Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
ДК, денеска било ден за гушкање ве гушкам сите.
Освен вегетаријанците, они имаат посебен ден, на 25.10, јбг посебни сме...секта. Ама пак се сакаме сите на крајот од денот :love:
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Од време на време ме фаќа нервоза кога возам низ Скопјево.......
Зелено светло, спијат сите......додека тргнат светнало црвено. Сите говеда свират и кога треба и кога не треба......
Џандари возат низ цел град по сите булевари, држат рамно 50.....чекаат да видат дали некој ќе има муда да ги претица.....да му стегнат казна.
Пешак фраер.....гледа отворен семафор......три полни ленти сообраќај тече, ама он има имал предност и лагано се движи како на модна писта, со телефончето на уво.
Друга будала ти улетува од средна лента во лева и обратно.....со пуна гас....жмигавец, што е тоа?
Пред некоја си трафика, покрај автобуска постојка......испозастанале неколку коли......блокирале цела лента....битно четири жмигавци пуштиле и крај на приказната....мува не ги лази. Ти и останатите, снаоѓајте се. Некој копиљ седнал во стартно количе, го гази.....ама зошто е копиљ со нула искуство позади волан......трепка семафорот зелено а он.....кочи брате, нагло како мислиш пешак му претрчал.....кочам и јас и ми иде да го извлечам од кола и да му дадам неколку воспитни.
Гледаш некој вампир позади волан, замоткан со маската преку лице.....шара во лентите, лево-десно......ретровизори ЈОК! ......гарант едвај оди, рефлекси нула......ама позади волан седнал!
Во нашиов сообраќај не се знае кој јаде, кој пие.........на пола би им ги одзел возачките.....трајно.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
Драга
Си читам си гледам и си мислам :
Како сакате да Ве почитуваат вас жените?
Им ги земавте позициите во работата на вашите и тугите мажи.
Платите поголеми па сега сте независни.
Колите и местото низ сообраќај.

А плус ни маж почитувате, ни родители на мажот.

Уелком ту јуроп!!

Sent from my LG-M200 using Tapatalk
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Кајчо,
многу се нервирам кога ќе ни дадат глупости за проекти кои воопшто ништо не ми значат. На пример, сега пресметувам врнежи во Велс за надморска висина 150-350 м. :tapp:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.589
Статус од фб кој може да предизвика горки солзи.

Јас од вакцинирањето не се плашам. Прво нема вакцини, а нема ни фрижидери за нив. Ќе дојдат фрижидери, ќе нема вакцини. Ќе дојдат вакцините, ќе нема за сите. Ќе има за сите, ќе нема за втора доза. Ќе има вакцини, ќе има фрижидери, ќе ја нема сестра Маре да ја стави. Ќе се врати од изолација сестра Маре, замрзнале вакцините. Замрзни, одмрзни, ко месото од Бразил. Па ќе снема струја во фрижидерите, ќе се расипат вакцините. Заборавате каде живееме, море љуѓе еј
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Draga
Darling vistina e impulsivna.
A toa deka i bilo zal sto kazuvala nesto nepromisleno,
eee Toa malu morgen.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.489
Драга, кога ќе станам светски познат ќе најдам некоја сцена од Симпсонови и ќе ја копирам во јавност и ќе се зборува овде како Барт им рекол на јавноста уште пред хх години за доаѓањето на Дел Бој хухухухихихи. :vozbud:

Апла се гледа дека светските политичари следат тренд и копираат од Симпсонови, и после овие предвидувале, маде голо у излог.
Џабе форсират, единствен природен предвидувач за мене секојпат ќе биде сега веќе покојниот октопод Паул. Газеше братот на СП 2010. :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom