Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
30 ноември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
189
Кајганџии, имаме ли некој вработен во леорон? Сакам да го опитам за вработување.

Патем, од што ми искача оваа рекламава за вибраторов, кој никогаш не е уморен, ми иде и јас да си купам еден. Таман и двајцата не гледаме фудбал, и ќе си имаме занимација.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.580
Поени од реакции
16.478
Драга,

Доаѓа едно девојче кај мене на работа, има околу дваесетина години и еднаш ми донесе колачи. Се зезавме со колегата дека и се допаѓам. Ми донесе уште еднаш. Вчера исто дојде, па морам да ги пофалам колачите, иако рака на срце навистина се врвни. Ми вика донесов да ги пробаш, колегите на факултет не сакаат да ги пробаат.

Хххххк, пу бе, ја на дегустатор ли ти личам ма? Точно оние жени од Албанија да купам, од што нема да се вљуби во мене, после два дена ке побегне. Ти ебам животот, празна пивска гајбо.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.097
Поени од реакции
9.735
ДК

Понекогаш се прашувам дали животот мене ме бутка или јас животот го буткам!?
Таман се е убаво, мирно, влагам у нирвана состојба и опаааааа..бум трес...кога ќе ми влепи еден нокаут од нигде никаде, десет билдери не можат да ме кренат.
Шашава работа :(
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.744
Еве зошто викаат дека жените се создадени во пеколот, лично од ѓаволот :чда:


Познато е дека "the mouth of God is the mind of man" - prophet Samuel!

Според тоа следува дека " the mouth of Satan is the.......
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.652
Поени од реакции
23.687
Драга,

јас постот на @Sussaro за некоја очајна мајка на Исланд со македонско потекло го читав со гласот на @Johnny B.
Што знам многу подлабоко значење има со неговиот глас, башка Морган Фриман е црнец а мрзам црнци.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.655
Поени од реакции
6.110
Да се собериме, тие шо сме за да се собериме и да ја клонираме Естер Гарел. За секој по една.
Можиме и Марион Котилард да ја клонираме. Цел континент со такви пичкишта че го населиме и секој си товари по една на рамо, па владеј мир едно 10 милениуми на континентот.

Дежа Венис. Ова ко во Венеција ти иди. Утоп.

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.325
Поени од реакции
36.911
Ти видам ли суканици, репче, man bun ака кромидарка или секаква друга изведба на косата која не е доликува на едно машко, губам секаква почит према тебе.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.394
Поени од реакции
35.935
Кајг,
дали Наум Бумбароски од Ресен со само 15 години ќе биде новиот вокал со препознатлив глас на Македонија, останува да видиме.

Image_1717185635.jpg Image_1717185658.jpg Image_1717185869.jpg

...ги има сите предиспозиции за успех, убава боја на глас, силина на високи ноти, со осет за ритам и широк дијапазон на гласот, скромен и посебно убав дечко кој допрва ќе се надгради и како вокал и како појава.
...треба некој да го земе музички да работи со него и мислам дека барем приближно ќе биде новиот Тоше Проески.
... Наум, само напред имаш голем потенцијал! :bravobe:
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.255
Поени од реакции
6.694
Kajgi,
Utre rano sabalje so prvi petli na Pat :motorce:!
Ce bidi Ludnica 60000 posetiteli na Racino Rocks festival.
Glavna Zvezda pokraj drugite Metalika a jas vo privi red :zver:. Jebiga 460€ za dve karti:cool:


Samo gospod da ni se smilosti i da ne vrni!

Se citame v. Nedela, sega na spienje
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.429
Поени од реакции
1.993
Tyler Durden, шо ти требаше да го постираш клипот од германците шо пеат "Auslander raus" врз песнана од Д' Агостино цццццц, сеа цел ден ја пеам.

Туку у Ван Гог кафичон кај парк седнуем вчера, точено Скопско 170 денара. Добро вас ви дише глаата или шо е проблемот. Све е ова озрачено тука.

Утре па у парк на дешавкана којзнае колку пари ќе биде еден Хајнекен. Уште ако тепа Реал, оф оф... Кошмар. Али ај ќе пробам да бидам пристоен меѓу сите тие мадридисти. Може да се појавам у дрес од Атлетик додуша.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom