Драга Кајгана (виртуелен дневник)

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.967
Јагоде за ЕКВ се Пинк Флојд.

Него кога ќе видам ЕКВ како тепаат на некои избори за најдобра песна или најдобар екс ју бенд, посебен пролив ме фаќа.
ОК бенд, толку, смалување доживљај.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
https://novamakedonija.com.mk/zivot/magazin/nauchnicite-ozhiveaja-kletki-na-mrtva-svinja/
ДК....ако мисливлевте дека короната, 3та светска војна или роботскта апокалипса е најлошо што може да се деси...сега подгответесе за зомбиња...како луѓево упсеваат да дотурат бензин на пожарот е над мене.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.838
Кајг,
види ти ваму, колку паметно куче,
... после добивање на заслуженото демек човекот се смилува дека е повредено, тоа си продолжи најнормално без да куца со „повредена нога“ и тоа во ризична зона на пат! :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
For the record, Бјело дугме е своевремено "режимски бенд" и проект, заедно со Лепа Брена. Арно што легенда како Бебек не си дозволи да го потроши талентот во таква какофонија.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.634
Освен „симфонијата“ Sve ce to mila moja..., уште и ова:


Ја обожавам песнава! И сто пати на ден да ја слушам мислам дека никогаш нема да ми здосади.

А инаку: Тифа ја има Липе цвату, да, ама на тоа едно единствено негово албумче има и ОК песнички: Jer kad ostaris и Da te bogdo ne volim, на пример. Исламовиќ е комплетно шунд!
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Нишо посебно чекам 25 ноември црн петок или black friday да дојде за да си ја купам омилената игра на попуст ти арна иначе?
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Кога сме веќе кај старите бендови во едно интервју Тифа вика дека се заебавал во песните,на Ален "му чепнав малку од интервјуто" ми делува како само пари да го интересираат и не живее живот на рокер кој многумина го доживуваат као таков тип а исто на едно интервју Дино Мерлин изјави дека неговите песни се фикција...Епа кога го знам сето тоа што сум го слушнал лично од нив на мене веќе не можат "да ми продаваат емоција" кој ги ебе...:coffee:
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Духовниот барал емоција кај Дино Мерлин :D и Тифа, ама после созреал и сфатил дека се фејк.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
^
Барем те насмеав троа..и во твојот мрачен живот влезе насмевка..:coffee:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom