Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.434
Поени од реакции
2.420
IMG_20240720_083536.jpg
Драа,
Чајче на тераса, свежичко е, наметната со џемперче, свеж кислород и природа, милина, нема поубаво.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.428
Не сум алкохоличар ама не можам повеќе од ден и пол, а да не испијам чашка.

- просечен консумер на алкохолни производи
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.204
Моментално сум во животна фаза каде пробувам да ѕирнам во другата димензија за да видам дали сум доживотно проколнат или сум дебело благословен..Патот е тој само зависи од која страна го гледаш..Велат се е до психата..а дали е..кој да ти каже потврдно а да не му е погрешен одговорот..
 

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.672
Поени од реакции
6.145
Животов во последниве години беше, чекорење низ торта.
Не можам ни да опишам колку сум благодарен. Имам чувство дека само еден е на моја страна. Онај најголемиот.
Но, јас одамна кренав раце од себе. Ни сам незнам под кој прилики и неприлики сум овде каде што сум. Но онај ентузијазм кој го имав до 17ет или 18ет го нема. Со ѕвездички се сеќавам на детето што сум бил. Но и на моментот кога баш реков сеедно. Веќе изгубив тоа што ми значеше најмногу во животот. На 20ет години. Затоа, не ми е јасно како до овде. Јас одамна не пробувам повеќе.
Сепак, фала му на Архитектот на просторот за сево ова последниве години. Посебно, за неколкуте извонредни луѓе кои ги запознав. Тие ме импресионираа, повеќе од другото.
Фала му и за сето зло и несреќа таму пред 20ет. Јас сеуште не пробувам натака. Хаха, тогаш заврши секој обид за подобро. Добра ноќ ќеј.
#ЗАСЕКОГАШ#МАЈКИН#СИН
Автоматски споено мислење:

За сите мајкини синој! и ќерки таму некаде низ светот.
MY MOTHER always told me that I'd make it.
So I've made it.

 
Последно уредено:
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.534
Поени од реакции
6.039
Легендата вели дека некогаш и некаде имало подосаден форумџија од Византиецот...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.546
Поени од реакции
28.968
Што сакајте зборујте за Византиецот, ама досаден не е.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.736
Поени од реакции
8.780
Дијалектика.......за да ти е досаден треба да земеш да го читаш а ако нешто ти е досадно не го ни читаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom