Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.521
Поени од реакции
34.662
Кајг,
ги слушам како укажуваат дека имало корупција во високото образование, ама студентите „се криви“ зашто не ја пријавувале, па се прашувам сироти студенти каде да ја пријават корупцијата, кога тие што им дозволиле да бидат корупирани истите се корумпирани, а и местото каде можат да пријават работаат корумпирани, а ќе ги осудат и прогласат за невини пак корумпирани, ова на ТВ колку да кажат нешто дека се случува и да ни го дрмат IQто !
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.825
Поени од реакции
5.934
Драга,

Нема маж што нема бар 2 пара омилени гаќи, излитени, скинати, со дупчиња тука и таму, купени од времето на дедо Ное, и иако има уште 20 пара нови, се тие старите ги носи.
Е денес земав, сите такви омилени пара гаќи ги исфрлав и решив дека ќе носам само од новите.
Ова беше поголема промена од жена кога ќе реши да крати коса.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Споделуваат објави од евн лажни профили да ја намалеле цената на струјата, споделуваат објави за тенди бесплатни, споделуваат макпетрол лажни профили да добијаат една канта бензин без пари, се уфрлаат во коментари на чупе шо прочитало 400 книги во една година и го критикуваат дека го занемарила семејството... и после се чудат оти особи како муртино или даскалот се на власт. Се надевам ќе се иселат комплет со се партали во Германија и дека германците ќе му овозможат добар курс за интеграција, да ги вклопат малку во 2022 година.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.831
Поени од реакции
7.553
ДК,

последно што ми текнува пред 15тина мин е дека сакав нешто интересно да пишам, ама додека прелистував низ другиве табови заборавив скроз што.

Рибите можат вода да ми пијат.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Фалбаџии -лоша особина нели?
Што претставува еден фалбаџија? За некого тие се од почеток безвредни, но други реагираат поинаку. Оние други би ги нарекол по "неискусни" сеуште во животот. Секој длабоко во себе знае дека фалењето е знак за патетична скриена слабост. Многумина јасно и чисто гледаат преку маската на фалбаџијата, па зарем не е помудро човек да се воздржи од самофалбата?

Кај тие личности кои се фалат односно се самоиздигнуваат, секако дека пред самите себе се во право. Ќе речат ама вистина е! Фактот што некој се чуствува присилен на некој начин да ги истакне своите способности, јасно навестува дека истиот и не е толку способен.
Едноставно. Зарем Бог треба да каже еееееј чујте и почујте, јас сум Бог. Секако дека не.

А дали искреноста и скромноста би не натерала да се свртиме кон сопствените пропусти и грешки? Кои патем апсолутно сите од прв до последен ги имаме. Но фалбаџиите не размислуваат така.
Емерсон напишал "Секој човек со кој ќе се запознаам, на некој начин е понадмоќен од мене, затоа што од секого научувам по нешто".
Затоа попаметно би било човек да внимава неговата сила да не стане негова слабост.
 
Член од
15 јуни 2020
Мислења
240
Поени од реакции
905
Уште се чудам како службеничката во СВР Прилеп, денес, при вадење на патна исправа, на прашањето во која просторија да се обратам за сликање, ми одговори соба 36, а собите во ходникот во кој се врши сликањето и останатите бирократски процедури почнуваа од 49 до 55...
Дали госпожата суптилно ме покани на интеркурс?
Дали госпожата културно проба да ме одеби да не досадувам?
Дали госпожата мислеше дека ова е хогвартс и дека треба да се залетам во некој sид со количка?
Во наредните сат и половина, и вие и јас имаме право да ја знаеме вистината, затоа останете со нас- ваш Васко Ефтов
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
99.9999999999999999 % од тие што го користат бугарското “обаче” кога нешто се праат паметни, мислат дека тоа е нешто како, брат, друже и слично. Е тие би ги удрил со тупото од секирата по потиљак за вечнаја памјат.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
За генерација шо со стројници му “местеа” мажи или жени некако многу самоуверено коментираат за дејтинг-лајфот на младиве
 
Ф

Флеш

Гостин
Драа кајгана ....

Се осеќам моментално ко Билјана Ванковска ....Собираш лајкови,мислиш ,готово председник те сакаат да бидеш ....сеа мене, Сите ми лајкуваат на Кајгана Сонг Контест,а на крај пак само два гласа :cenzura::notworthy:

Иначе , уше чекам ДенаМ да ми одговори на поканата . Ја поканив на кафе ,ама не ми возврати . Ок,да не сака ,ама би било фер да ми пише ,благодарам ама ќе скокнам . Барем за атер да се рече,почитува покана . :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom