Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.047
Драа

Ја па моментално сам на сфадбу,срце е моја виолона рока моментално.
Абе а приметиле ли сте дека у недељу само сељаци праиф сфадбу.Да су живи и здрави.

Него прееска играф ги тија пајдушки мајдушки,брзи како гоа транз,разиграле се снајке како луди,још па боси,тресеф цицке,абе како ги научиф бе тија натам наам ора,како не ги заплеткаф ноге како кфики.
Дај ми астрофизику,фузију,микрокосмос да дискутирамо,оро не ми давај да играм.
Три чисти неам.

Стефане и ти си рипнаја у тафче.
Сфе најубаво брат.
 
Последно уредено:

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.522
Поени од реакции
11.375
Кога станува збор за свадби, како човек што мрази свадби и такви срања (а ќе морам да одам летово) секогаш ми текнува на еден класик од братот @Del Boy што и ден денес се газам од смеа :pos:



IMG_20240602_210836.jpg



Just for the record, што се случи понатаму? :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.120
Поени од реакции
12.847
Му даваш 500 денари на конобарот на свадба и лета околу тебе цела вечер.
Пратете ме за повеќе life hacks :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.205
Поени од реакции
12.573
Свадбата е квалитетна само ако е на навистина близок роднина, или уште подобро - близок другар/ка. Свадби на 4ти братучеди шо се немате у живот видено, но мораш да идеш заради дипломатски односи, се катастрофа. Ни можеш да се опуштиш, ни да играш, оти никој не знаеш и ти изгледа како рандом собир со музика.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.226
Поени од реакции
37.768
@Johnny B се деси комедија од епски размери, права телевиза пресента. :pos: :pos:

У кратки црти почна корона, свадбата се одложуваше 2 лета али сепак одлучија да не губат време и да живеат заедно. Невестулето си го покажа правите заби и трошеше многу пари на онлајн шопинг, 2 години траеше тортурата беше јака оти со мама и тато во Германија а зетот од село го извадија. На крај се оставија кога оваа купи Луи Витон ташна од 600 евра. И фамилии се пцуеја по телефони.

Најјако беше шо кумот си даде оставка од работа и од станот со намера после свадбата да оди кај нив во нивното место, и на крај заглавив скоро цела година во Македонија додека остварив пак контакти за да се вратам на западот.:pos::pos::pos:
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.969
Ми се сере ко ќе ми каже некој - абе таков сум ја, без влакна на јазик. Обично доаѓа од луѓе со најдлакави уши.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
874
Поени од реакции
886
Драга,
Се ближи еден крај на еден пат што го почнав, ама ќе биде нецелосен. Уморен сум веќе од сите настани кои ми се случија, сите трауми кои што ги преживеав низ животот и од болеста која ме напаѓа.
Барам светлина низ животот, Бог ме чека сигурно да одам само по него и да го откривам повеќе него, ама од пишаното неможам да избегам никако и од маките кои што ги живеам. До кога ли ќе се мачам вака, ме измачува нешто од внатре ме јаде, како да сака и душата да ми ја земе? Болка имам на телото и болка неизлечлива на душава.
Сакам позитивни мисли да слушам, да ме храбри некој да продолжам со животот, да направам добро дело на некого да му помогнам, да не ми се во глава парите кои што не учат да го сакаме материјалот, а не човекот што е сосема грешно. Плачам за радост да најдам во секого, да е расположен и покрај секоја една бура има сонце кое што ќе не огрее пак и ќе ни го врати сјајот во очите.
Кратко е времето кога господ ќе дојде на земјата, па луѓе сакајте се повеќе, ширете љубов, не знам уште колку ќе живеам, сакам да се сакате себеси прво и другите за да оставете нешто за после ко ќе појдете во рајот да живеете радосно со оние што ги сакате и со Бога.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.155
Поени од реакции
36.926
Кајг,
што чурук народ сме, да на поставена на ФБ црно бела фотографија на нашата пеачка на народна (фолклорна) песна Анка Гиева, спомнувајќи ја нејзината убавина во младоста и македонска песна, веднаш се почнало со коментари на сочуство,

slika-anka-gieva-macedonian-folklore-classics_slika_M_325814481.jpg 444952202_10230816183129336_8119891477969737132_n.jpg

...две особи искоментирале дека жената е здрава права и жива, а бее нема везааа кој ги чита, си продолжиле луѓето со давање сочуство, „добра била“, „убава била“, „комшивка била“, „македонски амбасадор на песна била“, „вечна и слава“, „нека почива во мир“, за да на крај се јави и нејзиниот син со коментар укажувајќи дека мајка му е жива и дека не е во ред вакви дезинформации и се молат дотичните коментари да се избришат,

...што мислите ги избришале? ма јок, кој ги чита, па и нејзиниот син што напишал, си продолжиле со гифови со црни ружи и свеќи и жални коментари за сочуство, ја умреле жената предвреме! :facepalm:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.956
Поени од реакции
10.974
Остај ти тоа, на еден школски кој почина пред 2 години фб му е активен, луѓе уште му честитаат роденден. Па поморбидна работа нема.

Заборавив да го избришам од пријатели бидејќи не сакам такви работи да читам и ми иде со ред сите да ги пцујам кои така честитаат, па споменот за детето ќе го нарушам пошто навистина беше во ред човек ама осет малку бе.

Морони.
Честита роденден, без да знае дали човекот воопшто и постои веќе на овој свет, а пола ѕид му беше исполнет со пораки со сочуство кога почина (шо и то само по себе е кретенизам). :boksix: :boksix:
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
141
Поени од реакции
189
Се замолува дечкото од погоре, кој е против папучи, да не цепи влакна.

Драга кајгана, на фб пост, патување за Острог, народ коментира Амин. Шта речи, коју поруку послати.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.603
Поени од реакции
7.205
Kajgi,
Konecno najdov vreme da ti prenesam impressi od Metallica Koncerot (Festivalot) vo Sabotata!
Si pominav preubavo, klasa Koncert,Samo 12 Saati na noze.
Prv red pred bina. Da ti pee Metallica na Uvce e bash zadovolstvo shto mozhebi nikogash povejche ce nemam prilika da go imam.



Neue Bitmap.jpg

Metallica.jpg


Metallica 1.jpg


Metallica 2.jpg
 
Последно уредено:

Лаик

Фираун
Член од
4 август 2018
Мислења
1.482
Поени од реакции
3.218
Голем к*р металика пееле или оние рајмштајн..Никој и ништо живо веќе не ме импресионира што гази по земјата..Биле ѕвезди како да не..Може само онака да ги слушнам на 5 мин. и кој ги врти..Животот иде понатаму..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom