
"Не биди ѓубре" извадиле 50 (со зборови - педесет) гуми од Вардар :tapp: што народ ќе беше ова бе, фрлаат се каде стигнат и после нечисто, воздухот, не знам што
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ќе пишував Кајгано за што сè у државава нè тера да се осеќаме како да не сме за тука, како да заслужуваме подобро и после го видов твитот на @Ilumious над мојов и си реков доволно е и тоа да објасни.

Тажно.

едит нели: Прочитав на форумов дека аксизоноста е последица на имањето премногу слободно време. Добро бе, нели ви е срам да пишувате глупости колку да кажете дека имате став за нешто?! Кога ќе почнат психолошки состојби да се третираат како засебен проблем и да не се решаваат со глуп совет/коментар „самосугестивна ти е состојбата, многу слободно време имаш“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom