Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.527
Поени од реакции
2.534
Паѓам у несвест од 30 степени макс температура колку што е овде, неможам да си замислам да се варам на повисока, Бог на помош на тие што мораат да поднесуваат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.640
Поени од реакции
16.732
Денес на ред е еден од најголемите синдроми кој постои кај просечен Балканец – кога е во прашање сообраќајот, паркирање. Имено неверојатна е таа опседнатост да се паркира колата пред газот, бидејќи нели ако паркира не дај Боже неколку метри подоле ке му падне круната од главата затоа што мора да пешачи. Мислиш мора да паркира во Свирипичино, а не неколку чекори да ги протегне нозете.

Еден дибек прееска затвори патот во една насока две-три минути пред една железара чекајќи луѓето да натоварат роба, при тоа не гледајќи дека сто метра подолу може да се паркира, а имаше и место за паркирање од левата страна, ама нели кој е идиот да оди толку далеку.

Кога сме кај затварање на траки, смрт ми е кога ке видам некој како пуштил четири жмигавца додека пазари во апотека/продавница/пекара. За ваквите само бугарски ќотек, да живеат во западните земји, курац мој ке застанувате така, ама ова е ебан Балкан и може да работи кој што сака секаде.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.045
Поени од реакции
36.101
ДК,

Искрено се надевам дека кога ќе остарам, нема да бидам досаден како некои од постарите луѓе.

Имам еден роднина, 60-тина години, мислам дека трезен не би можел да го слушам ни 2 минути, и таков е откако го паметам. Секогаш истите 2-3 муабети, само кукање и жалење како нема пари и немал среќа во животот, а го мрзи да живее :tapp:
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
706
Поени од реакции
2.156
На запад е бетер со тоа четири жмигавци да знаеш, посебно тука во Германија од овие баби и дедовци, држава на вампири и врколаци маме им ебам. Нити знаат да се паркираат, нити знаат да возат, се влечат како некои црева по улица и со кола, неможеш ни да ги поминеш ни да се паркираш. На паралелен паркинг зимаат место за двајца ама увек!
На 90% би им ги одземал возачките, се движат како Бајден а седнале во Мерцедеси од 100к евра.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.707
Поени од реакции
4.458
ДК

Што повеќе ми одминува животот се поубеден сум дека живееме во некоја симулација.

Не е можно одреден дел од луѓево до толку да се тупи секој ден истите тупи муабети да ги кажуваат, ама не варијација туку збор до збор исто па исто како навиени т.е популарно познати како НПЦ-ња.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.326
Поени од реакции
7.799
Се прашувам зошто Пивара Скопје поточно Скопско пиво ќе слави роденден во Струмица? Па пивото не се вика струмичко и не се произведува во Струмица?

Ова е исто како роденденот на Прилепска пивара да се славеше во Битола.
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.719
Поени од реакции
6.214
"we were watching Gator" - Melory Archer ХАХАХАХАХА!!
Автоматски споено мислење:

Пост на кој најмногу сум се изнасмеал овде беше некој лик кој се жалеше со жртва менталитет дека супериорно христијански сум се понашал над муслиманите, а сум зборел за доброта кон сите луѓе бла бла.
На таа тема еве ви малку Православно курчење за денес. Шетам низ трговски низ Цирих и сега врват некој арапски пар туристи. Мажот облечен во марки, стегнат, ролекс на рака (ew), брадата грозна стрижена ватевер. Шо рече една колешка Швајцарка овие не треба да се плашат ни од геј мажи, овие нејчи да ги бакни никој хаха, посебно не некој јуропеан енд геј. Коментаров падна по повод првенството во Фудбал. Даваат kiss cam во стадионот и камерманот регистрира млади луѓе кој можеби би биле пар и им дава можност да блеснат, да се бакнат. Но во кадрото испадна да ти било само друштво од девојки и овие германкиве се бакнаа. За реакција друштвото од момци до нив (валјда во моментот запознаени, едните беа со германски дресој другите со швајцарски) исто се бакнаа. Стадионот се поцепа од смеа. И ете ги Турците се јавуваат во коментари под видеото на нет. Одвратни европјани, секогаш геј. А германциве им врајчаат со коментари import the third world, become the third world. И друг им го зацепи на турците ептен, дека не треба да се плашат ич. Имено на видеото се бакнаја германец и швајцарец, турците не сака да ги бакни некој. Од тогаш па наваму ова е општа шала овде, вас не сака да ве бакни никој. хахаха
Енивејз, назад на тема, шета грозниов арап во марки и зад него сопругата му, цела завиена во партали, ни очите не и се гледаја јеботе. Ко вонземјани во оваа европска средина. Тоа не е се. Овчаров оди 3 метра напред, а овцава го следи 3 метра во чекор. ХАХАХАХА!!
Во меџувреме врви една цицлеста русокоса швајцарка, во доцни 30ти? или рани 40ти. Црн фустан од Роберто? Кавали на незе, цицките сончани напрчени, Буквално!! до облаци. They were huge key. На нога, сандалки од Том? Форд, поминимални од тие на мојата. буквално на едно ремче се држеше се. Бичи со кожната чанта низ трговски. Швајцарци зртат, ЈА зртам си мавам шамар некултурно е. Аххх, фала богу што сум на нивна страна и што за мене тоа е моето нормално, а не тоа на црната арапина. Колку треба да ти е мало курето, да ја напрајш женати подолу од гомно во јавност? Садо-Мазо одвратници.
Пост бетер од Светлана Ражнјатович кеј, за тој шо ги бранеше.
Секогаш че се понашам супериорно над нив. Злото нема да победи, пошто добрината е супериорна сама по себе. А супериорниот секогаш победува. Горчи знам.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.873
Поени од реакции
18.574
Не се они криви - може не им се дешаваат нови работи... Затоа некогаш е најубаво да си преќутиш отколку да кажеш било што.

Драга Кајгана, втор ден како нема струја, 15 минути бура искорна све, почнувајќи од далноводи па се до дрва и сфаќаш дека некогаш само бура ќе те натера да излезеш на вечера со свеќи на тераса у 10 навечер. :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.517
Поени од реакции
38.264
Џабе ви е дипломата од УКИМ по маркетинг, џабе ви се завршените академии на Брејнстер за Digital Marketing, џабе ви се сите курсеви на Udemy, кога столарија Станишиќ ве истресе со се гаќи на ТикТок. Фирма составена од обични мајстори и жената на газдата што работи во администрација ви се измоча на сите помодарски дипломчиња кои ви се пишани во ЦВ и објавени на Линкдин.
 
Член од
14 јули 2024
Мислења
105
Поени од реакции
176
Македонците во едно видео.
Белгија,Конго,Кина.
Турција,Македонија,ЕУ.
Стари прошле,нови дошле.
Истиот народ ѓубре остана.
Ништо не се мењава, народот е расипан.

 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.586
Поени од реакции
9.999
Ај ама се вадам од такт :mad::mad::mad::busi:
Ги гледам овие рекламиве со разно разно гелови против вкочанетост на зглобовите, па како ретардирано глумат, офффкаат, едвај стануваат тие луѓето од рекламата..ајјј, офф, туф, па криват муцките као демек болна фаца да ни прикажат.....
Абе ми иде да одам да ги најдам и да ги истресам од гаки, да ги прекршам..па ај после нек се мачкаат со гелот и да видам дал ке станат.
Упм:pistoldz:
Не ме чачкајте денес....тепам се околу мене:duel:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.959
Поени од реакции
36.739
Кајг,
пироманството е ментална болест, пироманот ужива во потпалување на околината со оган, се возбудува од пламенот, емотивно доживува нирвана на опустошеност на туѓа имовина и воопшто не мислејќи за последиците, би требало да има казнување онака колку штета толку затвор, ако потпалената и изгорена шума и' треба најмалку 50 годиниза да се обнови, толку треба да му биде и казна затвор „50 години“, па ќе видиме ако ќе има потпалувачи!

Piromania-TAG.jpg

...намерното палење на стрвништа, ниви, било шшто да биде онака со контрола на државата која би била присутна при тој чин или пак самата држава да го стручно потпали тоа место за кое треба да речеме земјоделецота да очекува обновена почва за следно сеење!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom