Драга Кајгана (виртуелен дневник)

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Драга,

How to stay focused on my stuff, when I got another million things bothering me?
Со месеци го слушам само GIMS.
Пак почнав да сонувам и тоа многу, и кога спијам и на јаве.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.518
Кај си ма Кајги,со нетрпение те чекав да се вратиш...:jeeee:

Исполнет сум со радост,почнуваат фудбалските првенствата.Одма се изнапишав неколку ливчиња за почеток.Една од поубавите работи деновиве,покрај македонските ретардации,пожари,Стојанчиња Ангеловски, прости колеги од работа...

Морам да се пожалам малку,деновиве жив пекол на работа.Се изнаслушав милион глупи интерпретации за македонската и светската политика на работа.Колку прост народ живее тука ауууууууууу...:facepalm::facepalm::facepalm:
Малку ако им го скршиш филмот,готово,почнува инаетот,душман број еден си им тој ден.Еден против сите.Некои од инает ќе почнат да те саботираат.

Тоа е сега за сега,немој повторно да исчезнуваш,не можеме долго без тебе.:love::pipi:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
........стојам у место, ниту лево ниту десно..кај да зачекорам:(
........повторно страв, повторно безизлезна состојба....
........што да правам, да одам против себе и стравот во мене....а можеби ќе дојде време кога нема да смеам да влезам во маркет за основни продукти да купам.:vozbud:
ЖИВОТ ЛИ Е ОВА!???!!??!!!!!

Дали да се вакцинирам, прашањето е сега:place:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Пукна водоводна цевка куде мене у населбу и одма се собраа комшије да едев лајну наместо да помогнев. Сакаше да им кажу дек не е одводна цевка и дек нема што да едев ама преќута си.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Го прочитав погорното мислење дека на запад 99% од луѓето им било гајле ако паднеш на улица. Е тука, не само што е така, туку дури и ќе праат муабет " што му е на овој/овaa, којзнае колку пиел/се дрогирал или којзнае што праел за да падне вака на улица, ц ц ц, остај го, така му е ".
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Драга,

Денес рикам како магаре од смеење. Таман мислиш дека дното не може да биде пробиено со антиваксерите , ете ти нова глупост од астрономски размери.

Попови беседат и анатемисуваат против криптовалути на Фејсбук. :pos:

Да си ибеш векот Кајги неможам појќе.

Screenshot_20210814-101212_Facebook.jpg Screenshot_20210814-101224_Facebook.jpg Screenshot_20210814-101232_Facebook.jpg


ХИНТ : наш Зоте прв у коментари кај попО од Струмица :ROFLMAO:
 

Attachments

Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.600
Поени од реакции
6.019
Драга,

која е иронијата што токму Отец пишува за масовна контрола и влијание врз туѓите животи. Крипто валути, се загрижил дека кога ќе ни ги земат банкнотите, парите ќе бидат таму негде на некој сервер, па тие ќе одлучувале кој има право да купува, а кој не - демек систем само за послушници. Убав тој, заборави ли дека вие излеговте со концептот на послушници? Заборави дека контролата врз индивидуата ја сведовте до тој степен што на луѓето и в кревет им се пикнавте.
Во Средниот Век буквално имало кодекс за тоа како треба да се однесуваат мажот и жената за време на секс. И да жената требало да биди покриена и градите да не виселе.
Немало да имал право да купува имоти. А таму те боли газот? Well isn't that just too bad for you.
Ова не е критика за Христијанството и вистинските Христијани. Ова е критика за институцијата која тврди дека не застапува. Институција кој поќе зборува за омраза од љубов, не може да биде Христијанска. И не може да зборува во името на Исус. Сатаните барај ги, негде во своите редови.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
Со ковидов човештвово ќе се справи некако, но не знам како ќе се справи со Зотевиов сој рамноземјаши и тенџериња, кои, во слободно време, покрај рамноземјаштвото, се бават и со имунологија, вирологија и молекуларна биологија.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Драга ноќеска ја сонував наставничката по историја и граѓанско што ми предаваше во 7мо и 8мо. Не знам стварно што баш неа. Но како и да е добро што не ја сонував таа по математика цел Кирил што имаше трауми од неа дури и на оние што не им предаваше.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
Драга, ме чека тежок месец. Месец на неизвеснот, нервози, лутање додека не се пронајдам себеси и месец на брзи одлуки.
Околу мене слушам муабети како животот на луѓето им се менува од корен на полошо во рок од една секунда. Не сакам да бидам и јас дел од нив.
Драга, се правам дека сè можам да издржам сам ама понекогаш ми треба поддршка и убав збор. На пример како сега...
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Денес во 19 протестираат антиваксерите.

Спреми водени топови , спреми гумени куршуми. Вади снајперистите по покриви! ЕБР и сите специјални единици наоружани до заби на готовс.

Штом се насобере толпата - МАВАЈ !!
Рокај пендраци , водени топови и гумени куршуми. Сто пати удри еднаш брои !

После ќотекот , така помодрени и помочани од ќотек апсете ги сите до еден. Врзани со лисици сите во марица . Како самоилова војска да одат во колона.

Веднаш да им се покрене обвинение загрозување на јавното здравје, ширење на болест за време на епидемија , лажни вести , теории на заговор , заговарање на псевдо-наука и антинаучни движења.

Сите до еден да се осудат на минимална казна затвор од 35 год. до максимална доживотна затворска казна.

Резултат : масовна вакцинација на населението во рекордно краток рок. За две недели се имунизира 95% од вкупното население во државата.

Се прогласува конечен крај на епидемијата и животот повторно се враќа во нормала на старото нормално.

PROBLEM SOLVED
 

Kajgana Shop

На врв Bottom