Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Ефтини се работите во Чаир пошто последен пат влегла инспекција во 1903 :D
Веројатноста да се затруеш и да пцовисаш како пацов тежнее кон единица. Не за џабе 95% од пациентите по болнициве се од браќата :icon_mrgr:
Додуша кај нив кога еден е болен, цела фамилија до трето колено чека ред во болница :icon_mrgr:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Срам ме фаќа од ``смешниве`` твитови и статуси за забраната за српска и македонска музика и казните за ајвар.

Добро, сериозно мислите дека форите ви се смешни и интересни?

чук, чук
кој е?
-полиција, каков е тој дим?
џоинт пушиме.
-лажете, ајвар праите.
:shook:

домаќине добри гости ти дојдоја аааааа фајерстартер ти запеаја.
:shook:

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.651
Поени од реакции
81.705
Ефтини се работите во Чаир пошто последен пат влегла инспекција во 1903 :D
Веројатноста да се затруеш и да пцовисаш како пацов тежнее кон единица. Не за џабе 95% од пациентите по болнициве се од браќата :icon_mrgr:
Додуша кај нив кога еден е болен, цела фамилија до трето колено чека ред во болница :icon_mrgr:
Ама затоа...

ќе си умреш како здраво најаден човек :angel:
:LOL:

Извинете за офф :)
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Драга,

Конечно после толку долго време решив да си признаам дека не верувам во Бога. Едноставно тоа ми правеше една лажна слика. Сватив дека ја сум човек кој повеќе верува во науката, отколку во религијата. Да, јас конечно си признав дека сум Атеист. Deal with it.

Ох и јакото. Успеа една девојка да ми го украде срцето. Тој поглед човече. Ме сврте за 180 степени. Чудо.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Лакто, вика вака се мава во крајна самоодбрана, оти си иба пиперот во доматите, ако ти дојди и не се трга пред тебе :icon_lol:.

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.962
Драга,

во државава имаме глуп народ за извоз, пред неколку денови дури си пиев кафе ја зачекав на ТВ оваа фамозната баба на Ставрета, бабата Рада со билките. Објаснува нешто за некаква си билка и кажува дека помага при главоболка и слично, се јавува некоја девојка (прилично млада ми изгледаше) и ја прашува дали билкава помагала при неплодност....одговорот „помага, оваа е чудотворна билка“. Е од вакви си имаме мака, едните како оваа што лажи народ, а другите будали што се лажат по билкари, бајачки, гледачи, врачови и какви не глупости.
Али дури има овци, ќе има и волна....:toe:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Преги листав по програмите на тв, и налетав на тој дебилниот квиз на Драган Вучич , а во кадар даваа едно плаво девојче али капка убава. Еден дебил шо седеше близу до неа по се изгледа му се допаѓаше ептен ( на кој не би ) , и нонстоп ја удараше позади и се криеше , а оваа само се вртеше во обид да види кој е. Можда од цела емисија 7-8 минути одеа во кадар , и овој идиотот два збора не и прозбори само ја закачуваше.

Неш јебат тако бајо мој.

@k0k014 не беше натпреварувачка у публика беше , и на камерманот изгледа интересно му беше и ги даваше у кадар. :)
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.802
Како бе ја давале у кадар како ја удира и тој со цел памет среде снимање па нека почекал после емисија ако мислел да прави работа.Абе Драган Вучич и се е можно каков водител и квиз такви и натпреварувачи
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.693
Идеме по ред:

-Седиш на маса, јадеш кикирики, се закашлуваш: Ете, зборев јас не иди со мокра коса, не седи на промаја, ама изгледа канта тропала.

-Те здоболува грбот при нагло станување од неколку часовно лежење у коматозна состојба: Епа кога вика некој не иди со гола половина, облакај се како што треба, некој друг нејќе да слуша.

- Паѓаш испит: Еееее синко синко, место да квачиш на тоа лап топот можеше да го загрееш столчето и да си го положиш испитот.

- Положуваш испит со 6ка: Ајде честито, ама си можел и подобро, некако овие 6ки ми бодат во очи.

- Идеш на фудбал, ти се кине некако патиката од страна: Ееее бре Стефане ништо не знаеш да чуваш, па сеа скоро ги купи патиките. (патиките постари од огнот)

- Им кажуваш дека се гледаш со некоја: Туго синко којзнае ти каква ќе донесеш еден ден, нит ќе те пере нит ќе ти готви.



Секад ќе седам на промаја, секад ќе лежам по 300 саати и ништо нема да ми биде, никад нема да го загреам столчето, никад нема да имам поголема оцена од 6ка, никад нема да скинам нови патики и никад нема да донесам некоја што нема да пере и да готви. ШУКУРАЦ!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom