Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Легендата вика дека постои циган што не снимил тикток видео со боливудска глума каде пет ликови "чепкаат" некоја девојка, а тој доаѓа, замавнува и сите петмина паѓаат на земја додека во позадина оди некоја ЛЕ ЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕ песна
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.423
Поени од реакции
3.127
Д.К.
1. Во некои фирми вредниот работник го наградуваат со многу РАБОТА...
2.Од сите знаци кои Господ ми ги прати да ме тестира до кај сум стигнал на духовно и материјално ниво му се посрав врз секој знак/тест...не бива човек од мене!:tapp:
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
14
Поени од реакции
39
Све да му ебам на тој што му текна вака да заврши Џемс Бонд последниов дел.
Толку.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


0:33 :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: 0:51 :pos: 1:15 :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: 1:43 :D :D 1:54 :icon_lol: 2:03 :pos:
 
Последно уредено:

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Можеби проблемот е што луѓето слушаат со ушите, а не со мозокот.

I don't know.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Јас играм WoW на 28 години и не се срамам да го кажам тоа. Да луѓе гејмам, доаѓам дома од работа, јадам, одмарам и ако не искочам гејмам или гледам филм, фудбал. Луѓето во Македонија се затупени во поглед на тоа дека го осудуваат тој што гејма дека е дете и дека нема живот. Моите другари се навикнаа, ама овие со кој работам секогаш кога ќе слушнат дека сум гејмал се изненадени како може некој на тие години да гејма, сум бил дете, неозбилен. Секогаш слушам навреди или погледи кон мене поради моето хоби. Не разбираат дека гејмањето е дружба исто како и одењето по кафичи, кафани... Гејмањето е забава, исто како што е секое хоби, искачање.

Тие што играле WoW знаат што е тоа guild, тоа е како екипа во која членуваме и преку нејзе се собираме и играме секоја среда и недела од 20 часот. Во тој guild неколку години бевме отприлика истите 15 души, машки, женски (да и женски гејмаат и тоа не знаете какви пички гејмаат), деца, возрасни, христијани, муслимани, европјани, американци, арапи, педери, не педери. Други доаѓаа и си одеа ама тие 15 души си бевме верни едни на други. Си вадевме пивцето, џоинтот, грицките, дискутиравме, се смеевме, слушавме музика и се тоа дур гејмавме. За моите комради во гилдот знаев се, се си кажувавме, такви врска со некој од моите другари тука јас немам, тоа беше нешто посебно. Кога им кажував на луѓето надвор од играта се чудеа како може толку некој да е близок преку игра. Некој од нас се запознаа и лично иако сите бевме од различна држава. Се запознав со србинот од Ниш и со гркот кој дојде од Атина до Солун само за да се запознаеме, тие ми беа најблиску ама да имав можност со сите би се видел лично и би се убиле од алхолхол. Тие другарства што сум ги направил на Wow се уникатни, тој што не гејмал не ги осетил и не знае какво е тоа гејмерско другарство.

Летово беше разочарувачко оти одлучивме да стаиме крај на гилдот, дел сакаа да пробат нешто ново во играта и да одат во друг гилд, други сакаа да направат пауза поради приватни причини и бидна крајот. Се осетив како дел од мене да згасна тој ден. Мал дел престанаа да гејмат, другите се раштркавме по други гилдови. Јас влегов во гилд со моите комради од Грција, Мароко и Индија. И мора да признам дека не е тоа тоа, да нови познанства ама првите другари секогаш остануваат најбитни.

Претходната недела се собравме скоро сите на дискорд, си комунициравме цело време ние ама овој пат решивме сите од еднаш да се собереме. Чувстовото беше необјасливо, како да имаш браќа и сестри во странство и послем подолг период се собирате. Многу смеење, радости и многу нови вести. Кој со нова работа, кој се преселил, кој се верил, кој се оженил, на кој му се родило дете и најдобрата вест е што еден пар од гилдот се вериле, Германка и Србин од Берлин. Ова беше вториот пар, имавме и Италјанци кој беа во брачни односи ама тие беа уште пред гилдот во односи. Исто така во друштво имавме татко и посинок Американци ( како е stepson на македонски :D ) кој беа тие што го формирале гилдот како и брат и сестра од Романија.

Некако со тешко срце го пишував ова оти ми фалат тие денови кој ги помнував со нив.
 
Последно уредено:

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
види ги бе уште спамаат за игрици цц нубови
па уште и алкохол трева, нешто не сме фул нерд и кул сме малце..
фатете работете нешто корисно, склек згиб нешто, читај свето писмо
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Учете програмирање да не стоите на коњопој у Мерак Меана.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.600
Поени од реакции
6.018
Проблемот со Гордост и Предрасуди е тоа што го велича сето она што е одвратно и труло со општествата кои некогаш биле богати, но сега веќе се струполуваат ко карпест залив по земјотрес. Мојте два денари.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Све е она убаво и прекрасно ама сепак треба да се запази традиционалната облека што се носи за време на чинот наречен печење ракија.

Стар и прљав комбинезон дрско носен при вршење на секакви домашни работи, стар и премногу дебел волнен џемпер, маскирно односно војничко палто, стар качкет од некои минати политички избори, прљав и сплескан, тврдокорни цокули што немаат смрт, не се исклучува и можноста за стари патики мада тоа во зависност од времето т.е јебеш време коа цело време ти тече цревото со вода, значи гумени чизми место патики.

Во казанот за огин се горат стари гранки и по некое чворливо трупче што одолеало на немилосрдните удари од секира, шерпа со тегла внатре за да тече ОПАШИНАТА, мокар бетон, со чаршав покриена друга шерпа каде стои готовата ракија, мали столчиња и минимална маса каде има пун тањир туршија и ланска ракија и секако 3-4 експерти по геополитика, историја, демографија, медицина, спорт, политички науки, физика, хемија и така натаму.

Истиот аутфит и дел од атмосферата се пренесува и кон крајот на месец ноември или познато како свињокољ.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom