Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.297
Идам у перална и глеам циганот што работи таму седнат на стол, кулира а газдата пере кола. Циганот е дилер иначе. Брејкинг бед во Скопје. Mr. Black, македонскиот Mr. White. Драма :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Добив комплимент од женска личност најебачко ми било кимоното хахах. Одговорив добро, од Јапонија е порачано ако не најдобро, во топ три најдобри во светот за таа намена е. А ме обричија добро и шпедиции и царини и шипинг за него...
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
Драга Кајгана,

Денес со другарка ми пиевме кафе кај мене. Син ми, посинокот и мачките мои, плус зетот беа на тераса. Зетот цел ден пробваше да ебни, па ќотек јаде од мачката за цел живот. И дур се спремаме двете за излегвање гледаме низ џам, синот и посинокот гледаат, и уште една мачка, како зетов пробва да ми ја силува мачката. Ама кутриот изгледа прв пат му беше па на опаш маваше. Ај, ќе порасни малиот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Гледам ептен со јака тактика некои за пазарување во маркет. Одат фамилијарно и жената со количка со неколку производи чека на каса, а мажот демек заборавил нешто и прави кругови околу рафтовите и оваа додека чека тој во количката додава уште 20 производи.
Или жената седи чува ред, а мажот ја полни количката и оп доаѓа до жената и веднаш на ред. Душо, еве ме ајде спремај за пакување. <3

Јас глуп сам пазарувам и си чекам ред да ми дојде. Заборавам нешто да земам и се враќам назад и пак последен. :(
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
^
И тоа ли го има :pos:

Иначе денеска ќе испоштувам празник.....не сум пиел вино кој знае од кога...и ќе мезам пармезан, чедар и од тоа сирењето со зелена мувла....а може и некоја печурка на скара. :ljubove:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Драга,

,,Ако веруваш во бога напиши ДА"

,,Бог бара смештај во твојот дом. Дали би го примил ?"


Кога ќе ми искочи сликичка на ФБ со Исус на која стои некое вакво прашање ми доаѓа да си ја треснам главата од ѕид.

Не ме јеби чоече. Семоќен ентитет кој што го создал каменот од кој ти е изграден домот ќе бара смештај под истиот тој камен. :facepalm: :facepalm: :facepalm: :tapp::tapp::tapp:

А 99% од луѓево озбилно пишуваат во коментар ,,Да, Амин". Само некој како мене ќе се најде, ќе пише НЕ, за инат, да им го расипе денот. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Ф

Флеш

Гостин
Нема појако јадење у себе кога ќе и фрлиш поглед и пик на колешката ....
Работиш со нејзе а и го имаш фрлено меракот :rolleyes: Она нетрпение да ја манијачиш е врхунац ....:place: Знам,машко сум но чоек кога е физички убава,ми се допаѓа многу она .....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Кајгич,
што нема на овој свет, што не све доживеавме,
цитирам: ,,конечно и Македонија е во чекор со целиот свет и го слави Валентајн...,,
е па јас не сакам да бидам во тој смисол во чекор со цел свет, ако треба ќе го сопнам тој чекор!

1581698481876.png 1581698593642.png

... да живее Св. Трифун !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom