Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Неможе повеќе од 6ка да извади, а знае колку коефициент имал Троицки против Багдатис на АТП Штутгарт пред 2 години. Дури и на гемови +/- коефициентите ги памти, само неќе да се брука ќе искочи ептен бубалица :D
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Шо бе машки шо скокале по бидермаер!? Шо е ваа дискриминација, ние да не сме наврнати, да не сме накапани.
ОК, некни ја се наместив таму во прв ред за да го наместам „другарот“ да го фати (најстар ни е, и ни е лекичко феминизиран, кој мој).
И го наместив, го фати бидермаерот. :zloo:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Јaк земјoтрес и глеaш нa телефoн ти ѕвoни мaјкa ти и викaш сеa ќе ме зaмaрa сo “гo oсетивте земјoтресoт” и тaкви рaбoти и се јaвувaш сo скиснaтaфaцa и слушaш “дa видиш кaкви пaтики сум ти виделa,ти ги сликaв сеa нa вибер сликите ќе ти ги прaтaм дa знaеш”

ЅВЕР ! :D

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Што е бре со денешниве деца? Одам по улица, поминуваат покрај мене, ги гледам и се чудам. Кај зборуваат само за компјутери и научни фантастики, кај се немирни и се однесуваат некултурно, па и на англиски зборат.
:вонзем:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.390
Мојот престој во Македонија so far...

Pros:
- дома ме третираат како кралица затоа што не ме гледаат секој ден. Сестра ми ме масира од глава до пети додека мајка ми ми носи јадење во кревет
- се изнајадов македонска храна и зеленчук со вкус
- се изнагледав со луѓе

Cons:
- се изнагледав со луѓе
- државата е тапа(како и сите останати)
- исто како и оваа така и секоја година се разболувам затоа што ми слабее имунитетот поради стрес и недоволно спиење
- турски серии, кич музика и канцер емисии
- на крај пак сите лути, и што сум ги сретнала и што не сум ги сретнала
- мајка ми нон стоп отекува да јадам, дури и после оброк. Отекувањето стана поинтензивно откако дозна дека сум анемична
- резултатот од вкусната храна е уште килограми. Да си се вратам дома и се ставам на режим и интензивен тренинг
- газолижачи, газолижачи насекаде!
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.697
Да не е емисијава на Вучиќ ќе паднам во депресија, денот ми станува поубав инстантно :icon_mrgr:

Играат две постари јатрви :icon_mrgr:
Едната објаснува зборови што завршуваат на БОЈ. И паѓа да го објасни плејбој.
И вика на другата, познато списание во кое жените се сликаат голи.
Али џабе, кога другава е глупа како таклабас.
Па и вика:
-Ај мори, Цане да не не го листаше на времето
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу работи може да ме извадат од такт ама оваа посебно... безнадежниот идиотизам...
Ништо не функционирало, се е со врски, цела држава 2-3ца ја поседувале, не можеш против нив.
Океј, не чинат работите, има врски, се е партиски, се е поделено. Се тоа стои, ама кој кур со безнадежноста. Као ништо не можеш да направиш. Епа ајде да легнам у кревет и да чекам да умрам ебате !
Од вакви размислувања попонижувачко нешто нема !
Прво ми е понижувачко од човечки аспект.
Никој, ама баш никој не може мене да ме поседува. Ја не сум ничија сопственост.
Друго, како правник не можам да прифатам кога ваквиве луѓе индиректно ми кажуваат дека сум потрошил 4 години од мојов живот на глупости, зошто на крајот ако е таква ситуацијата испаѓа дека на глупости сум се трудел ја.
И норамално коа ќе се спротивставиш на ваквото глупо и безнадежно, ако може и уопште да се нарече размислување, слушаш „цела држава ја украдоа, СЈО направија па пак ништо не им можат“.
И у тој момент не знаеш дали соговорникот да го убиеш или сам себе.
Ваквиве оценки за СЈО ми се хит моментално. Појма немаат од право, ама знаат дека СЈО не го бива.

И коа сум веќе кај ова, преку кур од тоа шо сите станаа правни експерти. Абе читнале некој закон и готово, они правото го измислиле. Сум имал контакт со луѓе што се дрзнуваат да даваат правни совети за многу деликатни прашања само зошто „они ги читале и ги прателе сите измени на законите“.
Ја никогаш себе си нема да се наречам правен експерт, а го студирам тоа, ама затоа секоја будала денес е експерт во правото.

Не ви се досади од ваквите понижувачки ставови ?
Како ќе се смени нешто коа сите прифатиле дека никогаш ништо не може да се смени ?
Кој ќе ја донесе промената тогаш ?
Некој од надвор ќе ни дојде ?
Го иам претходно ова зборено, не чинат овие, иди и гласај против нив на избори, а не тука да ми се курчиш дека ти као се знаеш и знаеш дека ти шо и да напраиш ништо немало да се смени. Ти тешки напраи нешто па после ќе видиме дали ќе се сменело нешто.

Ебаве паразитите ебаве. Ај ќе цмиздриме, ништо не било добро и ќе чекаме само од себе да се смени !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom