Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Зошто е поубаво да си водиш сопствен дневник во кој ќе си пишуваш за тоа како се чувствуваш и ќе го канализираш со цел да го исфрлиш сето тоа од себе? Нормално се со цел да се чувствуваш подобро. Затоа што ако пишеш во некоја тема на форум или на некоја друга платформа ќе ти поставуваат дијагнози и ќе се мајтапат. Или пак во најмала рака ќе направат да се чувствуваш непријатно. Сурови и злобни се луѓето тоа им е заедничка карактеристика. :toe:
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Сакам да се џитнам од авион со падобран како на спотов.
 
Ф

Флеш

Гостин
Вчера идам у паблик на Кантерајка,им викам добровечер свима на војс, почнуеме партија у девет и опа Вори расплаче све тамо ,праи масакар .... Деца,не знаат дека играат и имаат работа со профи елита момак на сервер .... Роземберг,ми стануе редовен бот,као Господ да не спои, се хедшат убиства :oeoeoe:Саша Илич плаче па од друга стана ....Ти Вори,оди во терористи .... Абе деца,почнаа да плачат .... :pos: Одма стануе фрка после саат време,праат дубари,ко јас да сум од Марс,гледаат дека ги реванширам .... Демек испунето ,ми праат кик и демек Фејк клиентела сум бил .... :LOL::ROFLMAO: Абе Вори дојде,ги реши,одма плачковци станаа :pos:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Кога ќе одите да се причестите, да не заборавите во сета таа потенцијална гужва да се помолите и за болните и починатите. И убаво да го залижите тоа лажичето. Инаку, верник може да се биде и дома, не само во автобус, авион и во црква. Нема да ви паднат крилјата ако еден Велигден го поминете дома.

Но најважно од се' е да се биде и да се остане позитивен. Мислам, негативен, но позитивен, така беше некако. Мислам дека мислам дека знаете на што мислам.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.124
Поени од реакции
17.913
Драга овај @Илко Илија уба слика кажа, но во денешно време најсреќни робови се сите што киснат на facebook по цел ден.

Како ? Зошто среќни?

Еми ем не чипирани, ем не ги дупат со вакцини, ем Facеbook се знае за нив.

Абе да прднат, Facebook има точна локација каде прднале и што јаделе претходно.

Бил Гејтс будала ќе давал милјарди за да ги чипира сите, кога може да му даде пеесче милјонче долари на Марк и овај се ќе даде за секого на планетава :pos:
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Лепи Џони е топ музикант <3

Одлуката на просветлените шарени бирократи е глупава, пошто се трошат пари без врска и не секој сака да биде малтретиран со музика, али, вмровсково видео од 3 минути е чиста пропаганда.

Слушајте и наша музика :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom