Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
And I don't care if I lose because my heroes did too
They shouted, 'Court should be adjourned because the jury are fools!
And the judge can't decipher his left from his right or his right from his wrong
And I will bite the hand that thieves, I will not turn the other cheek
This is no threat it is a promise I will keep
So what's the point pretending when we've seen behind the curtain and there's nothing much to see, oh yeah....
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Ејј Кајги уште една недела учиме па матура па роденден јеј топ
ама нели после треба да се седне и да се учи...знаењето е сила знаењето е моќ...матура да се помине Амин.

Сега ако добро си ги испланирам деновиве ќе ми биде многу кул,имам нешто ваков план до кој треба да се придржувам
Петок-да си купам фарба и да се исфарбам,да одам на кафе и да разгледам телефони,вечерта на собиранка вит мај дибејт мејтс
Сабота-да си купам телефон,да ги посетам пријателите на ул.Дренак и вечерта на журка екшли на брдеј парти,биче нам јако.
Недела-океј конечно да се наспијам ко човек и визитинг мај грендперентс ааа и ако е убаво времето мора да извозам 10-15км аа чек чек и да ја правам големата преселба која конечно пристигна
Понеделник-поклон да купам бре на матура сум...

Кајги после ова следува банкрот и евентуално моите да се откажат од мене...
Повеќе информации следната недела
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Какво лошо време е значи, секој гледа во тебе од корист, да те искористи, се се вреднува со пари, со моќ, голем дел од луѓево веќе немаат ни малку човечност во себе. Секој гледа за себе, како да придобие повеќе, како да зафркне некого, луѓево се изгубија самите себеси (како зомби се станати), се отиде у к*рац.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Ај на куров шо е ова стегам лајк 15 минути се процесира!

Извини ДК, не мислев на тебе да се истурам. :place:
Заврши колоквиумската, time to decompress.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.123
Поени од реакции
9.978
Па добро бе Драга, може ли да ми кажеш кој курац ја чеша Јелена Куропушиќ (пардон Жугиќ).
Па Лисистрата и е најлоша претстава во Комедија што нема ни к од комедија, и цело време ја лепи во четврток за студентите само да полни го џебот. Пошто онака курац би купил некој карти. Ако толку и е до стриптиз пред студенти, еве јас се пријавувам бесплатно нека се соблака пред мене ќе најдеме и термин ако треба, али нека ја тргне од театар таа глупост од претстава.
 
Ф

Флеш

Гостин
Драа К

Вау и Албанија се модернизира светско покрај цицлестите на Планета(Бугарија).
На секој левел во музиката буквално.Рита Ора,Дуа Липа и факин БонБон песна кој дури сеа ја слушнав и многу јака е:):):)
Јебем ти Македонија кој сеуште сме со главни ѕвезди ко Сузи Спасич,Миле Кузмич,Влатко Стефановског.:unsure:

ЈАКА ПЕСНА,МЕШАЈ МАЛА МЕШАЈ:love::love:

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Сите работи за кои сум викал „Леле кој ќе чека до тогаш“ стигнале.
Освен филмот за Broken Sword играта. ~10 години го чекам. И се уште нема ништо...
:place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom