Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Византиецот

NO! you ass.
Член од
14 март 2021
Мислења
2.782
Поени од реакции
6.330
кеј,

ми се гледа Giant | 1956, со Елизабет Тејлор, ама ни за тоа немам време. Фак. Шит. Фак.
толку е постот.
Марија и Исус не се предмет на дебата овој пат, :( имаат доволно проблеми и луѓе за штитење.
Автоматски споено мислење:


толку е постот.
или сепак не

Ко седев Македонија барем Самсон и Дилајла со Хеди Лемар - за случките во древното царство на Даниел, можев да гледам ко чоек, торентирани, фино, културно, господин, човек. Душа полна убавини и до некаде интриги. Сега ништо.
Опкружен со луѓе изгорени да се ебаат со Македонец, кротко ставени на игнор.
 
Последно уредено:
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Последно уредено:
Член од
15 април 2019
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.563
draga kajgana hristos voskrese sreken praznik
ps:jajcinja
 

Attachments

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.417
Поени од реакции
29.981
Седам и размислувам.
Пандемија па војна, па изгледа пак можеби нова пандемија, итн
Бродовите во Шангај сеуште се закотвени, кинезите не ги пуштаат да си заминат.
Шангај е сеуште во строг локдаун.
Кина сега ја има некако речиси истата слика што ја гледавме во декември 2019та

Кина? Онаа гадна Кина од каде што ни долета оваа гадотија од вирус, не од лабараторија де, од лилјакот во прашумите било. Утре сабајле.

Него сегашнава ситуација таму, дали ќе се преслика ширум светот? Што па да не.
Можеби се работи за нова сериозна мутација, а што па да не речеме, можеби имаат пуштено потполно нов вештачки вирус џоа "залутан" од некоја лабараторија таму. Но не, ќе се каже дека повторно од некоја прашума е, сточен пазар или што ти знам што.
Ајде, ќе видиме за некој месец што ќе се случува низ светот.
Дали е на повидок пандемиска епизода ДВА? Воопшто не би ме зачудило или изненадило, напротив баш така ми мириса.

Па демек така "случајно" е и ситуацијата во Украина. Не. Не постојат случајности. Барем јас не верувам во случајности.
Кога ќе си го поставам прашањето, до каде ли ќе оди ова лудило во светот? Немам одговор. Едноставно си велам, игри без граници.
Кој страда? Човештвото.
Страдаат обичните смртници, додека одредени велесили профитираат на сметка не сето тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.201
Поени од реакции
36.973

Кајг,

Христос Воскресе!
...нека ти е за многу години форумов, здравје и среќа со се нас ченовите!


П.С.
...никогаш нема да им го заборавам и никогаш нема им опростам на владата на чело со ЗЗаев и министрите ВенкоФ и ОливерС што само нас, не затворија пет дена за Велигден во име на пандемијата!
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
3.242
Поени од реакции
12.683
Туцање е најбитна ооперација уу овој празник и причињава големо задоволство. Особено кај помладите.. али со јајца се туцат и постари ...ево земи да демонстрисаме глеј сеа се удират така што само со јајцето... Т'к !! ето ... и тој шо че му остане цело јајцето он је победник и он иде ДАЉЕ... исто ми се свиџа и то..ааа забораив има некои мангупи шо са со дрвени јајца шо ударат и може да направат пуздер, меџутим то ние ги познаваме и ондак ово...исто ми се свиџа то што многу млади се збират вака се скупљат пред црквите исто... меџутим...го мават попот со јајца.. а то уопште не е лепо..
И на крај нормално ко че ви кажат Христос Воскресе вие треба да кажете фала такоџе.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.425
Поени од реакции
35.818
Драга,

Направиле Фанта со вкус на сируп за кашлање. Па дури и хаштаг #WhatTheFanta измислиле. Јас одма ја погодив! :D
WTF-3-500ml-Wet-Render-WEB.jpg
Поодвратно нешто што сум ставил в уста беше само плавото Синалко со вкус на тракторска гума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom