Драга Кајгана (виртуелен дневник)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.051
Еи Даркер ипол
Како ти се чита ник на кирилицу? Објасни сс апостроф сс интерпункицски сс сфе.
Фала.

И ја сакам да дуфка у лето. Ама не како овија д'нови. Ладно еј.
Абе онај антипатична е крива. Глобално антипатична.
Шфеѓанка Грета. Од како се бори за климу,не видесмо асално годишно време, снег не видесмо како порано.
Тежак малер.
Кој би гу цунаја туј у тј ладан бел образ.
Хаха
: D
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.494
Поени од реакции
2.154
Знам дека не смее цитирање/тагнување и сл. тука на главен канал на мИРЦ :D ал јбг сеа нека бришат модераторите.
Чудовиштето односно ентитетот на Лавкрафт се чита К'тулу.
Патем не знам зашо ти се жалат цело време за дијалектот, мене ми е омилен.
Туку ич не ми е јасно зашо не купив карта за Metal Days. Супер ќе легнеше. И да не ми го одобрат одморот ќе им кажев ко у мемено "well you're gonna be short staffed" и готово.
 

Лаик

Фираун
Член од
4 август 2018
Мислења
1.489
Поени од реакции
3.227
Д.К.
До сега два пати ми се случува на фејс ,,некој да ми ја прифати понудата за пријателство” а нема шанса да сум му понудил..Некој пробува да направи мајмун од мене (човек кој е со самоконтрола,кој не верува во случајности..кој владее со себе) по ,,насилен” пат и да ме убеди дека сум близок роднина со него..Дали оваа срањево АИ умешала прсти или некој пробува да ми ја креира свеста на негов начин сеуште не знам..не го барам одговорот не ми се губи време на глупости,чекам тој да ми дојде ,,на нозе”..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.252
Поени од реакции
37.016
Кајг,
тоа што пишува Лаик, ФБ без прашање си зема за право да прави разни промени, измени, како и праќање на покана за пријателство штом се има најмалку тројца заеднички пријатели, тоа наместено автоматски, па не треба да не’ изненади да во тек на денот сме испратиле по стотина покани за пријателство на рандом непознати луѓе, а ние благе везе немаме.
...дополнително ако самите исклучиме некои спонзорирани политички информации кои навистина се досадни, чести, за некоја минутка доаѓа веднаш порака, зошто тоа го правиме, зарем не не’ интересира што ќе се случи на тој план... итн, :toe:
 
Член од
11 март 2023
Мислења
1.450
Поени од реакции
1.881
Кајг, за некого злато вредиш! Не за друго, повеќето (тажачи) овде:

1_E7ol8TKPCkL-VwC4Hy4ZVQ.jpg
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.320
Поени од реакции
11.066
Колку е само сурова таа пуста трка со времето. Не можеш да ја добиеш бидејќи времето минува, и брзо поминува, и додека трепнеш на почетокот му дошол крај. И затоа младоста треба да се искористи, да излегуваш, да се дружиш, да создаваш нови пријателства, да го освојуваш светот, да собираш искуства. Колку и да си интровертна личност убаво е да излезеш надвор од твојата комфорна зона и да создаваш спомени на кои ќе се повикуваш подоцна во животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom