Драга Кајгана (виртуелен дневник)

S

StormRage

Гостин
Кајг, според @парва иам проблем... замисли ја количината тутун спотерана со 10тина кафиња дневно... па се чудам зашо купувам кутија пред да одам на работа (а веќе иам пола вџеб) и уште една кога се враќам (за секој случај)

damn...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Будала човек зел ме вика да идеме на Македонија-Бугарија:eek:. А сам знае дека и со Шпанија ко играа не бев, и со Бразил да играат пак нема да идам.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Драга ...

гледав дел од комеморацијата на Маринко :place::place: Сега го гледам ова.
Се надевам дека Клепетан е жив и ќе се врати кај својата љубена. :place::place::love::love:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Драга...

... мразам кога мангупчиња-кремови од средно што секој викенд ги трошеа парите на тато по дискотеки, притоа глумејќи ко сами да си ги заработиле парите и да го стекнале тој статус, денес на фб ми ставаат некои филозофски квоти и цитати за животот. Да ви се измочам у уста на сите до еден.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Абе шо ти Тасета игрет овие фудбал, абе кој тренери бе, кој црни бутури! Во нецели двајс години постоење поќе тренери имаме сменато од Бразил, Италија, Шпанија, Њемачка, Низоземска и Јужен Судан заедно. Све некој си нови стручни лица, штабој, тењеќа и лајна варени. Абе искључи А селекција да ти ве испосерам на сите. Љигуши море три години никој неможет да победет ебави газот мајчин.
 
Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
Си седев денес у парк и не знаев кај да се свртам, кај да се ѕверам, за што да мислам и што да правам со животов мој. И како и обично, си направив неколку фотки со апаратот, си зјапав по луѓенцата, си се шеткарав наоколу, седнав на клупите и пак зјапав во луѓето.Загледав една мајка и ќерка. Мајката, негде 30тина години (не дека е битно), си седеше на клупата одма до мене, а девојчето беше од оние слатките, малечките, душиче, да го изедеш. Со плава косичка, до раменици и големи сини очиња што сјаат, полни со живот. И си трчкараше навака натака и дојде до мајка и, и овој беше муабетот помеѓу нив:
  • - Мама, може сладолед?
  • - Не златка, не може сладолед сега. Уште е ладно надвор. Треба да почекаме уште малце.
  • - Зошто треба да чекаме, мамо? Што ќе се случи тогаш?
  • - Оф душо, треба да чекаме времето да се стопли.
  • - Ама зошто? Сонцето ќе биде поголемо тогаш? Кога ќе чекаме?
  • - Не, ама ќе сјае посилно.
  • - Ахам... Епа ќе чекам тогаш. И сладоледот ќе ми биде повкусен тогаш, така?
И така си седев и си ги слушав, и уствари си почнав да си мислам.. Дали стварно работите се поубави и подобри ако ги чекаме? Што знам, не би рекла.. Можеби само повеќе ги цениме, бидејќи мораме да чекаме за да ги добиеме. Или некогаш пак, баш тоа спротивното ќе ни се случи.. После некое време сфаќаме дека уствари и не сме ни ги сакале вистински. Не ни биле потребни.

И така :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.351
ДК

Па добро бе комшии мораше и последното отклучено интернетче да му бапните пасворд? Па немам тука интернет ебаве, цел нет на мобилен го потрошив со hot spot сакам само да гледам серии во ера на неограничен интернет. Да ве еби баба ми да ве еби :D
 
B

Blade Torch

Гостин
Ги знаеш оние бракови кај што жената е ептен успешна и носи јака пара дома, а мажот везе нема?
Е јас ќе сум во таков брак.
Шо ми е гајле. Ќе готвам и ќе поминувам со правосмукалка :pos:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403


D...mojot roden grad
levo Naroden magazzin Na-Ma podocna prenameneto Metropol
do nego pocnuva izgradba na Stokovna kuka Skopje a ne Na-Ma
Crkvata Sv.Konstantin i Elena i pred nea Vlasko maalo
Dole desno Katolickata crkva, srusena vo zemjotresot.
-


Draga...ZELENO Skopje..nema da go vidat tvojte deca,zatoa slika
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
денеска иди на работа една албанка, од оние за 500 евра :)
иди со мажот и почнува да ми црека нешто не можела на фејсбук да си влези, од кога сме и го преинсталирале виндоусот. е сега ја појма неам која е и му ѕвонам на колегава и ми објаснува дека вчера дошол мажот и го оставил компјутерот и по 15 мин жена му го пратила да си го земи :pos: и после во тек од еден саат дошол уште три пати .
сакав да му речам кај си гледал ко си давал парите ебате, ем си платил ем душата ти ја вади :icon_lol:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom