Драга Кајгана (виртуелен дневник)

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Не може ни да се спие,ни ѓубре да се фрли.
За вакви треба да има полициски час во доцните часови.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Има луѓе што работат до 12 вечер, малце осет со желбиве за полициски. Мотори им сметале мајко мила, пресели се во чучер сандево и никој нема да ти смета.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
И не само тинејџери,туку и возрасни што не работат на полноќ.
Никој не мрчи за човек што работи и нормално вози,мрчењето е за идиоти кои возат пребрзо.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Толкав малер сум, што кога би се обидел да се обесам ќе ми се скине ортомата. :facepalm:
 
Член од
17 јуни 2021
Мислења
68
Поени од реакции
164
Ах бе дете, знаеш ти што е малер.

Малер е 36 таибрејкови по ред на натпревари на кои си се кладел да ти завршат на страна на противникот. Најди таблица со девијации и внеси го ова да видиш која девијација е тоа. Тоа е статистички скоро потполно невозможно.

Малер е да влезеш на Каролин Гарсија против Бузкова на 3-1 сервис и предност во него за Гарсија и мечот да ту заврши 3-6 0-6.

Тој бил малер.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D....porano retko minative 10 g.ti pisuvav,odvreme navreme sto se veli, a sega mori sekoj den,
koga sme kaj odvreme-navreme,odnosno so takvo ime imease edna grupa S VREMENA NA VREME i toa so dosta Ju hitovi,na koj na nieden da se setam,posle ova odime na Jutub da proverime.
I znaes sto bese muabetot ovie denovi,pred 18g .neli dobiv prvo vnuce i...
odam jas po nekoj den koga go donesoa doma i neli treba nekoja zelezna para da se frli,da ti bilo jako kako zelezo,no jas NE taka,samo sto bev zel plata i op tup cela plata vo plik ja stavam na maloto. Kako sega da e se sekavam tocno bea 16.000 d. moz mnogu izgleda ama mnogu odev tie vreminja 3 sm a i nekoj praznik moz sum fatil... i taka,
Odam pak po 2-3 dena i gledam vo dvor do kuka blokovi eden kup i montinja eden kup.
Kaj i koga tie videle tolku pari i ete za sto odma gi potroosile.
Denes po 18g,se uste blokovite i montinjata se na isto mesto,do dusa nesto izbledeni od sonce.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.547
Спремам следен испит.
Го слушам Solomun, човеков каква легенда е. Има такви daddy moves шо исто ко да гледам некој класичен чичко од 50год шо денса на некоја свадба.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
722
Драг господине, драга госпоѓо,
знаеш дека животот е едно тркало што кружи околу една оска,
трчаме низ времето, години си минат, дал среќни ил тажни.
Драго срце, само тоа знае што чуствува, само тоа знае колку пати,
само тоа ја знае вистинската среќа и тага, ги познава вистинските луѓе,
ги знае своите желби.
Зошто ли се оставаат дечиња сираци без мајка, зошто ли мора срцето
длабоко да плаче заради огромната загуба?
Што ако таа е херој и дарила живот на некој што се борел за него,
што ако се раскажи насекаде низ светот, дали знаеш колку
ли болка чуствува тоа дете, колкава ли празнина заради тоа што
нешто веднаш ќе му недостасува? И да е мало дете, тоа повеќе знае,
тоа најмногу пати, болка и празнина ќе носи со него цел живот,
заради тоа што најубавите години што можело да ги доживее,
остануваат празни како темните улици доцна во ноќта.
Бидете среќни со вашите родители, имате цело богатство исполнето
со љубов, грижа, внимание и исполнетост и почитувајте ги
заради тоа што тоа поубаво ќе живеете доколку вистинската среќа ќе
ја пронајдете покрај вас.
Еден млад човек.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Драга

Знам дека не е добро да означувам некого, ама еве го поканувам Касаро недела дена да живее кај што живеам јас, да види дека овие што бараат полициски час се 100% во право. Лудница е преку ден како се понашаат во сообраќајот, а за навечер да не зборуваме.

П. С. Гратис дечиштана што се дерат, да ли дома се дерат така додека нивните спијат?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
К.

Мразам личности што:

1. Се неодговорни
2. Немаат свое јас
3. Не си стојат на збор

И некако, цело време заглавувам со такви личности во друштво/врска/whatever.

Бтв, цело пекање за да пуштат кафани до кога сакаат да работат, кога ја видов програмата за викендов искрено подобро затворени да беа.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
"така ќе ги учиме младите генерации што е историската вистина за која што сме се усогласиле." :pos: :pos: :pos:
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
Драга Кајгана,
Ме немаше долго време, но те читав напати.
Не знам се исклчив од овој свет на неколку 5-6 години.
Меѓувреме пораснав, имав многу лош период. Сега е добро да кажам, во споредба со претходно одлично е.
Ќе се дружам тука ветувам многу често.
Те обожавам најмногу ,бацки и гушки.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.136
Поени од реакции
10.493
И мене највеќе ме нервира неодговорност и непочитување на туѓото време. Се најдов еднаш во ситуација да ми биде кажан погрешен тајминг. Еден час покасно да дојдам од тоа што треба. Одговорниот (кој патем знае дека никогаш не каснам) видно изнервиран фино ми се испонаша. Така глупаво сум се почувствувала затоа што прва и основна парола во животов ми е "секогаш почитувај го времето на другиот". Од тогаш, секогаш препрашувам по два пати за време и место (посебно за битни настани) и сакам да го видам со свои очи напишано на лист хартија!

Инаку синоќа првпат дував заради "спроведување акција за проверка на возачи кои возат под дејство на алкохол". Ам, се напив една чашка винце и скроз се збунив кога полицаецот ме праша дали сум пиела алкохол. Абе ко исплашена тинејџерка. И нормално, фино лепо ми рече чоекот да си искочам од кола и да дувам.

Не знам зошто ама имав чувство дека почнав да го нервирам и тоа се одрази на објаснувањето на процесот. И така, наместо да дувам 3-4 секунди како што ми кажа полицаецот, јас дував цели 10 секунди....си титкаше тоа апаратчето и suddnely moment of truth. Наводно ми било дозволено 0.5 промили алкохол во крв...и почнав јас да си правам математики за едната чаша вино! Со една непозната, па со две, па свртев на фармакокинетика и фармакодинамика на алкохол.....и се појавија три нули на апаратчето. Ми посака добра ноќ и то. Ми олесна мене, а и нему што нема веќе да се расправа со мене :D.

Денес ми е day off, што значи ме чека генералка во станов. И имам еден куп книги од факултет за преместување, сортирање и складирање. Wish me luck.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom