Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Абе жив циркус се едни форумски ликови со сто профила, тешки ретарди, кои се жалат како не можеле да ја читаат Топлата, како дури и во сон им доаѓала, не им чинела..па дури имаше еден глупак кој посакува да оќорави(нек си вади очи, кој го ебе) само да не читал нејзини постови...свашта...А. а од друга страна 24 часа ја демнат таа иста Топла, за да на секој нејзин пост стават тажно смајли...
Ма што сакаат нека прават кога немаат огчигледно попаметна работа.:D
Кучињата лајат, Топлата си врви :jeeee:
 
D

dobramuzika

Гостин
турско си е турско, какци црни еспреса, макијата.

као и да е, секогаш ме пука анксиозност пред да одам втора смена на работа, ама затоа тука е румот за да ми го олесни тоа.

сакам да патувам со автобус, макар и тоа патување траело 15 минути (обично до работа), седнат на последните седишта, со музика како оваа пуштена на слушалки.

 
Член од
10 јануари 2022
Мислења
231
Поени од реакции
436
Screenshot_20220128-152453_Facebook.jpg

Мислете му ја сега ако излези некоја вистинска пандемија од мајмуните, ќе се ебаваме по улици.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
239
Поени од реакции
905
Денеска потврдата за данок на доход ми излезе како одлична можност да запознаам еден куп луѓе во УЈП Прилеп. Влегов и се упатив директно на 3 кат пошто натаму ме носеше стрелката УЈП дирекција. Таму влегов и го запознав инспекторот, кој ми рече дека не сум за таму, како можело да не сум знаел каде треба да одам, типичен кмет однесување. Слегов долу, испикан во ходникот имаше еден шалтер архива и тука прашав. Тука дознав дека Благојче бил задолжен за потврдите ама имал земено излезница, така ми кажа Иван. Потоа Иван ме упати кај Сузе на 2-ти кат. Сузе ми кажа дека не била запозната, да прашам во соседната соба. Тука батето ја прочита, имаше нешто бројки пред него, изгледаше сериозно, ме упати долу на први кат, десно во ходникот и на крајот лево во белата соба. Влегов таму, особата со број 1 да ја наречеме ја читна и ми речи не знам за шо е ова, али колешката со црвена коса и во 50-ти години ја виде и конечно ми кажа дека нештото си останува за мене, електронски било од 2018, немало потреба да носам такво нешто. Замисли да работиш високоплатена работа и да даваш еден куп пари на даноци за особиве... дури се возев низ ходниците пред очи ми излегуваше мемето со србендата глуп, шо го заебаваат и дркаат по 10 шалтери за извод не постар од 6 месеци.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Децава дома го допреа дното. Почнаа да гледаат некои емигрирани српски цигани од Алексинац у Америка. Малиот се вика Зидан и му праат роденден и од тортата вади 100ки долари у фолија. Ни на Костурица не би му текнало.


Еве…ќе ги запалам жими се.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.077
Поени од реакции
21.961
Драга,

една моја компањонка ми се жали дека брзо свршувала. И викам шо се секираш и ја брзо свршувам, сега ќе можеш да се фалиш пред другарките дека истовремено постигнуваме оргазам. Ќе си мислат дека ебам со саати.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Јас и моја фамилија сите болни од Ковид, кај мене на кат уште една фамилија исто сите болни од Ковид, колеги де, дури и ист ден симптоми сме развиле.

Ние дома сите вакцинирани со две дози Астра + бустер Фајзер, тие невакцинирани против Ковид.
И прееска така муабетевме низ ходникот по влечки, да размрдаме нозе малку, си разменувавме искуства, малце и заеднички го сеевме вирусов на катов, но дувка промаја така да нема гајле за другите здрави соседи.

Горе-доле истите симптоми и ние и тие, ден за ден. И сега, ајде оди најди НЗС.
Тие исто потврдени со ПЦР, со типични симптоми на Омикрон, ние исто потврдени со ПЦР, со типични симптоми на Омикрон. Значи имаме исто ѓубре во нас.

Тоа ти се вика -Нека иде у три лепе и наука и се по список поврзано со овој вирус.
 
D

dobramuzika

Гостин
не чичко, комшија, пријател чие име започнува со буквата м, не сите си одат од државава затоа што не функционира системот, туку некои си одат и за курч, некои затоа што си имаат набиено пороци (беспотребни) од курч, затоа што не им се живее скромно, едноставно, ќе ми извиниш, ама со тој порок што си го имаш набиено на тие години дома денар не внесуваш, не е ни чудо што да не речам не те ни сакаат дома, затоа не паметувај многу, терај си го денот и размислувај дека си можел поинаку, ама тој порок, јбг.

горе, да ви се намочам на тоа горе.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Читав една статија за Меси дека ако Барса не му платила хормонска терапија кога бил копиљ, ќе бил аргентинскиот Коксал Баба. Ко ќе ги споредам и си личат. Што ти е среќа у живот у пичку матер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom