Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со ова пандемијата барем имам изговор за да не одам на собири и да ги трпам глупавите и незгодни прашања.

Што има ново, а не го знаат ни старото.
Ако не е тајна колку плата земаш?
Каде си сега со работа демек знае претходно каде имам работено.
Зошто немаш ова, зошто немаш она?
 
D

dobramuzika

Гостин
draga, go staviv telefonot da se polni, a i da ti se pofalam deka imam novo koliche vo kolekcijata.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.322
Пред некое време на инстаграм ме адна @dzesika
Ѝ реков дека сум @wot
Mи рече, Eheh utre sabajle, nice try
Ја прашав; зошто, што ми фали да бидам вот?
Ми одговори; Kako da ti kazam... Kakvo ti e ova prasanje... Off Ne ti e lesno ni tebe
Уште еднаш пробав со; зошто бе, што има врска?
Кратко врати; Off

Ja оставив на seen!



 
D

dobramuzika

Гостин
драга, ми се праи day in a life of a роботник видео, глеам јапонци и останати сите стануваат саат време порано, мијат заби, праат кафе, појадок, местат постели, читаат пет страни, а јас стануам дваес минути порано, десет минути седам така, се преиспитувам? собата расфрлана, не го местам креветот, се мијам заби и облекувам за петче и испаѓам, кафето на работа го пијам, појадокот дури у десет.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Драга,

Ај објасни им на глупиве дека race може да биде и раса, а не само трка. :pos:

Цитирам: "“Што се однесува до мојата работа и мојата кариера, трката никогаш не била проблем. Јас снимам филмови 40 години и никогаш не се случило да не добијам филм затоа што сум црнец. Јас ги надминав тие работи,“ рече кралот на комедијата во разговор со “Радио тајмс“."

 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
Драга, не само плата и работно место туку сигурно го прашуваат и дали има нови папучи (ама заборавил да пише тоа)...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Драга,

Пред некој ден прочитав нешто што искрено не очекував дека ќе дојде, зашто мислев дека луѓето имаат мозок.
Сега политички коректно било да не спомнуваш жени, туку people who menstruate. Кои се, де факто, жени.

Искрено, такво ме заболе што прават денешните небричени феминистки и трансовите. Ме заболе за нивната борба, за нивната неугодност, за нивната пропаганда итн. Живеј со картите што ти се дадени и не замарај. Али многу ме иритира што со вакви срања ги негираат биолошките карактеристики на жените и со тоа и истиот тој феминизам со кој се чукаат во гради.

А и кој побогу со цел памет би сакал да биде жена?
Најсериозно?
Јас би им правела неколку месеци тестирање, чисто да имаат шанса да увидат како е. Ќе ти ги туриме потребните хормони и ќе оставиме да си играат со тебе. Два три дена во овулација да ти се гади, врти и да се осеќаш ко шит без енергија. Па после во пмс ќе оставиме недела дена да те болат гради, желудник, колкови, колена, пак гадења, температури, и после кога ќе станеш а person who menstruates, да те наклукаме два дена со апчиња (некад и повеќе по потреба) за чисто да можеш од кревет да станеш тие денови.
И ако ова им се допадне така некој месец, да бидеш машина што работи на хормони и телото да не те слуша секогаш и да прави она што сакаш да го правиш, ќе може да продолжиш со трансот. Ако не, ќе си живееш со таквото и фала ќе викаш.

People who menstruate.
Што се нема да им се сврти во тоа глупите мозоци, у пм.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Драга

Вечер би сакал да се опуштам уз брљата која ми ја даде колега ми од Неготино пред 5-6 години, која не е добра ни за дезинфикација и 3-4 скапани домати друга класа од Кам со луто пиперче и кромид, а позади цело време на рипит да ми иде „Пијан и млад“. Секако и да пробам да заплачам како пичка, мада тоа е тешко кај мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom