Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.051
Хронос е грчки бог на време. Мајка му е Џаја(Gaia) a син му Хаос.
Мене ми е овај една од нај "ежење јајца да ти набобреф како баскет или кожа на тазе одерену и варену кокошку", трака.
Слушајте гу целу.
Мистери оф тајммммммм.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.720
Поени од реакции
5.671
И младоста поминува... за час.
Прекрасни случки, но спомените бледнеат,
кога нема со кого да ги споделиш.
Она што беше веќе не може да се промени.
Сè што ние сме, произлегува од нашите мисли.
...
Размислувања за младоста од гледна точка на староста.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.708
Поени од реакции
9.504
Точак е царска работа, еве на пример сега во кафана сум со точак, ќе си фатам некоја ракија со салата, па кебапи со пиво и помфрит, но не е се до точакот, има нешто и до топлото време.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
:D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.817
Поени од реакции
10.052
Пројде долго очекуваниот одмор, мислев ке наполнам батерии за да издржам колку толку од тешките турбуленции на работа, но сега, откако се вратив, се чувствувам ко да не сум била, само потемнетиот тен ми е доказ дека не сум сонувала.....
Колку брзо се трошат батериите во Мк :(:(:(
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
249
Поени од реакции
743
Гледам се собираат донации за некои пациенти за лекување ваму, таму онаму. Суми од 20, 50, 100 илјади евра. Броеви за донации хуманитарни концерти тоа е се во ред. Она што ме мачи е зошто тие операции се толку скапи? Некој доктор ќе ми рече ако си спремен направи го и ти истото за поефтино и ќе е во право бидеќи не сум спремен и не можам да го направам ама пак зошто некој наплатува огромни суми за спасување човечки живот? Јас не би можел да спијам ако знам дека за X личност не се собрале доволно средства и не сум се ни нафатил да ја извршам операцијата и тој умрел.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.252
Поени од реакции
37.015

Кајг,
кога се очекува нешто, а се добива сосема спротивно, дали тоа би требало да биде разочарување или само уште една смешна ситуација, јас би ова второто!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom